مجله آلامتو

پیش بینی می شود بر اساس پیش نویس طرح بازسازی ژاپن پس از حادثه زلزله، سونامی و فاجعه نیروگاه هسته ای فوکوشیما در ماه مارس، هزینه ای بالغ بر 152 میلیارد دلار طی مدت پنج سال برای این کشور به همراه داشته باشد.

هزینه 152 میلیارد دلاری بازسازی ژاپن

به گزارش پول‌ نیوز، در این طرح اشاره ای به افزایش مالیات ها که برای تامین هزینه های آن ضروری به نظر می رسد نشده است.
در پیش نویس ارائه شده به افزایش مالیات ها که برای تامین هزینه های این طرح ضروری به نظر می رسد اشاره ای نشده اما توسعه بخش های مربوط به انرژی های خورشیدی و بادی به عنوان یک فعالیت بلند مدت تا زمان تحت کنترل درآوردن نیروگاه اتمی فوکوشیما یکی از اولویت های اصلی در نظر گرفته شده است.

این حادثه به نوعی سرخوردگی عمومی را نسبت به انرژی هسته ای در میان مردم مناطق حادثه دیده به وجود آورده و از این رو تلاش مقام های دولتی را برای استفاده از انرژی های جایگزین افزایش داده است.

دولت ژاپن قصد دارد تا برنامه بازسازی این کشور را تا پایان ماه جاری میلادی به عنوان پشتیبانی برای سومین بودجه اظطراری که طی چند ماه آینده ارائه خواهد شد، تدوین کند.

در پیش نویس ارائه شده هزینه بازسازی ژاپن طی پنج سال آینده برابر با 10 تا 12 تریلیون ین(126 تا 152 میلیارد دلار) پیش بینی شده است. همچنین در این پیش نویس برای احداث و راه اندازی بزرگترین تاسیسات خورشیدی و بادی در مناطق حادثه دیده درخواست هایی ارائه شده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش های منتشر شده ظرف چند هفته آینده تنها 16 راکتور از 54 راکتور موجود در ژاپن با توجه به مناقشه و بحث های ایجاد شده در رابطه با نقش آتی انرژی هسته ای، در چرخه تولید انرژی باقی خواهند ماند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید