مجله آلامتو

امسال نیز همچون سال‌های گذشته اسامی نامزدهای اسکار اعلام شد، حدود یک ماه دیگر نیز اسامی برندگان این مراسم مشخص می‌شود، این فرایندی است که هرساله طی می‌شود ولی کمتر کسی می‌داند که رای‌دهندگان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی چه کسانی هستند؟!

 

 

اسکار 2013

 

دومین مراسم سالانه اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تا سال 2004 هیچ فهرستی در این‌باره منتشر نکرد و ماهیت این افراد کاملا مخفی بود ولی از این سال به بعد فهرست و آمارهایی در این رابطه منتشر شد که در این گزارش به آن‌ها می‌پردازیم:

تعداد اعضاء آکادمی علوم و هنرهای سینمایی هر ساله افزایش می‌یابد، امسال این آمار به 5 هزار و 765 نفر رسیده است.

براساس آمارهای منتشر شده، از نظر سنی، 54 درصد از اعضای آکادمی بالای 60 سال، 36 درصد بین 40 تا 50 سال و تنها 2 درصد از آنها زیر 40 هستند.

 

اسکار 2013

 

63 درصد از این افراد تاکنون حتی نامزد جوایز اسکار نشده‌اند، 19 درصد تنها تا مرحله نامزدی این جوایز پیش‌ رفته‌اند و 14 درصد از آنها از میان برندگان اسکار انتخاب شده‌اند.

 

 

اسکار 2013

 

 

از نظر جنسیتی و نژادی 77 درصد از اعضاء آکادمی مرد و 23 درصد بقیه زن هستند همچنین 94 در صد از آنها سفید پوست و تنها 6 درصد از آنها از بقیه نژادها هستند.

 

 

اسکار 2013

 

 

 

اسکار 2013

 

تمامی اعضاء آکادمی علوم و هنرهای سینمایی از میان کسانی انتخاب شده‌اند که در بخش‌های مختلف صنعت سینما مشغول به کار بوده‌اند.

بازیگران با 20 درصد آراء بخش اعظمی از این افراد را تشکیل می‌دهند که 59 درصد از آنها بازیگران مرد و 41 درصد بازیگران زن هستند.

 

اسکار 2013

 

 

پس از آن تهیه‌کنندگان و مجریان با در بر گرفتن 8 درصد از این آمار و صدابرداران و نویسندگان با 7 درصد آمار، بیشترین سهم را در میان رای‌دهندگان اسکار به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

اسکار 2013

 

 

نمودار مربوط به آمار نویسندگان

 

صنف کارگردانان نیز با 6 درصد از آمار در کنار سازندگان فیلم‌کوتاه، کارگردانان هنری و مدیران روابط عمومی قرار گرفته‌اند.

 

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به کارگردانان هنری

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به کارگردانان

 

 

اسکار 2013

 

آمار مربوط به سازندگان فیلم کوتاه

 

پس از این افراد، مدیران جلوه‌های ویژه 5 درصد، تدوین‌کنندگان و فیلمبرداران 4 درصد، مستند سازان 3 درصد و گریمورها تنها 2 درصد از قریب به 6 هزار عضو آکادمی علوم و هنرهای سینمایی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

اسکار 2013

 

نمودار مربوط به آمار مدیران جلوه‌های ویژه

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید