مجله آلامتو

GlowingSkin

در واقع پوست صورت شما بزرگترین ارگان بدنتان است و این بدان معناست که برای سلامتی کل بدن باید مراقب صورتتان باشید.

به گزارش آلامتو به نقل از doctoroz ؛ در حالیکه نمی توانید جلوی بالا رفتن سنتان را بگیرید اما می توانید رد پای آن را بر روی صورتتان آرام کنید. ممکن است تعجب کنید از اینکه به شما بگوییم برای داشتن چهره ای زیبا باید بیشتر وقتتان را در مغازه بگذرانید. در اینجا 4 راز داشتن پوستی شفاف ، تمیز و شاداب را به شما خواهیم گفت.

اصول را بدانید

7 ساعت در شب بخوابید. یرای آب رسانی به پوست هر روز باید آب زیادی بنوشید(صورت شما تقریباً از 70% آب تشکیل شده است). هر روز باید از ضد آفتابی که حداقل دارای  SPF  30 باشد استفاده کنید. سیگار نکشید و مشروبات الکلی ننوشید. اشعه آفتاب سیگار و مشروبات هر سه باعث می شوند که سلولهای شما زودتر پیر شوند.

SPF مخفف Sun Protection Fector می باشد به معنی فاکتور محافظت نور خورشید می باشد. این عدد بیانگر قدرت محصولات ضدآفتاب برای مقابله با نور خورشید می باشد.

امگا3 بخورید

پوست صورتتان را با چربی امگا 3 موجود در ماهی سالمون و ساردین، تخم مرغ، روغن کانولا و بادام تغذیه کنید. این غذاهای سرشار از امگا 3 جزو بهترین غذاهای پوست می باشند زیرا اسیدهای چرب موجود در آن بسیار برای پوست مفید بوده و بدن به تنهایی نمی تواند آنها را تولید کند. این چربیها به پوست کمک می کنند که حالت کشسانی خود را حفظ کند. امگا 3 باعث می شود که سلولها بتوانند مدت زمان طولانی تری آب را در خود نگه دارند. آنها به سلولهای پوست کمک کرده تا سالم بمانند مواد مغذی را جذب خود کرده و آلودگی را از خود دور کنند. همچنین این اسیدها نقش مهمی را در تولید آنتی التهابها بازی کرده و پیر شدن پوست را به تاخیر می اندازند.

انتخاب میوه ها و سبزیجات پرتقال مانند

بدنبال میوه ها و سبزیجاتی مانند زرد آلو، گرمک، طالبی، سیب زمینی شیرین و کدو حلوایی باشید. این مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان و بتا کاروتن می باشند. همچنین در مطالعه ای که در سال 2011 انجام شد محققان پی بردند که سبزیجاتی با رنگ سبز تیره مانند کلم پیچ و اسفناج نیز منبع غنی از آنتی اکسیدانها و بتا کاروتن می باشند. بتا کاروتن باعث درخشندگی پوست شده و به آن تن گرمی می بخشد. بعلاوه این مواد سرشار از ویتامین Cمی باشند. ویتامین Cیکی از مهمترین آنتی اکسیدانهای قابل حل در آب پوست می باشد.

از ضد آفتابهای خوردنی لذت ببرید

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات موجود در چای، شکلات، کلم پیچ، و گوجه مانند یک ضد آفتاب طبیعی عمل کرده و از پوست در مقابل اشعه UV که برای پوست مضر است محافظت می کند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید