مجله آلامتو

فیزیکدان مشهور انگلیسی، “استفان هاوکینگ” به دلیل بیماری شدید نتوانست در مراسمی که به مناسب هفتادمین سالگرد تولدش برگزار شد، شرکت کند.

steve hawking

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون دانشگاه کمبریج اعلام کرد هاوکینگ روز جمعه از بیمارستان مرخص شده است و از این رو در این مراسم تنها صدایی ضبط شده از وی برای حاضرین پخش شد.

هاوکینگ در این سخنرانی که تنها فایل صوتی آن برای حاضران پخش شد، بر لزوم ادامه یافتن اکتشافات فضایی به خاطر آینده بشریت تاکید کرد. وی در سخنرانی خود با عنوان “تاریخچه مختصر من” اخطار داد که نسل بشر در صورتی که سکونت در دیگر مناطق فضا را آغاز نکند، نمی تواند بقای خود را در هزاره بعدی حفظ کند.

وی همچنین در سخنرانی خود از افراد خواست تا کنجکاو باشند. هاوکینگ در این سخنرانی گفت: به یاد داشته باشید که همواره به بالا و به ستاره ها  نگاه کنید، نه به پایین و به پاهایتان، تلاش کنید آنچه که می بینید را درک کنید و از آنچه موجب وجود جهان هستی است در شگفت باشید.

هاوکینگ دوران زندگی خود را دورانی باشکوه برای زندگی کردن و انجام مطالعات در زمینه فیزیک نظری خواند. هاوکینگ گفت: “دیدگاه ما از جهان هستی طی 40 سال گذشته تحول قابل توجهی پیدا کرده است و من خوشحالم که در این تحول مشارکت کوچکی داشته ام. این حقیقت که ما انسانها، که خود مجموعه ای از ذرات بنیادین طبیعت به شمار می رویم، توانسته ایم تا این اندازه به درک قوانین حاکم بر زندگی و جهان نزدیک شویم، موفقیتی بزرگ به شمار می رود.”

بر اساس گزارش بی بی سی، تعداد زیادی از دانشمندان برتر جهان، تاجران و کارآفرینانی چون “ریچارد برنسون” در این مراسم حضور داشتند. تولد 70 سالگی “استفان هاوکینگ” که به بیماری اختلال موتور نورونی مبتلا است، موجب شگفتی بسیاری از پزشکان شده است زیرا بسیاری از متخصصان بر این باورند هاوکینگ با وجود بیماری که معمولا طی پنج سال مبتلایان خود را از پا در می آورد، توانسته 70 سالگی خود را ببیند و این پدیده اصول دانش پزشکی درباره این بیماری را زیر سوال برده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید