زندگی مشترک سالم و موفق

4 روشی که با آن به شریک زندگیتان کمک کنید سالمتر زندگی کند- بدون اینکه با او دعوا کنید.

اجازه ندهید یک سری اختلافات وارد زندگیتان شوند بجای آن شریکتان را تشویق کنید که سالمتر زندگی کند.

به گزارش آلامتو به نقل از  HealthLine؛ اگر مجرد هستید تمرکز بر روی انتخاب نوع سبک زندگی سالمی که دوست دارید آسان است اما در یک رابطه ممکن است مراقب سلامت طرف خود نیز باشید. غر زدن به شریک زندگیتان برای تغییر رفتارش فقط اوضاع را بدتر میکند اما این بدان معنا نیست که از آن دست بکشید.

چه تلاشتان این باشد که به او یاد بدهید عاشق غذاهایی سرخ نشده باشد یا از آن صندلی راحت جدایش کنید، راههای زیادی وجود دارند که به شریک زندگیتان کمک کنید سالمتر زندگی کند.

در اینجا 4 روش را به شما خواهیم گفت.

  1. انتظاراتتان را چک کنید

قبل از اینکه اسم همسرتان را در کلاس کیک بوکسینگ بنویسید و یا گوشت نهارش را با تافو جایگزین کنید نگاهی به انتظارات خودتان بیندازید. بعضی وقتها تمرکز زیاد بر روی تغییر سبک زندگی همسرتان باعث بیشتر شدن اختلافات بین شما می شود. آناستاسیا پولوک مشاور سلامت روان کلینیک می گوید

وقتی که بین زوجها اختلافی پیش میاید من متوجه شده ام دلیلش این است که یکی از دو طرف می خواهد به زور دیگری را وادار به انجام کاری کند او همچنین می گوید زوجین باید به خاطر بسپارند روشی را که آنها می خواهند کار از آن طریق پیش برود چیزی است که شریکشان هیچوقت آن را انجام نخواهد داد.

بجای اینکه شریکتان را مجبور کنید کارها را طبق میل شما انجام دهد به او کمک کنید راهی را که بهتر است پیدا کند. کلی کاستلو همین کار را انجام داد و فهمید که همسرش به ورزشهای رزمی علاقمند است.

کاستلو می گوید” همیشه آرزوی همسرم این بود که یاد بگیرد چگونه مبارزه کند. برای کریسمس کارت عضویت یکی از باشگاهها را به او دادم و اینگونه چند مشکل را از سر راه برداشتم، در طی 2 ماه قیافه ش عالی شد و عاشق لحظه به لحظه آن ورزش هم هست”.

  1. به همسرتان احترام بگذارید

احترام در یک رابطه فقط به معنای بحث در مورد پول و تربیت بچه ها نیست. احترام همچنین به معنای زندگی با رژیم غذایی همسرت و نوع ورزشی است که انتخاب می کند.

پولوک می گوید” وقتی که همسرتان بفهمد که با حقارت با او رفتار شده این چیزی است که برای او قابل تحمل نیست و این درست زمانیست که مشکلات اصلی شروع می شوند و حتی ممکن است باعث جداییشان شود”.

روش خود را تغییر دهید، از همسرتان بپرسید که چرا وقت کافی برای ورزش کردن ندارد و یا چرا نمی تواند غذاهای سالم مصرف کند. شاید دلیلی در پس آن وجود داشته باشد که بتوانید با کمک هم آن را از میان بردارید مانند استرس در محل کار، احساس آشفتگی و دستپاچگی بدلیل یک سری تغییرات و یا نداشتن پول کافی برای عضویت در باشگاه.

شما می توانید به همسرتان کمک کنید تا برنامه ای را برای رسیدن به اهدافش بچیند ولی یادتان باشد که همسرتان تغییراتی را در زندگیش اعمال می کند که آمادگی انجام آن تغییرات را دارد.

مهم نیست که آن تغییرات چقدر ممکن است شما را آزرده خاطر کند. بستوه آمدن اوضاع را بهتر نمی کند.چیزی که برندا بطور شهودی در تلاش برای وادار کردن همسرش برای داشتن زندگی سالمتر می دانست.

برندا دو می گوید”اگر یک نفر سیگار میکشد و دیگری نمی کشد، و شما آرزو می کنید که ای کاش آن شخص سیگار را ترک کند چون می دانید که دارد به خودش صدمه می زند- این خود باعث بوجود آمدن اختلافات می شود اما مسئله اینجاست که آیا شما می خواهید بپذیرد که آنها درست جایی ایستاده اند که دوست دارند و یا می خواهید مرتبا اذیتشان کنید-اما اذیت کردن کاری را از پیش نمیبرد”.

  1. بر روی فواید آن تمرکز کنید

با تمرکز بر روی فواید سالم زندگی کردن مانند داشتن انرژی و یا داشتن خوابی آرام و راحت به همسرتان کمک کنید که سالم زندگی کند. و یا بهتر است به او نشان دهید هنگامی که ورزش میکنید سرحالتر هستید و غذاهای خوشمزه ای می پزید.

برندا دو می گوید”من دو سال اول ازدواجم را با شوهرم سر اینکه بهتر غذا بخورد، آب بیشتری بنوشد و ورزش کند دعوا کردم اما طبیعتا دیدم که همسرم پایش را توی یک کفش کرد و کاملا بر عکس آن عمل کرد. اما سالهای بعدی زندگیم را با انجام دادن کارهای شخصی خودم و پر کردن فضای آشپزخانه با غذاهای سالم گذراندم و امیدوار بودم که تغییر کند”.

فراموش نکنید یکی از بهترین فواید سالم زندگی کردن این است که سالهای بیشتری را میتوانید بصورت فعال درکنار هم زندگی کنید.

پولوک می گوید”من میتوانم افراد را تشویق کنم که بفهمند عاشق چه چیز همسرشان هستند و اجازه دهم به این نکته برسند که میخواهند تا جایی که امکان دارد در کنار هم بمانند همچنین با آنها در مورد اینکه چگونه در زندگی مراقب خودشان باشند صحبت میکنم و بدین طریق سالهای بیشتری را می توانند در کنار هم باشند”.

  1. مثبت باشید

حتی اگر همسرتان دوست ندارد ورزش کند و یا در جشنهای ملی شرکت کند- او را از دیدگاه های منفی به دور نگه دارید.

پولوک می گوید” تشویق نسبت به انتقاد دارای برد بیشتری است. کوچکترین تغییرات را پاداش بدهید- اگر همسرتان دیگر چیپس نمیخورد، نوشابه نمی نوشد و یا به پیاده روی میرود او را تشویق کنید.

تشویق کردن کاری بیشتر از آن چیزی که میخواهید با متقاعد کردان یا انتقاد طرفتان انجام دهید انجام می دهد”.

اگر همسرتان خجالتی است می توانید یک سری ورزشها را با همدیکر انجام دهید؛ مانند دوچرخه سواری و کوهنوردی و آشپزی. این ورزشها را جزو برنامه روزانه خود قرار دهید.

منطقی است که یکسری فعالیتها را که رابطه را مستحکمتر میکنند انجام دهیم نه یکسری فعالیتهایی که فقط به تناسب انداممان کمک می کنند به این طریق کسی که فعالتر است احساس میکند چیزی را به طرف مقابلش می دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. مهاجر در 1393/03/20در4:20 ب.ظ

    پول فقط راه چارست

نظر خود را بیان کنید