Summer-Beauty-Hacks

به گزارش آلامتو به نقل از مجله زیبایی ؛ ما در حال نزدیک شدن به پایان تابستان هستیم و من واقعا ناراحت هستم که دما در حال پایین آمدن است. البته موها، پوست و ناخن‌هایم خیلی ناراحت نیستند و به جایش کم‌کم دارند اثرات زیاد تفریح زیر آفتاب را بروز می‌دهند. اگر پاشنه پاهایتان در گوشه‌ها خشک است، اگر موهایتان مثل حصیر خشک شده یا زیادی برنزه شده‌اید، این شگردهای زیبایی مخصوص هوای گرم را که می‌تواند به شما کمک کند حتما بخوانید. زیبایی‌تان را دوباره به دست آورید و آن را در روزهای پایانی فصل حفظ کنید.

1. ژل آلوورا را در ظرف یختان بریزید و در فریزر بگذارید تا یخ بزند. هر وقت که لازم بود یک ناحیه از پوست آفتاب سوخته را التیام ببخشید یک تکه از آن را از فریزر بیرون بیاورید.

2. وقتی می‌بینید که در اطراف خط بیکینی‌تان جوش‌ها یا دانه‌هایی در حال ظاهرشدن هستند، چند چای کیسه‌‌ای بابونه را در آب داغ فرو کنید. سپس بگذارید کیسه‌ها 15 دقیقه در فریزر خنک شوند، بعد می‌توانید تی‌بگ‌ها را در راستای خط بیکینی خود قرار دهید تا خارش و حساسیت را آرام کند.

3. می‌خواهید به گردش بروید و چادر بزنید؟ با استفاده از مالیدن “dryer sheets” (از آن‌ها در داخل لباسشویی‌ها به منظور جلوگیری از ایجاد الکتریسیته در لباس‌ها و نرم‌ترشدن آن‌ها استفاده می‌شود) به لباس‌ها که عطری دارند که حشرات کوچک از آن متنفرند، می‌توانید نیش‌زدگی‌ها توسط این حشرات را به حداقل برسانید. هم‌چنین می‌توانید برای احتیاط بیشتر چند تا هم در جیب لباس‌هایتان بگذارید.

4. برای داشتن موهای موج‌دار مخصوص ساحل می‌توانید از هِدبَند‌های ورزشی استفاده کنید. کار راحتی است: هدبند را مدل کولی‌ها (بوهِمیَن) روی سرتان بگذارید، سپس موهای مرطوب را قسمت قسمت دور هدبند بپیچید و سر جایش سنجاق کنید. صبر کنید تا موهایتان کاملا به صورت نرمال با هوا خشک شود، سپس می‌توانید موهایان را باز کنید و تکان دهید.

5. آن شب‌هایی از تابستان که می‌خواهید واقعا بدرخشید، می‌توانید مقداری از سایه‌های چشم براق خودتان را به لوسیون بدنتان اضافه کنید (اگر می‌خواهید یک اثر خنک کنندگی سریع هم داشته باشد، می‌توانید لوسیون خود را در یخچال نگه دارید). لوسیون را هر جایی که می‌خواهید به آرامی بزنید.

6. شب (و نه صبح) ریشه‌ی موهای خود را با شامپوی خشک اسپری کنید. جابجاشدن‌های شما در تخت کمک می‌کند که شامپو به همه جای سر شما برسد. وقتی صبح بیدار می‌شوید موهایی فوق‌العاده و انعطاف‌پذیر که به نظر تازه شسته شده‌اند خواهید داشت.

7. کفش‌های جلو‌بسته ایراداتی هم دارند، مثلا اگر برای مدت طولانی استفاده شوند، پاشنه‌های پایتان خیلی ترک برداشته و خشک می‌شوند. چیز خاصی نیاز نیست؛ فقط یک سیب‌زمینی خام را از وسط ببرید و آن را در آب شور دریا فرو ببرید، سپس آن را روی همه جاهای خشک و پینه بسته پاهایتان بمالید.

8. اگر حس می‌کنید موهایتان توسط مواد حالت دهنده، نمک دریا، عرق یا چیزهای دیگر چسبناک و روغنی شده از سرکه سیب برای شستشوی موهای خود استفاده کنید. ابتدا طبق معمول موهای خود را با شامپو بشویید. سپس برای ده دقیقه موهای خود را در مخلوطی که نیمی از آن آب و نیمی سرکه سیب است بگذارید و بعد می توانید از نرم‌کننده استفاده کنید.

9. اوه! کرم‌های برنزه کننده در جاهایی که نباید علامت‌هایی گذاشتند؟ مقداری آب لیمو را با چند قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری سفت درست شود. آن را روی پوست خود ماساژ دهید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند. آب لیمو آن اثرات را کم رنگ می‌کند و جوش شیرین هم باعث پوسته پوسته شدن آن نواحی می‌شود. ( همچنین این مخلوط راه مناسبی برای برطرف کردن آکنه‌ها در تابستان است.)

10. هنوز دارید با صندل‌های بندی خود حال می‌کنید؟ خوب! شما می‌توانید تاول‌ها و چسب‌زدن‌های روی قوزک پا را با مالیدن اسپری ضد‌عرق به انگشتان و قوزکتان از خود دور کنید. مواد ضد‌عرق رطوبت و اصطکاکی را که در ابتدا باعث ایجاد تاول می‌شوند، کاهش می دهند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید