دانشمندان گامی دیگر به درک این مطلب نزدیک‌تر شده‌اند که چرا افراد نمی‌توانند رژیم غذایی خود را نگه دارند.

 

 

 

پژوهشگران کالج پزشکی آلبرت انیشتن مطالعه‌ای را در مجله سل متابولیزم انتشار دادند که این نظر را مطرح می‌کند که در واقع هنگامی که شما رژیم گرفته‌اید، مغز به قسمت‌های دیگر بدن پیام‌هایی می‌فرستد که آن‌ها را به خوردن تشویق می‌کند.

این مطالعه بر روی موش‌هایی انجام شد که مهندسی ژنتیک شده بودند تا میزان کمتری از نرون‌های خاصی که AgRP نام دارد و به نظر می‌رسد که این چرخه را آغاز می‌کند تولید نمایند. به این دلیل از این نوع موش در پژوهش‌ها استفاده می‌شود که در خیلی زمینه‌ها فرایند متابولیک آن‌ها شباهت زیادی به انسان دارد.

سوسمیتا کائوشیک، زیست‌شناس مولکولی و پژوهشگر اصلی این تحقیق، به همراه تیم همکارانش کشف کردند: هنگامی که فردی تلاش می‌کند تا سرجمع کالری که وارد بدن خود می‌کند را کاهش دهد، نرون‌هایی در مغز، به ویژه در هیپوتالاموس، ممکن است چربی اسیدهای آزاد خاصی را به کنش وادارند تا واکنش غیرارادی احساس گرسنگی را بر انگیزند. در مقابل، این چربی اسید‌ها تحریک به تولید بیشتر از‌‌ همان نوع سلول‌های عصبی کرده و به این ترتیب چرخه‌ای از ببش تولید آن را به راه انداخته و میل شدید شیمیایی برای خوردن بیشتر را کلید می‌زنند.

این مطالعه بر روی موش‌هایی انجام شد که مهندسی ژنتیک شده بودند تا میزان کمتری از نرون‌های خاصی که… AgRP نام دارد و به نظر می‌رسد که این چرخه را آغاز می‌کند تولید نمایند. به این دلیل از این نوع موش در پژوهش‌ها استفاده می‌شود که در خیلی زمینه‌ها فرایند متابولیک آن‌ها شباهت زیادی به انسان دارد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید