مجله آلامتو

نگاهی به تیم استقلال در لیگ یازدهم

نگاهی به استقلال لیگ یازدهم. تیمی که اگر چک های شخصی فتح الله زاده پاس شوند ، شکل می گیرد.

 
خبرآنلاین: « با لیستی که مظلومی داده ، من هم استقلال را قهرمان می کنم.» وقتی علی فتح الله زاده دو ماه قبل در یکی از شوخی های معروفش این جمله را درباره استقلال لیگ یازدهم گفت ، کمتر کسی باور داشت استقلال در فصل نقل و انتقالات بخواهد دست روی ستاره های لیگ بگذارد. استقلال که سال قبل نتوانسته بود در فصل نقل و انتقالات موفق عمل کند و ستاره هایش را به سپاهانی که روی هر کس دست می گذاشت ، اصفهانی اش می کرد ، واگذار کرده بوئد ، این بار توانست تلافی کند. سپاهان را اجرای قانون سقف قراردادها از هم پاشید و این بار فتح الله زاده که متخصص بمب ترکانی در نقل و انتقالات است با آسودگی خاطر وارد بازار شد تا هر که را می خواهد برای تیمش بخرد.
 
به نوشته خبر ورزشی ، از همان درون دروازه ، استقلال با چک شخصی حاجی به مهدی رحمتی ، شاه ماهی شکار کرد. رحمتی که خطر منشور تهدیدش می کرد و همسرش هم بنا به دلایلی زندگی در تهران و در کنار خانواده اش را برای این سال از فوتبال مهدی ترجیح می داد ، در تور حاجی افتاد. اگرچه قرارداد میان باشگاه و رحمتی هنوز امضا نشده اما رحمتی به دلیل ویژگی های شخصیتی اش ، کسی نیست که با رفتن به پرسپولیس توان شنیدن شعارهای جمعیت را داشته باشد. او که روزی در استقلال مازاد بر نیاز معرفی شد ، حالا در مقام گلر اول ایران می خواهد برگردد و تلافی کند. او شرط جدایی گلرهای تیم را گذاشت که باشگاه هم بی چون و چرا به شرطش عمل کرد.
 
سید جلال در خط دفاع هم عهد کرده تا این فصل را همراه با سید مهدی بازی کند. او به استقلال می آید تا امیر حسین صادقی در لیست فروش استقلال باشد. گفته می شود او هم چکی مدت دار از استقلالی ها گرفته تا بعد از اردوی تیم ملی در اتریش ، قراردادش را ثبت کند. این دو به دلیل سفر فتح الله زاده به ژاپن بود که نتوانستند قراردادشان با استقلال را نهایی کنند.
 
آندو تیموریان اما برای عقد قرارداد با استقلال به برادرش سرژیک ، اختیار تام داده و او هم در آستانه امضا پای برگه قرارداد است. خسرو حیدری هم بندی در قراردادش دارد که می تواند باعث جدایی اش از سپاهان شود. خسرو به دلیل بیماری پدر همسرش ، می خواهد تهران باشد و برای او هیچ تیمی در تهران مثل استقلال نمی شود. نام خسرو این قدر بزرگ هست که حتی مظلومی به رغم دلخوری از او هم روی نامش خط قرمز نکشد.
 
به این فهرست اگر جاسم کرار را هم اضافه کنیم که اولین صید استقلال بوده و از نظر حاجی ، او حتی بهتر از علی کریمی است و البته بحث مذاکرات آبی ها با کریم انصاری فرد که حاجی درباره این بازیکن جوان گفته:« این یکی را خودم برای استقلال می گیرم .» به این جمع البته باید علی حمودی را هم اضافه کرد که فصل قبل ، آماری خیره کننده در فولاد اهواز داشته است.
 
این ها بازیکنانی هستند که البته همگی پای قرارداد با استقلال هستند اما قراردادهای شان بسته نشده . در شرایطی که بی سامانی سراسر ورزش را گرفته و سازمان یا وزارتخانه جدید ، پولی برای پرداخت به سرخابی ها ندارد. اتفاقی که سبب شده تا قرمزها وارد بازار خرید بازیکن نشوند اما فتح الله زاده اعتقادی دیگر دارد:« خرید بازیکن راه و رسمی دارد که منوپل در اختیار خودم است. من دسته چکی در جیب بغل کتم دارم که سبب می شود تا هیچ کس نتواند با من در این بازار ، رقابت کند. » او ایمان دارد که هیچ یک از این بازیکنان جایی غیر از استقلال نمی روند.
 
تیمی که غیر از این بازیکنان جدید ، ستاره هایی چون فرهاد مجیدی ، آرش برهانی ، میلاد میداودی ، هوار محمد ، مجتبی جباری ، حنیف عمران زاده و پژمان منتظری را در ترکیبش دارد.
 
بازیکنانی که کنار هم قرار گرفتن شان به دلهره ای برای سرمربی استقلال بدل خواهد شد. او این قدر ستاره در تیمش دارد که شاید ناچار به استفاده گردشی از بازیکنانش باشد.منصور پورحیدری ؛ مدیرفنی استقلال در این باره به خبرآنلاین می گوید:« به هر حال از استقلال ، انتظار بالایی است. دو سال است که جام نگرفتیم. برنامه ریزی مان برای امسال طوری است که از روز اول خوب باشیم. ما می خواهیم برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا بجنگیم و باید مجهز باشیم.مشکلی پیش نمی آید و می توانیم از همه این بازیکنان در سه جام مختلف به بهترین شکل استفاده کنیم.»

 
منبع:khabaronline.ir

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید