یارانه ماهانه برای هر ایرانی در سال 1390

كل اعتبار بودجه براي سازمان هدفمندي يارانه‌ها ۵۶ هزار ميليارد تومان پيش‌بيني شده كه به ‏موجب قانون ۵۰ درصد آن براي كمك مردم، ۳۰ درصد سهم توليد و ۲۰ درصد سهم دولت است.

رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در تشریح جزئیات لایحه بودجه ۹۰ گفت: کل اعتبار بودجه برای سازمان هدفمندی یارانه ها ۵۶ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که به ‏موجب قانون ۵۰ درصد آن برای کمک مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد سهم دولت است.

بر این اساس، در صورتی که سهم ۵۰ درصدی مردم را قطعی بدانیم، ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال آینده توزیع خواهد شد. در سناریوی اول با فرض اینکه ۶۰ میلیون ایرانی یارانه نقدی بگیرند، سهم هر ایرانی از ۲۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی ۴۶۶ هزار تومان در سال می شود که با تقسیم بر ۱۲ ماه، سهم ماهانه هر فرد بیش از ۳۸ هزار تومان خواهد شد.

سناریوی دوم با این فرض است که یارانه فروردین ماه سال ۹۰ پرداخت شده و ۴۶۶ هزار تومان باید طی ۱۱ ماه تقسیم شود که با این حساب سهم هر ایرانی بیش از ۴۲ هزار تومان برآورد می شود. در حالی قانون بر سهم ۵۰ درصدی مردم از یارانه نقدی تاکید دارد که دولت طبق قانون می تواند ۱۰ درصد از سهم خود کاسته و به یارانه نقدی مردم اضافه کند، کما اینکه در سال جاری دولت این رویه را در پیش گرفته است. سناریوی سوم و چهارم بر این فرض است که سهم مردم از یارانه ۲۸ هزار میلیارد تومانی به ۶۰ درصد و به عبارتی به ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که با این حساب سهم هر ایرانی از یارانه نقدی در سال ۵۶۰ هزار تومان می شود. حال اگر عدد ۵۶۰ هزار تومان طی ۱۲ ماه تقسیم شود (سناریوی سوم)، سهم هر ایرانی به بیش از ۴۶ هزار تومان در هر ماه می رسد و در سناریوی چهارم اگر با فرض اینکه یارانه فروردین پرداخت شده است، بر ۱۱ ماه تقسیم کنیم، سهم ماهانه هر ایرانی به بیش از ۵۰ هزار تومان خواهد رسید.
منبع: کارمند نیوز

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

1 دیدگاه

  1. با سلام سال نو را تبريك عرض مي كنم اطلاعات خوبي را در اختيار كاربران قرار مي دهيد از شما و همكارانتان تشكر مي كنم.
    خواهش مي كنم در صورت امكان كساني مثل آقا مرتضاي 19 ساله و ديگران كه به آلامتو مي پيوندنداز تصاوير زيبايي استفاده كنند. چون عكس آنها بيانگر چهره زيباي آلامتو خواهد بود . با تشكر پورباقر از مشهد مقدس10/01/90

نظر خود را بیان کنید