در حال حاضر تقریبا 60 درصد زنان، موهای‌ خود را رنگ می‌كنند. آیا شما هم می‌خواهید رنگ روی موهایتان دوام و درخشندگی داشته باشد؟ این ۱۰ قانون طلایی را به كار بگیرید. مطمئنا از نتیجه كار راضی خواهید بود.

1-    انتخاب درست
اول این موضوع را در نظر  بگیرید كه مسلما یك آرایشگر، بسیار بهتر از شما كار رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهد؛ اما اصول پایه رنگ‌آمیزی یكی است و شما نیز به تنهایی می‌توانید این كار را در خانه انجام دهید.

2- رنگ‌هاي دايمی و موقتی
رنگ‌های دايمی يا رنگ‌هاي طبیعی، رنگ‌دانه‌‌های مو را كاملا تغییر می‌دهند. مدت دوام این رنگ‌ها، دو ماه است. ریشه‌های مو را هم باید هر پنج هفته یك بار رنگ كرد. برای رنگ‌های دايمی باید از اكسیدان و پودر دكلره استفاده كرد. رنگ‌های موقتی به شكل شامپو یا ژل و كف هستند و نیازی به اكسیدان ندارند. این رنگ‌ها پس از شش تا هشت بار شامپو كردن از بین می‌روند.

3- رنگ مناسب را انتخاب كنيد:
رنگ مو را باید براساس رنگ چهره و رنگ اصلی مو تعیین كرد. مثلا اگر موهای شما قهوه‌ای تیره است، هرگز نباید رنگ بلوند خیلی روشن را انتخاب كنید یا اگر صورت رنگ پریده‌ای دارید و موهای‌تان خرمایی روشن است، بهتر است از رنگ‌های مسی و گرم استفاده كنید تا صورتتان را زیبا جلوه دهد.

4- دستورالعمل داخل جعبه رنگ را بخوانید:
48 ساعت قبل از آغاز رنگ‌آمیزی، مقداری از رنگ را پشت گوش خود بمالید تا مطمئن شوید نسبت به رنگ آلرژی ندارید. سپس دستورالعمل داخل قوطی رنگ را كاملا بخوانید و اجرا كنید. به مدت زمان مكث رنگ روی مو و مقدار اكسیدان مورد نیاز در دستورالعمل قید شده، احترام گذاشته و حتما در هنگام رنگ‌آمیزی از دستكش استفاده كنید.

5- مراقب موهای سفیدتان باشید:
در صورتی كه 50 درصد از موهای شما سفید شده است، نمی‌توانید از رنگ‌های موقتی و فانتزی استفاده كنید. تنها رنگ‌های دايمی و اصلی، سفیدی موهای شما را پوشش می‌دهند.

6- از یك آرایشگر كمك بگیرید:
برای داشتن رنگ مناسب یا به دست آوردن بعضی رنگ‌ها مثل اكواژ یا مسی روی موهای تیره، باید از مواد دكلره استفاده كنید. پیشنهاد می‌كنیم این كار را به تنهایی انجام ندهید و حتما از یك آرایشگر كمك بگیرید.

7- فاصله‌های زمانی را رعایت كنید
فرقی نمی‌كند، چه یك رنگ دايمی می‌گذارید و چه یك رنگ موقتی، به هر حال بین دفعات رنگ‌آمیزی فاصله زمانی شش هفته تا دو ماه را رعایت كنید. در صورتی كه پشت سر هم موهایتان را رنگ كنید، به این خیال كه رنگ آنها شفاف‌تر و زیباتر شود، متاسفانه تنها موهایتان را از بین می‌برید. در صورتی كه موهای شما آسیب دید، تنها دو راه حل دارید: یا صبر كنید تا مو رشد كرده و موهای رنگ‌شده و آسیب‌دیده را كوتاه كنید، یا نزد یك آرایشگر حرفه‌ای بروید تا به شما كمك كند.

8–    مواظب حنا باشید:
رنگ‌دانه‌های طبیعی مو به موهاي شما درخشش می‌دهند و جلوی صدمات خارجی را می‌گیرند. حنا قدرت پوشش‌دهی فوق‌العاده‌ای دارد ولی در صورتی كه مو آسیب ببیند یا رنگ مورد دلخواه به دست نیاید، كاری نمی‌توان كرد؛ حتی نمی‌توان روی آن یك رنگ دايمی گذاشت. در این صورت باید به یك آرایشگر حرفه‌ای مراجعه كنید تا با مواد دكوپاژ كه یك دكلره قوی است، رنگ را از روی موهایتان پاك كند.

9- محتاط باشید:

برای آنكه نتیجه، مورد دلخواه شما باشد، باید به بعضی قوانین احترام بگذارید. در صورتی كه سابقا موهایتان را دكلره كرده‌اید، روی آن یك رنگ تیره نگذارید؛ چون در این صورت دیگر نمی‌توانید رنگ آن را روشن كنید؛ دكلره مجدد نیز موهایتان را می‌سوزاند. هرگز از مخلوط رنگی كه سابقا درست كرده‌اید، برای رنگ‌آمیزی دفعه بعد استفاده نكنید. رنگ‌ها را با هم مخلوط نكنید مگر آنكه از یك خانواده باشند.

10- شامپوي مخصوص بگيريد
 در صورتی كه موهايتان را رنگ می‌كنید، حتما برای مراقبت از آنها از شامپوهای مخصوص موهای رنگ‌شده و ماسك‌های تغذیه‌كننده استفاده كنید.‌

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید