سفر

اگر قصد رفتن به یک سفر را دارید حتماً باید این 14 نکته را قبل از حرکت بدانید:

1.پروازهای خود را در اواسط هفته رزور کنید: سه‌شنبه و پنج شنبه از‌لحاظ اقتصادی بهترین زمان برای رزرو بلیت است.

2.زمان توقف در نیمه‌ی راه را به زمان بازدید از مناطق مختلف تبدیل کنید: اغلب پروازهایی که دارای توقف بین‌راهی هستند، معقول‌تر و منطقی‌تر می‌باشند . سعی کنید از بین این پروازها یکی را به‌دلخواه انتخاب کنید و با یک تیر دو نشان بزنید .

3.به جای استفاده از هتل‌های گران‌قیمت از سوییت‌های ارزان استفاده کنید: این سوییت‌ها به‌عنوان جایگزین مناسبی برای هتل‌ها تبدیل‌شده‌اند . همچنین این مکان‌ها حس در منزل خود بودن را به شخص منتقل می‌کند.

4.قبل از اینکه چمدان خود را بسته‌بندی کنید، آنها را کامل بررسی نمایید: لیست کاملی از مواردی که باید به همراه داشته باشید تهیه کنید و جای دقیق آنها در چمدان را نیز یادداشت نمایید تا زمانی که به آنها نیاز پیدا کردید بتوانید به‌راحتی موارد مورد‌نیاز خود را بیابید .

5.قبل از قرار دادن کفش‌ها در چمدان، آنها را در داخل یک بسته‌بندی مناسب قرار دهید: هیچ‌کس دوست ندارد چمدان مسافرتی‌اش با‌وجود کفش‌های کثیف، آلوده گردد.

6.لباس‌ها و تجهیزاتی که دارای یک طرح رنگی هستند را با‌هم بسته‌بندی کنید : این‌کار می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند.

7.از تیغ‌های یک ریش‌تراش با استفاده از چسب و یا پارچه محافظت کنید: در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که ریش‌تراش در مکان امنی قرار‌گرفته و وسایل شما‌را برش نخواهد داد .

8.شارژر خود را در یک قاب شیشه‌ی قدیمی قرار دهید : این‌کار باعث می‌شود، زمانی که به شارژر احتیاج دارید به آسانی به آن دسترسی یافته و کل چمدان را نیز زیر و رو نکنید .

9.جواهرات خود را در یک ظرف قرص دربسته مرتب کرده و نگه‌دارید: از این روش برای نگه‌‌داری گوشواره و حلقه می‌توان استفاده کرد .

10.قبل از خروج، لیستی از سوغات‌های مورد‌نظر تهیه کنید: این‌کار باعث می‌شود هزینه‌ی زیادی برای خرید سوغات صرف نشود .همچنین استرس این‌کار نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد .

11.لباس‌های زیر خود را در یک چمدان دستی نگه‌دارید: در این‌صورت اگر چمدان بزرگ شما در راه گم شد، می‌توانید مطمئن باشید که لباس‌های زیر تمیز دیگری دارید .

12.آب گوجه‌فرنگی سفارش دهید، زیرا طعم آن در هواپیما بهتر خواهد بود: طعم مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در ارتفاعات متفاوت خواهد بود. یک شیمیدان در این مورد آزمایشی انجام داده و متوجه شده است که در زمین طعم آب گوجه‌فرنگی کاملا متفاوت خواهد بود. تحت‌فشار داخل کابین، طعم و مزه‌ی آن خوشمزه‌تر خواهد بود .

13.لباس‌های کثیف را در یک کیسه‌ی لباس نگه‌دارید: به این‌ترتیب، لباس‌های تمیز بوی لباس‌های کثیف را به خود نمی‌گیرد.

14.به هنگام گردش در شهر از افراد محلی نیز کمک بگیرید: شما می‌توانید از کافه‌ها، گالری‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌های دیگر دیدن کنید . در این‌بین می‌توانید از اطلاعات افراد محلی نیز استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید