چگونه زندگی کنیم که پشیمان نشویم؟

افسوس و نگرانی را از زندگی خود فراری دهید

چگونه پشیمان نشویم

با اشتباهات گذشته زندگی کردن ، راحت است ، این‌که چه باید می‌کردیم و چه می‌توانستیم بکنیم. اما آن تجربیات ، مارا شکل می‌دهند. ترفندی که می‌توانیم به‌کار گیریم ، استفاده از آن‌ها برای رشد است.

با این طرز فکر ، در اینجا چند نکته را می‌آوریم که بتوانید افسوس چیزهایی را که نمی‌توانید تغییر دهید رها کرده و در عوض روی نوع زندگی امروزتان متمرکز شوید.


 1. مالک تقدیرتان باشید.

چیزی را که باعث تفاوت شما می‌شود ، با رغبت بپذیرید و به نفع خودتان استفاده کنید. شما در دنیا منحصربفردید ، از دیدگاه قانون عرضه و تقاضا ، معرکه و پُرشورید ، با خودتان اینگونه رفتار کنید !


 1. خجالت را کنار بگذارید.

شما نمی‌توانید عقاید دیگران در مورد خودتان را کنترل کنید. می‌توانید تمام زندگی‌تان را صرف این کنید که تاثیر و نقش خوبی برای دیگران داشته باشید و همچنان هم ناموفق باشید.

وقت‌تان را صرف راضی کردن کسانی نکنید که عقایدشان از عقاید خود شما اهمیت کمتری دارد. انتخاب‌هایی را که احساس می‌کنید درست است انجام دهید تا اعتمادبنفس‌تان رشد کند.


 1. تابع قانون سه ثانیه باشید.

هر وقت وسوسه شدید که از روی خشم و آزردگی واکنش نشان دهید ، سه ثانیه آرام بگیرید و فکر کنید اگر به کس دیگری آسیب برسانید چه احساسی خواهید داشت. هیچ‌وقت ارزشش را ندارد و موجب افسوس و پشیمانی در آینده خواهد شد.


 1. وقت‌تان را با افرادی که دوست‌شان ندارید تلف نکنید.

کاملا روشن است. اما هر چند وقت یک‌بار در مهمانی‌هایی شرکت می‌کنید یا کارهایی را انجام می‌دهید که دلیلش ” اجبار ” است؟ زمان ، بارزش‌ترین ثروت ماست ، و نباید صرف فعالیت‌ها یا افرادی شود که دوست نداریم.

در سالهای آخر زندگی ، بیشتر افراد افسوس این را می‌خورند که چرا برای افراد مورد علاقه‌شان وقت بیشتری نگذاشتند. همین الان آنها را در الویت قرار دهید ، همیشه بابت این‌کار شاد و راضی خواهید بود.


 1. به کارتان عشق بورزید.

ما بیشتر از هر چیز دیگری ، وقت‌مان را سر کارمان می‌گذرانیم. اگر کارتان توان‌تان را تحلیل می‌برد ، خسته و دلزده‌تان می‌کند ، و یا باعث غم و اندوه‌تان می‌شود ، کار مناسب شما نیست.

اگر مطمئن نیستید که دوست دارید چه کاری انجام دهید ، برای بازبینی و بررسی خوتان وقت بگذارید. حالا وقتش است که به سوی رویای‌تان قدم بردارید ، چه چیزی جلوی شما را می‌گیرد ؟


 1. به اشتباهات‌تان افتخار کنید.

اشتباهات ما ، به ما درس می‌دهند. شکست چیزی نیست که به‌خاطرش خودتان را سرزنش کنید و عقب بیاندازید ، شکست را باید جشن بگیرید ، شما تلاش کرده‌اید ، از شکست درس بگیرید ، خودتان را ببخشید و به جلو حرکت کنید.


 1. دنبال ستایش و تمجید نباشید.

انجام هر کاری اگر همراه با توقع تحسین باشد ، تقریبا حتما به ناامیدی و تلخی منتهی می‌شود. باید روی زمان‌تان بر اساس خشنودی و لذتی که از انجام آن کار نصیب‌تان می‌شود ، سرمایه گذاری کنید. سپس ، عقاید مثبت تبدیل به پاداش و عقاید منفی ، نامربوط می‌شوند.


 1. تا تهش بروید.

دادن دلگرمی‌های بیخود وعده‌های تو خالی ، مطمئنا باعث رنجش و ناامیدی آنهایی که دوست‌شان دارید می‌شود. تا جایی که امکان دارد به قول خود وفا کنید.

اگر در موقعیتی خاص ، مسئله اجتناب ناپذیری پیش آمد ، شرایط را توضیح دهید و سعی کنید یک جایگزین پیشنهاد دهید. این باعث می‌شود افراد احساس الویت داشتن بکنند ، حتی زمانی که مجبورید بهایش را بپردازید.


 1. با بدن‌تان درست رفتار کنید.

شما می‌دانید که در هواپیما به شما می‌گویند چطور ماسک اکسیژن‌تان را استفاده کنید قبل از آن‌که هر کس دیگری به شما کمک کند. این مفهوم را به سلامت‌تان تعمیم دهید. اگر مراقب خودتان باشید ، انسانی بسیار بهتر و خلاق‌تر خواهید بود.


 1. سپاس‌گزاری را تمرین کنید.

مهم نیست در لحظه‌ای ، چقدر همه چیز بد به‌نظر برسد ، همیشه چیزی برای قدردان بودن وجود دارد. آیا امروز آب آشامیدنی سالم در دسترس دارید ؟ در یخچال‌تا غذا هست ؟

توجه مدام به چیزهایی که می‌توانید بابت آنها سپاس‌گزار باشید ، می‌تواند جنبه‌های منفی را کوچک‌تر جلوه داده و از شدت و توان‌شان کم کند. آرزو کردن چیزی که ندارید ، وقت تلف کردن است. زمانی که برای قدردانی و سپاس امروز صرف می‌کنید ، به شما امتیاز و پاداش خواهد داد.


3 دیدگاه

 1. محمد

  خیلی جامع بود . . .
  ریز بینانه تر عمل کنید
  با تشکر.

 2. فریماه

  عالی

 3. تبلت فون

  ممنون جالب بود

نظر خود را بیان کنید