مقایسه ارزش غذایی ماهی، میگو و لابستر

با فواید پزشکی لابستر و میگو آشنا شوید؛

مقایسه ارزش غذایی ماهی، میگو و لابستر

یکی از عادت‌های خوب غذایی که همواره از سوی متخصصان تغذیه توصیه می‌شو، مصرف ماهی است ، اما چه نوع ماهی؟

آن است که شما انواع ماهی و فرآورده‌های دریایی را در رژیم غذایی هفتگی‌تان بگنجانید؛ از انواع ماهی گرفته تا میگو و حتی لابستر. گفتیم لابستر، تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که این ماده غذایی که این روزها به جمع فرآورده‌های دریایی البته در فروشگاه‌های بزرگ پیوسته چه ارزش تغذیه‌ای دارد؟ این درست همان چیزی است که در این پوستر می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم و برایتان از تفاوت‌های برخی ماهی‌ها و انواع فرآورده‌های دریایی بگوییم.

ماهی سالمون

اسیدآمینه‌تیروزین موجود در این ماهی در بدن به افزایش متابولیسم کمک می‌کند به علاوه منبع مناسبی از ویتامین E و D نیز محسوب می‌شود.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 180 کیلوکالری

پروتئین 20 گــــــرم
چربی 11 گــــــرم

همچنین بخوانید: کالری انواع ماهی

ماهی قزل‌آلا

در گروه ماهی‌های چرب جای می‌گیرد اما کمترین میزان چربی را در این گروه دارد. این ماهی از منابع مناسب پتاسیم است بنابراین فشارخونی‌ها می‌توانند در میان انواع ماهی، قزل‌آلا را برای تامین پروتئین موردنیازشان انتخاب کنند.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 112 کیلوکالری

پروتئین 19 گــــــرم
چربی 4 گــــــرم

ماهی تن

سالمندان، افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن كلیوی، كسانی كه رژیم گیاهخواری می‌گیرند یا در مناطقی زندگی می‌كنند كه كمتر در معرض نور خورشید قرار دارند، بهتر است بیش از دیگران از این نوع ماهی استفاده کنند.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 136 کیلوکالری

پروتئین 24 گــــــرم
چربی 5 گــــــرم

ماهی کیلکا

منبع عالی از دو ماده مغذی دیگر نیز محسوب می‌شود؛ اول کلسیم (300 میلی‌گرم در هر 100 گرم) و دوم ویتامین B12 (11 میکروگرم در هر 100 گرم) پس کسانی که زمینه ابتلا به پوکی استخوان را دارند و شیر هم نمی‌خورند بهتر است که این ماهی را در برنامه غذایی‌شان بگنجانند.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 280 کیلوکالری

پروتئین 25 گــــــرم
چربی 20 گــــــرم

میگو

49 میلی‌گرم منیزیم دارد بنابراین می‌توان این منبع پروتئینی را برای تنظیم انقباضات عضلانی، استحكام استخوان‌ها و دندان‌ها و بهبود متابولیسم بدن مورد استفاده قرار داد.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 99 کیلوکالری

پروتئین 23 گــــــرم
چربی 1 گــــــرم

لابستر

دارای 34 گرم منیزیم و مقادیر باورنکردنی (یعنی 130 میکروگرم) سلنیوم است. بنابراین می‌توان از این منبع پروتئینی کم چرب برای تقویت سیستم دفاعی بدن استفاده کرد و ورزشکاران برای بهبود عملکرد عضلات‌شان از آن بهره ببرند.

100 گرم از این ماهی=

انرژی 103 کیلوکالری

پروتئین 22 گــــــرم
چربی 2 گــــــرم


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید