استرس

آیا از استرس رنج می‌برید ؟ داشتن استرس در هر شرایطی مضر نیست اما اکثر اوقات استرس بیش از حد زندگی را برای ما سخت می‌کند! در ادامه با 10 راهکار ساده برای کاهش استرس با شما هستیم.

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ مردان سطح بالایی از استرس،اضطراب، بی خوابی و افسردگی را تجربه می کنند وگاهی به ناچار به مصرف بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار (چای یا قهوه)، سیگار و یا موا مخدر روی می آورند.

فواید استرس در مردان

مردها به دلیل مسئولیتی که در زندگی کاری و یا خانوادگی بر دوش دارند تحت تأثیر استرس بیشتری قرار می گیرند .اما اگر میزان این استرس طبیعی باشد (مثلا هنگام مراقبت از خانواده در مواجهه با افراد خطرناک) فواید زیر را به دنبال دارد:

  ضربان قلب افزایش می یابد و خون بیشتری به سلول های مغزی ارسال می شود و سبب تصمیم گیری بهتر مردان می گردد.

  خونرسانی به عضلاتی مانند دست ها و پاها افزایش یافته و موجب افزایش قدرت بدنی مرد خواهد شد.

  قند خون بالا می رود و انرژی مورد نیاز مردان را تأمین می کند.

  در صورت بروز خونریزی خون با سرعت بیشتری لخته شده ونمیگذارد خون زیادی از بدن خارج شود.

10 راه مقابله با استرس در مردان

 1. ورزش منظم:

ورزش کردن به طور منظم علاه بر کاهش میزان استرس چه در مردان و چه در زنان باعث ذخیره انرژی و سلامت بدن می شود.

 1. تغذیه و خواب مناسب:

مصرف مواد غذایی مناسب و خواب بین 6 تا 8 ساعت در شبانه روز استرس را کاهش داده و بدن را برای مقاومت در برابر بروز مجدد آن آماده می سازد.به خاطر داشته باشید که مصرف نوشیدنی های کافئین دار و مواد الکلی تنها وضع را بدتر می کند.

همچنین بخوانید: سریعترین راه کاهش استرس
 1. دعا و تفکر:

حداقل 15 الی 20 دقیقه از زمان تان را صرف اندیشیدن و یا دعا و راز و نیاز کنید.انجام این کار مانند معجزه ای شما را آرام می کند.

 1. رفع عامل استرس زا:

حتما عامل ایجاد کننده‌ی استرس را بیابید و برای حل آن راه چاره ای بیندیشید.اگر رفتارهای همسایه و یا رئیس تان در محل کار و یا حتی همسرتان سبب استرس شما میشود حتما با آن ها گفت و گو کنید.

استرس داشتن stress-dream

راههای کاهش استرس در آقایان

 1. اجتناب از موقعیت های استرس زا:

بررسی ها نشان می دهد سطح استرس مردان در ترافیک 60% (یعنی هفت برابر زنان) افزایش می یابد. در صورت امکان، خود را از قرار دادن در چنین موقعیت هایی منع کنید و از مواجهه با افرادی که باعث آشفتگی افکارتان می شوند جلوگیری کنید.

 1. کنار آمدن با تغییر شرایط:

بپذیرید که شرایط محیطی در هر لحظه می توانند تغییر کنند.برخی مردان با کوچکترین تغییر شرایط دچار استرس شدید می شوند.حتی باریدن ناگهانی برف یا باران نیز برخی را به دامان استرس می اندازد.به جای اجازه دادن به بروز این مشکل ، به فکر راهی برای لذت بردن از شرایط جدید باشید. تنها با تمرین این روش می توانید به خود کمک کنید.

 1. تمرین “نه” گفتن:

شاید کمی دور از باور باشد اما باید بدانید اغلب مردان نمی توانند در برابر درخواست های همسر، رئیس و دوستانشان نه بگویند.همین پذیرفتن ها می تواند بسیار استرس زا باشد.قبول کنید که نمی توانید از پس هر کاری بر بیایید.

 1. نیمه پر لیوان را ببینید:

تفکر منفی درباره ی مشکلات پیش آمده، تنها خودتان را می آزارد.همیشه به جای باران رنگین کمان را ببینید.

 1. خبره شدن در یک کار:

برخی مردان دائما به دنبال تجربه ی موقعیت های کاری جدید هستند.اگر به بیش از یک کار علاقه مند هستید.ابتدا اصلی ترین و حیاتی ترین کار را بیابید و سعی کنید در انجام آن خبره شوید. سپس به دنبال کارهای کم اهمیت تر بروید. انجام چند کار با هم فکر و ذهنتان را به هم میریزد و استرس ایجاد می کند.

 1. مزه ی پیروزی را بچشید:

هنگامی که تمرکزتان را روی یک فعالیت مشخص حفظ کنید و برای رسیدن به موفقیت تلاش نمایید، حتما پیروز خواهید شد.چشیدن طعم پیروزی استرس را از شما دور خواهد کرد.

سعی کنید در تمام طول زندگی ،پیروزی هایتان را به یاد بیاورید تا انگیزه ی خود را از دست ندهید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید