مجله آلامتو

گزارشی از 5 سریال در حال ساخت ماه رمضان

درحال حاضر تولید 5 سریال برای پخش در ماه رمضان از شبكه ‌های مختلف سیما ادامه دارد و مطابق معمول سال‌های گذشته، موضوعات ماورایی، اجتماعی و طنز…

پخش پنج سریال تلویزیونی برای پخش در ماه مبارك رمضان قطعی شد.
به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، تلویزیون امسال نیز طبق روال سال‌های قبل سریال‌هایی را برای پخش در ماه رمضان از شبكه‌های مختلف تدارك می‌بیند كه از آن میان می‌توان به سریال‌هایی چون «اگر فردا بیاید»، «چمدان»، «پنج كیلومتر تا بهشت»، «تكیه بر باد» و «بگو كه هستم» اشاره كرد.
درحال حاضر تولید 5 سریال برای پخش در ماه رمضان از شبكه ‌های مختلف سیما ادامه دارد و مطابق معمول سال‌های گذشته، موضوعات ماورایی، اجتماعی و طنز، مضامین و محتوای این سریال‌ها را تشكیل می‌دهند.

*** شبكه اول
«اگر فردا بیاید» سریال شبكه اول سیما در ماه رمضان است. این سریال درحالی قرار است در ماه رمضان پخش شود كه پیش از این سریال «راه طولانی خانه» به كارگردانی رضا كریمی و تهیه‌كنندگی محمدرضا تخت‌كشیان از گزینه‌های پخش در ماه رمضان از شبكه اول محسوب می‌شد. «اگر فردا بیاید» داستان خانواده‌ای را كه دچار تحول می‌شوند روایت می‌كند. رامین عباسی زاده تهیه کنندگی و بهرام بهرامیان کارگردانی این سریال مناسبتی را برعهده دارند و مسعود رایگان، فریبا کوثری، مهرداد صدیقیان، خاطره اسدی و شبنم مقدمی در آن بازی می‌كنند.

*** شبكه دو
سریال «چمدان» نیز در كنار «سی‌امین روز» ساخته رضاجودی از گزینه‌های پخش در ماه رمضان از شبكه دوم سیما هستند. «چمدان» یك سریال با مضمون طنز است كه خسرو ملكان آن را تهیه و كارگردانی می‌كند. تصویربرداری این سریال كه بازیگرانی مثل فتحعلی اویسی، میرطاهر مظلومی، محسن فاضی مرادی، فلور نظری، یوسف صیادی و ارژنگ امیرفضلی در آن ایفای نقش می‌كنند، طی روزهای گذشته آغاز شده است.

*** شبكه سه
شبكه سوم سیما، ماه رمضان امسال، سریال «پنج كیلومتر تا بهشت» را روی آنتن می‌برد. این سریال را سجاد ابوالحسنی در 30 قسمت 35 دقیقه‌ای نوشته و علیرضا افخمی، كارگردانی و داوود هاشمی، تهیه‌كنندگی آن را بر عهده دارند. تاكنون بیش از 40 درصد از تصویربرداری این سریال به پایان رسیده و تدوین همزمان توسط رضا سورانی انجام می‌شود. خانه‌ای واقع در ستارخان، لوكیشن اصلی این سریال است و گروه «پنج كیلومتر تا بهشت» تصاویری را در بهشت زهرا و داراباد نیز ضبط كرده‌اند.
داریوش فرهنگ، مهدی سلوكی، شبنم قلی خانی، نفیسه روشن، رضا توكلی، پردیس افكاری، سولماز غنی، رضا آحادی و شهنام شهابی از بازیگران «پنج كیلومتر تا بهشت» هستند؛ این سریال درباره‌ی جوانی به نام امیرحسین است كه در یك شركت وارداتی دارو كار می‌كند اما در جریان سرقت اموال شركت، درگیر ماجراهایی می‌شود.

*** شبكه تهران
سریال «تكیه بر باد» یك ملودرام اجتماعی است كه قرار است از شبكه تهران روی آنتن برود. عباس نعمتی و محمد محمدسلطانی فیلمنامه این سریال را در 30 قسمت نوشته‌اند. بازیگرانی چون فرامرز قریبیان، مهدی فخیم‌زاده، افسانه پاكرو، شهرام عبدلی، بهزاد خداویسی، اشكان خطیبی، شراره دولت‌آبادی، نگین معتضدی و محمد مهدوی در سریال «تكیه بر باد» بازی می‌كنند. این سریال را محمود معظمی كارگردانی می‌كند و تهیه‌كنندگی آن برعهده حمیدرضا مهدوی است. تا كنون نیز حدود 45 درصد از تصویربرداری آن به پایان رسیده و نیما حسندوست تدوین را به صورت همزمان ادامه می‌دهد. «تكیه بر باد» كه تابه حال در لوكیشن‌هایی در كامرانیه، شهرك غرب و اختیاری تصویربرداری شده؛ در روزهای آینده به كن می‌رود.

*** سیمای استانی
«بگو كه هستم» در سیمای مركز اصفهان در حال تولید است و قرار است در ماه رمضان از یكی از شبكه‌های سراسری پخش شود. تصویربرداری این سریال به كارگردانی اكبر منصورفلاح در چند روز آینده به پایان می‌رسد. جهانبخش سلطانی، مهدی سلوكی، پرستو گلستانی، مهدی امینی‌خواه، محمد الهی، پوراندخت مهیمن، مهدی باقر بیگی، كاظم افرندنیا، محمدعلی میاندار، شیرین صمدی، نرگس صابری و مهدی شهداد از جمله بازیگران این سریال هستند كه رسول هنرمند آن را تهیه می‌كند.
داستان این سریال 30 قسمتی درباره فردی است كه بعد از چندین بار که خانه را ترک کرده به خانه‌اش مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود همسر و فرزندانش خانه اجاره‌ای را ترک کرده و به مکان نامعلومی رفته‌اند. زندگی وی در جریان آشنایی با چند دانشجو دچار تغییراتی می‌شود.
منبع: Isna.ir

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید