11 خطای مهم در آرایش

رایج‌ترین اشتباهات آرایشی کدامند؟

اشتباهات آرایشی

اگرچه بيشتر خانم‌ها آرايش كردن را بلدند و اغلب اوقات، آرايش را خودشان انجام مي‌دهند اما به هر حال در روش آرايش، اشتباه مي‌كنند. هم اشتباهات و هم توصيه‌ها را بخوانيد. رنگ‌ها و جعبه‌هاي بزرگ و كوچك با بسته‌بندي‌هاي جالب در فروشگاه‌هاي عرضه لوازم آرايشي بهداشتي، اين محصولات را به يكي از پرفروش ترين كالاها تبديل كرده است. آرايش كردن راهي براي زيباتر شدن است و راه و روش خاص خودش را دارد تا به زيبايي‌ طبيعي چهره لطمه‌اي وارد نسازد.

در ادامه شما را با 11 اشتباه رایج در هنگام آرایش کردن آشنا می‌کنیم:

خطاي انتخاب

اگر ميل داريد يكي از لوازم آرايشي راخريداري كنيد، به‌دنبال مارك‌هاي جديد و ناشناخته نباشيد بلكه بهترين روش كه دردسرهاي كمتري نيز دارد اين است كه مارك‌ها و انواعي را انتخاب كنيد كه ديگران آنها را امتحان كرده‌اند و از آن محصولات راضي بوده‌اند. حتما قبل از استفاده از اين محصولات آن را روي بخش كوچكي از پوست‌تان امتحان كنيد تا به آن آلرژي نداشته باشيد.

خطاي سفر

بسياري از بانوان لوازم آرايشي و بهداشتي را كه در منزل استفاده مي‌كنند، همراه خود در كيف دستي به خارج از منزل و يا حتي مسافرت مي‌برند ولي بهترين كار اين است كه شما لوازم خود را دو دسته كنيد. بخشي از وسايل را كه جعبه‌هاي بزرگ‌تري دارند مثل سايه‌هاي ?? تايي يا ?? تايي، شيشه‌هاي عطر بزرگ، موس، ژل و… را براي استفاده در منزل قرار دهيد و كيف كوچكي با لوازم ابتدايي براي بردن به خارج از منزل تدارك ببينيد.

خطاي روز

لوازم و مواد آرايشي را براي روز استفاده كنيد كه دوام كافي روي پوست‌تان داشته باشند و شما مجبور نشويد دايما آنها را تجديد كنيد. فراموش نكنيد كه آرايش روز بايد بسيار سبك و كم‌رنگ باشد، در غير اين صورت به شكل عروسك‌هاي نمايشي در خواهيد آمد. براي پشت چشم از سايه‌هاي روشن و محو استفاده كنيد. رژ‌لب‌هاي كم‌رنگ براي روز بهترين و طبيعي‌ترين جلوه را به چهره شما مي‌بخشند. ريمل‌هاي ضد آب و رژلب‌هاي مات بهترين دوام را در آرايش شما خواهند داشت.

خطاي تعريق

براي حل مشكل پوست‌هايي كه عرق مي‌كنند. بايد از مواد و محصولات ضد عرق كه حاوي درصد بيشتري از نمك‌هاي آلومينيم هستند، استفاده كرد. مي‌توان از اين محصولات به ويژه براي پوشاندن گردن استفاده كرد.

خطاي لوسيون

شما مي‌توانيد براي شستشو و مراقبت از پوست‌تان از لوسيون‌هايي با PH ?/‌? استفاده كنيد. اين لوسيون‌ها براي پوست‌هاي خشك و حساس بهترين جواب را مي‌دهند. لوسيون‌هايي كه داراي تركيب شيميايي پنتانتريول هستند، براي برداشتن و جذب باكتري‌هايي كه موجب جوش‌هاي پوستي و ساير ضايعات پوستي مي‌شوند، مناسب‌اند. اگر پوست شما دچار خارش شده است، لوسيون‌هايي را برگزينيد كه حاوي تركيب شيميايي پولي‌دكانول باشند.

خطاي دئودورانت

در صورتي كه به تازگي اصلاح و از تيغ استفاده كرده‌ايد يا پوستي بسيار حساس داريد، بايد در انتخاب دئودورانت مناسب دقت كنيد. بهترين دئودورانت براي شما دئودورانتي است كه بدون الكل باشد يا حداقل مقدار بسيار اندكي الكل در تركيب شيميايي آن به كار رفته باشد، در اين غير اين صورت دچار خارش و حساسيت خواهيد شد.

