آیا شما نیز جزو سرمایه دارانی هستید که در گرفتن تصمیم جدید برای سرمایه خود دچار مشکل شده اید ؟ در این مقاله به معرفی امنترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری از نظر مجله فوربس می پردازیم.

سرمایه گذاری

مجله مشهور فوربس در آخرین شماره خود به معرفی امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری و تجارت پرداخته است.

 

 

به گزارش آلامتو و به نقل از دادنا، این فهرست بر اساس چندین فاکتور مختلف مانند میزان مالیات، میزان فساد اقتصادی، آزادی های فردی و تجاری و مالی، میزان قوانین دست و پا گیر، میزان امنیت سرمایه گذاری و باثبات بودن جکومت ها، عملکرد بازار بورس و تکنولوژی های تجاری است. در رتبه‌بندي جدید مجله فوربس، کشور کانادا، امن ترین و بهترین کشور دنیا برای سرمایه گذاری معرفی شده است و کشور همسایه آن یعنی آمریکا که با مشکلات اقتصادی و کسری بودجه وحشتناکی روبروست به مقام دهم این فهرست سقوط کرده است.

بعد از کانادا، به ترتیب کشورهای نیوزلند، هنگ کنگ، ایرلند، دانمارک، سنگاپور، سوئد، نروژ، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا قرار دارند که به مرور این 10 کشور دنیا و وضعیت سرمایه گذاری در آنها می پردازیم:

 

1- کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا بهترین کشور جهان در رده بندی مجله معتبر اقتصادی فوربس را بدست آوده است. حجم عظیم نقدینگی در این کشور به همراه اقتصاد پویا و سودآوری تجاری با شریک و همسایه جنوبی اش، نظام بانکی نیرومند و نبود اختلاس و فساد مالی در این کشور باعث بدست آوردن رتبه بهترین کشور دنیا برای سرمایه گذاری شده است. مهمترین این نکات، نظام بانکی این کشور است که علی رغم تمام مشکلات اقتصادی چند سال گذشته خم به ابرو نیاورده و بدون مشکلات جدی به کار خود ادامه داده است. اقتصاد کانادا در سال گذشته بیش از سه درصد رشد داشته و امسال هم انتظار می رود که رشد آن بیش از دو درصد باشد. درصد بیکاری در کانادا از نکات مثبت دیگر در مورد اقتصاد کانادا عنوان شده است. در حال حاضر درصد بیکاری در کانادا 3/7 دهم درصد است که از متوسط ۲۰ سال گذشته آن یعنی 5/8 درصد به مراتب پایین تر است.


2- نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلند

مسئولان و مردم نیوزلند در طی بیست سال گذشته موفق شده اند اقتصاد این کشور را از اقتصادی مبتنی بر دامداری و کشاورزی وابسته به بریتانیا به اقتصادی صنعتی و مستقل تبدیل کنند. شرایط امن سرمایه گذاری در این کشور قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب های سرمایه گذاری در آینده را خواهد داشت.


3- هنگ کنگ

سرمایه گذاری در هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از بزرگترین بنادر جهان و پیشرفته ترین آنهاست. سیاست این کشور بسیار با ثبات و دموکراتیک است و سیستم باز اقتصادی آن در جهان مثال زدنی است. هنگ کنگ بهترین کشور آسیایی برای سرمایه گذاران است.

4- ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند

کشور ایرلند (ایرلند جنوبی) دارای بنادر کوچکی است اما این نقطه ضعف را با مجهز کردن سیستم های حمل و نقل و بنادر آبی خود تبدیل به یکی از بهترین کشورهای جهان برای داد و ستد و سرمایه گذاری کرده است. ایرلند چند سالی هست که جزو بهترین کشورهای جهان برای زندگی نیز انتخاب می شود.

5- دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

کشور دانمارک با داشتن یکی از مدرنترین تکنولوژی های مربوط به کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک و اقتصاد باز، همیشه یکی از کشورهای جذاب برای سرمایه گذاران بوِیژه در بخش کشاورزی بوده است. این کشور حوزه ی اسکاندیناوی موفق شده یکی از بزرگترین حجم سرمایه گذاری در زمینه تولیدات دارویی در جهان را به خود جلب کند. همچنین دانمارک دارای بزرگترین صنعت حمل و نقل دریایی در جهان است و سرمایه های زیادی را در زمینه انرژی های تجدید شونده جلب کرده است.


6- سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور

کشور آسیایی سنگاپور نیز بعد از هنگ کنگ موفق شده دومین کشور برتر آسیایی برای جذب سرمایه های خارجی باشد. سنگاپور بوِیژه بعد از انجام اصلاحات اقتصادی در چهار دهه اخیر و بازسازی و مدرن کردن زیر ساخت های کشوذ به یکی از قطب های مطمئن تجارت در دنیا تبدیل شده است. قیمت ها د راین کشو ربسیار باثبات است و تولید ناخالص داخی آن از هر کشور توسعه یافته تری بیشتر است.


7- سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

کشور صلح طلب و آرام سوئد در حوزه ی کشورهای اسکاندیناوی با داشتن کارخانجات مدرن و سیستم حکومتی کاملاً باثبات مکان ایده آلی برای سرمایه گذاران جهان است. این کشور در حوزه ی انرژی های تجدید پذیر و تولید خودروهای سبز توانسته سرمایه های خارجی فراوانی به داخل کشور جذب و تزریق کند.


8- نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

نروژ با داشتن دولت سرمایه داری رفاه، مانند سایر کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی مانند سوئد و دانمارک یکی از قطب های سرمایه داری خارجی است. سرمایه های فراوان خارجی در حوزه نفت و انرژِی در نروژ باعث شکوفایی بیش از پیش این کشور کوچک شمال اروپا شده است.


9- بریتانیا

سرمایه گذاری در بریتانیا

کشور بریتانیا قطب مالی اروپا و سومین اقتصاد برتر این قاره بعد از آلمان و فرانسه کشور ایده آل برای سرمایه گذاران بوِیژه در حوزه ساختمان و خانه سازی است.

10 – ایالات متحده

سرمایه گذاری در ایالات متحده

ایالات متحده آمریکا پویاترین و قدرتمندترین اقتصاد در دنیا را دارد اما به خاطر رکود مالی و کسری بودجه شدیدی که با آن دست به گریبان است، در انتهای لیست بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری قرار گرفته است.

 

تنظیم و بازنشر : آلامتو
به نقل از : دادنا

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

2 دیدگاه

  1. گل آذین در

    به نظر من استرالیا برای سرمایه گذاری مورد خوبیه ،برادرم اونجا کسب و کار خودش راه انداخت ،منم در حال اقدام کردنم ، مشکلی که داشت کارهای حقوقی و ثبت شرکت بود و به بن بست میخورد ،طوریکه از مهاجرت در حال منصرف شدن بود با وکلا جلسات مشاوره میزاشتن ، البته بعدا فهمید که هیچ کدوم وکیل رسمی نیستن و صرفا کارگزار یا مشاور مهاجرتی بودن و اصلا پروانه وکالت ندارن ، ولی پیشنهادی که به من گفتن این بود حتما با وکیل پایه یک مهاجرت استرالیا ( آقای شبرخ) یا هر کشوری دیگه مراجعه کنم چون هم هزینه اش برام مهم ،هم روال کارم سریع تر پیش میره و در نهایت ok میشه، امیدوارم هرکی هر جایی دوست داره به راحت ترین شکل ممکن مهاجرت کنه .

نظر خود را بیان کنید