در میان مردمان پنج قاره، مردم هر سرزمین به ویژگی و خصوصیتی معروف هستند در این میان مردمان امریکای جنوبی به شاد بودن و سهل‎گیری معروف هستند و بسیاری از گردشگرانی که برای یکی از کشورهای امریکای جنوبی بلیط هواپیما خریده‎اند، نقل می‎کنند که اگر می‎خواهید با مفهوم واقعی شادی و ضیافت آشنا شوید، لاجرم باید بلیط هواپیما خود را به مقصد یکی از کشورهای امریکای جنوبی خریداری کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت سفرستان؛ کشورهای امریکای جنوبی مناسبت‌های مختلفی برای جشن گرفتن و کارناوال برپا کردن دارند و هیچ فرقی نمی‎کند که بهانه جشنشان آمرزش درگذشتگان، پاسداشت زندگانی، شکرگزاری برای برداشت محصول یا عبادت معبودی اساطیری باشد، بهرحال بزمشان پربار و دیدنی خواهد شد.

عموما کاناوال‌ها و جشنواره‎های امریکای جنوبی علاوه بر تمام جذابیت‎هایی که از نظر ارائه آداب و رسوم مختلف دارند در یک مورد با یکدیگر شباهت دارند، در تمام این کارناوال‎ها غذاهای خوشمزه و خوراک‎های خوش آب و رنگ به وفور یافت می‎شود و به همین دلیل نیز این پایکوبی‎های همگانی در بین گرشگرانی که هنگام خرید بلیط هواپیما به خورد و خوراک خود در سفر نیز اهمیت زیادی می‎دهند، محبوبیت بالایی دارد.

ناگفته نماند همین که برای سفر به یکی از کشورهای امریکای لاتین بلیط ارزان هواپیما بخرید و برای اقامت در یکی از این کشورهای دیدنی هتل رزرو کنید برای جشن گرفتن و خوشحال بودن بهانه‌ی کافی خواهید داشت، اما با این وجود اگر می‎خواهید این شادی را دو چندان کنید بهتر است برنامه سفر و تاریخ خرید بلیط ارزان هواپیما خود را به‎گونه‎ای بچینید که با یکی از کارناوال‎های تماشایی همزمان شود. با ما همراه باشید تا با هم به چند مورد از فرهنگی‎ترین کارناوال‎های امریکای جنوبی سفری داشته باشیم:

بلیط هواپیما برای کارناوال ریودوژانیرو بهمن‎ ماه در برزیل

کارناوال ریودوژانیرو یکی از مشهورترین جشنواره‎ها در تقویم رویدادهای امریکای لاتین است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می‎کند. به قدرت می‎توان گفت کارناوال برزیلی‌ها پرطرفدارین جشنواره‎ای است که با این شکل و شمایل در سرتاسر جهان برگزار می‎شود. این رویداد تاریخی ریشه در جشن‎های مذهبی دارد که از سال 1000 بعد از میلاد مسیح در کشور ایتالیا برگزار می‎شده است و امروزه نیز هنوز در شهر ونیز ایتالیا رواج دارد. البته این کارناوال نسخه‎های مشابهی نیز دارد که در کشورهای همسایه برزیل نظیر آرژانتین، اروگوئه، پرو و بولیوی برگزار می‎شود اما با این وجود کارناوال کشور برزیل در میان رقیبان خود با اختلاف، محبوب‎ترین است به طوریکه در دو هفته برگزاری این رویداد هیجان برانگیز روزانه در حدود دو میلیون نفر برای شرکت در این کارناوال در خیابان‎های شهر ریودوژانیرو حاضر می‎شوند.

در فرهنگ برزیل کارناوال ریودوژانیرو از منظر هنری نیز جایگاه ویژه‎ای دارد و هر سال حدود 200 آموزشگاه هنری که سامبا تدریس می‎کنند برای به دست آوردن صحنه‎ای در این کارناوال پر تماشاگر با یکدیگر مسابقه می‎دهند.

علاوه بر این موضوع کارناوال برزیلی‎ها به خاطر لباس پر زرق و برق شرکت‎کنندگان، موسیقی‎های تند و تیز، کشتی‎های غول‎پیکر و غذاهایی خوشمزه‏ای که در خلال آن ارائه می‎شود در بین مسافرانی که برای سفر به برزیل بلیط هواپیما می‎خرند، زبانزد است.

بلیط هواپیما برای جشنواره آفتاب اینکاها خرداد ماه در شهر Cusco پرو

پیشینه این کارناوال که با نام  Inti Raymi نیز شناخته می‎شود به دوران قبل از کشف قاره امریکا توسط کریستف کلمب و به عصر فرمانروایی اینکاها بر کشور پرو باز می‎گردد. همه ساله در تاریخ 24 ژوئن یا سوم تیرماه اهالی شهر Cusco در کشور پرو به تقلید از اجداد خود به خیابان‌ها می‎ریزند تا خدایان اسطوره‎ای تاریخ خود را تکریم کنند. کارناوال پرویی‎ها نیز یکی از کارناوال‎های پرسابقه امریکای لاتین است که قدمت آن به سال 1400 میلادی باز می‎گردد. در این کارناوال چند روزه از طریق قربانی کردن حیوانات و جشن و پایکوبی از مقام شامخ خدایان اساطیری تجلیل می‎شود.

نکته جالب اینکه پس از فتح پرو توسط اسپانیایی‎ها برگزاری این کارناوال از سال 1536 میلادی ممنوع اعلام شد و این ممنوعیت تا سال 1944 میلادی و نزدیک به 500 سال ادامه پیدا کرد.

با این تفاسیر مسافرانی که در ماه خرداد برای سفر به پرو بلیط هواپیما می‎خرند و به شهر Cusco سر می‎زنند از سفر به پرو و شرکت در این کارناوال تماشایی پشیمان نخواهند شد.

بلیط هواپیما برای کارناوال روز مردگان، آبان ماه در تمام کشورهای امریکای لاتین

احتمالا تعجب خواهید کرد که این کارناوال بر خلاف عنوان غلط‌اندازش یکی از شادترین و مفرح‌ترین جشنواره‎هایی است که در میان کشورهای امریکای جنوبی رواج دارد. به نظر می‎رسد مردم امریکای جنوبی عبارت «از دنیا رفتگان فراموش نمی‌شوند.» را بسیار جدی می‎گیرند و هر کاری می‎کنند تا یاد و خاطره‎ی درگذشتگان را همواره زنده نگه دارند. این کارناوال با اینکه ریشه در سنت‎های سه هزار ساله امریکای جنوبی دارد اما با باورهای مذهبی مردمان مسیحی این بخش از کره زمین نیز پیوند نزدیکی دارد.

در سال‎های بسیار دور مردمان این منطقه رسم داشتند تا جمجمه‎های درگذشتگان خود را نگه‎داری کنند و در روزهای خاصی از سال با تزئین‎های ویژه برای زنده نگه داشتن خاطره آن‎ها در سطح شهر به گردش در بیاورند. امروزه این رسم به سر زدن به گورستان و توزیع غذا و گل محدود شده است. البته هنوز در بخش‎هایی از کشور بولیوی نشانه‎هایی از آن رسم قدیمی‎تر نیز قابل مشاهده است.

بلیط هواپیما برای فستیوال دلا کاندلاریا بهمن ماه در کشورهای بولیوی و پرو

قدیسه دلا کاندلاریا از شخصیت‎های مورد احترام منطقه کپاکابانا در کشور بولیوی محسوب می‎شود. این شخصیت مذهبی برای مردمان دو کشور بولیوی و پرو بسیار عزیز است و به همین دلیل نیز هر ساله مهم‎ترین جشن و کارناوال هر دو کشور در بزرگداشت این شخصیت مذهبی برپا می‎شود. در این کارناوال تا دلتان بخواهد موسیقی می‎شنوید، رقص و پایکوبی‎های محلی می‎بینید و از رژه مردم در لباس‌های رنگارنگ با ماسک‎هایی عجیب و غریب سان می‎بینید. در کنار تمام این‎ها غذاها و نوشیدنی‎های زیادی نیز به مناسبت برگزاری این کارناوال مذهبی در میان مردم توزیع می‎شود.

جالب است بدانید که در شهر ساحلی پونو محلی که کارناوال در کشور پرو برگزار می‎شود، این جشن از چنان ارج و قرب بالایی برخوردار است که تنها پس از کارناوال ریودوژانیرو عنوان دوم را از آن خود کرده است.

بلیط هواپیما برای فستیوال تانگو مرداد ماه بوینس آیرس آرژانتین

تانگوی آرژانتینی ها که در سال 2009 میلادی در فهرست میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسید نه فقط بخشی از فرهنگ آرژانتینی ها بلکه قلب و روح این ملت رمانتیک به حساب می‎آید. اگر در هرکدام از 365 روز سال بلیط هواپیما برای آرژانتین بخرید و به شهر بوینس آیرس سفر کنید، با پوست و گوشت و استخوانتان این واقعیت را لمس خواهید کرد. با این حال اگر از میان ماه‎ها، ماه اوت یا مرداد را برای خرید بلیط هواپیما به مقصد بوینس آیرس انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد که آرژانتیتنی‌ها چطور عشقشان به تانگو را با سایر ملیت‌ها سهیم می‎شوند.

با این تفاسیر اگر دو هفته پایانی ماه آگوست (مردادماه) را برای خرید بلیط هواپیما برای سفر به آرژانتین انتخاب کردید، به هر کوی و برزنی که سر بکشید، با هنرنمایی‎هایی استادان فن تانگو روبه‎رو خواهید شد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. ایمان در 1394/09/09در10:17 ب.ظ

    خیلی مطلب خوب و تصاویر بسیار زیبایی بود
    ممنون از زحمتاتون

نظر خود را بیان کنید