خطاي رنگ

يكي از بزرگ‌ترين اشتباهاتي كه بانوان در آرايش مي‌كنند، انتخاب فونديشن نامناسب براي پوست‌شان است، به همين علت، صورت بعضي‌ها بسيار طبيعي و شاداب به نظر مي‌آيد و برخي ديگر از خانم‌ها مثل اين است كه يك ماسك بر چهر‌ه‌شان زده‌اند. به طور كلي رنگ پوست بيشتر بانوان يك ته زمينه زردرنگ دارد و اين ته‌رنگ پوست در بانوان آسيايي، آمريكاي لاتين و برخي از مناطق آفريقا ديده مي‌شود. بنابراين براي اينكه پوست‌شان طبيعي‌تر به نظر بيايد، بايد فونديشني را انتخاب كنند كه يك ته رنگ زرد داشته باشد. بيشتر فونديشن‌هاي موجود در بازار، ته رنگ نارنجي يا صورتي رنگ دارند. به همين دليل بانواني كه اين رنگ فونديشن‌ها را استفاده مي‌كنند، صورتي مصنوعي پيدا مي‌كنند.

خطاي شستشو

پوست، پيش‌زمينه يك آرايش است و شادابي و سلامت پوست اولين شاخص يك چهره زيبا است. براي اينكه لوازم و مواد آرايشي بهتر روي صورت شما بنشينند، پوست شما بايد سالم و صاف و بدون چين و چروك و جوش باشد. در پايان هر روز صورت‌تان را با صابون ملايم و آب ولرم بشوييد. غذاهاي چرب و سرخ كردني، سلامت پوست شما را تهديد مي‌كنند.

خطاي تثبيت

مشكل بسياري از بانوان اين است كه پوست بسيار چربي دارند و لحظاتي پس از اينكه آرايش چهره‌شان تمام شد، مواد آرايشي روي پوست آنها راه مي‌افتد. راه حل اين مشكل، استفاده از يك پودر سبك روي كل آرايش صورت است كه آرايش را در محل خود تثبيت مي‌كند. اگر شما به‌ويژه در مناطقي كه آب و هوا گرم است زندگي مي‌كنيد يا مجبوريد در يك مهماني يا عروسي در هواي گرم ساعاتي را بگذرانيد، لازم است حتما آرايش را با پودر، روي پوست‌تان تثبيت كنيد.

خطاي تقارن

اگر لب‌هاي شما شكل متقارن ندارد، به آساني مي‌توانيد با استفاده از رژ لب اين مشكل را حل كنيد. فقط كافي است رژ لب‌هايي را انتخاب كنيد كه رنگ روشن‌تر و براق‌تري داشته باشند چون در اين صورت، شما با استفاده از آرايش اصلاحي، نقايص صورت‌تان را پنهان كرده‌ايد. اين رژلب‌ها، لب‌هاي شما را پرتر نشان مي‌دهند. براي اينكه دندان‌هايتان را رنگي نكند، انگشتان را در در دهان‌تان قرار دهيد و در همين حالت لب‌هايتان را روي هم بگذاريد، رنگ اضافي رژ لب به انگشتان خواهد چسبيد. براي اينكه لب‌هايتان خشك و ترك‌خورده به نظر نرسند، مي‌توانيد پيش از استفاده از رژ لب، مقداري ويتامين E‌ روي لب‌تان بماليد. اگر سن‌تان بالاي ?? است، از رژ لب‌هاي مات استفاده نكنيد بلكه به جاي آن رژ لب‌هاي براق را همراه خط لب به كار ببريد تا افتادگي و جمع‌شدگي لب‌هايتان كمتر به نظر بيايد. براي پاك‌كردن لك رژ لب از روي لباس‌تان، از گليسيرين استفاده كنيد و سپس لباس‌تان را بشوييد. براي اينكه لب‌هايتان را با استفاده از خط لب، آرايش كنيد، بايد ابتدا رژ لب و پس از آن، خط لب را دور لب‌هايتان بكشيد. هيچ‌گاه از رژ لب و خط لبي كه با هم تفاوت رنگ زيادي دارند، استفاده نكنيد چون جلوه زيبايي نخواهد داشت.

خطاي فرچه

نخستين اشتباه رايج براي استفاده از رژگونه استفاده از رنگ‌هاي تند است. فراموش نكنيدكه هميشه يك ته رنگ، زيباتر و طبيعي‌تر جلوه مي‌كند. رژ‌گونه را در امتداد استخوان گونه‌تان به كار ببريد. محل شروع آن بايد خط رويش مو در كنار گوشتان باشد. براي اينكه گونه‌هايتان برجسته‌تر به نظر بيايند، بايد از يك پودر روشن در زير استخوان گونه‌تان استفاده كنيد. رنگي را براي رژگونه انتخاب كنيد كه ته رنگ قرمز زيادي نداشته باشد چون در اين صورت، چهره شما بسيار آفتاب‌سوخته به نظر خواهد رسيد. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تميز كنيد و اضافات رژگونه را از لابه‌لاي موهاي آن بتكانيد. براي پخش رژگونه، روي استخوان گونه، از حركت‌هاي نيمه هلالي فرچه روي استخوان گونه استفاده كنيد. فراموش نكنيد كه شما نبايد رژگونه را تا نزديكي پره‌هاي بيني پخش كنيد. براي آرايش روز از مقدار بسيار كمي رژگونه استفاده كنيد چون چربي روي پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شديدتر نشان مي‌دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید