مجله آلامتو

بایکال ارتباط خود با زن مزبور را رد یا تایید نکرد ، اما گفت که کسانی با ورود بدون مجوز به حریم خصوصی …

عكس دنیز بایکال

انتشار یک فیلم ویدئویی از رهبر مهم ترین حزب رقیب دولت اسلامگرای ترکیه ، وی را واداشت تا از سمت رهبری حزب کناره گیری کند .

به گزارش عصر ایران ” دنیز بایکال ” رهبر71 ساله  حزب لاییک و چپگرای ” جمهوریخواه خلق ”  که از سال 1992 رهبری این حزب را در دست دارد ، در این نوار ویدئویی در حال معاشقه در اتاق خواب ، با یک زن متاهل نماینده مجلس از حزب متبوعش دیده می شود .

انتشار این ویدئو در یوتیوب سبب شد تا بایکال با انتقاد از رواج پدیده مچ گیری و دخالت در حریم خصوصی دیگران بدون اطلاع آنان از سمت خود کناره بگیرد .

انتظار می رود این استعفا ضربه ای بزرگ به مهم ترین حزب اپوزیسیون ترکیه وارد آورد و دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر اسلامگرای ترکیه را در برابر مخالان لاییک خود تثبیت کند .

بایکال روز گذشته در سخنان خود که همزمان با اعلام استعفای او همراه بود خود را قربانی یک توطئه از سوی رقبای سیاسی اش خواند و افزود که استعفای او نه به معنای خالی کردن عرصه برای رقیب بلکه تداوم مبارزه در فازی جدید خواهد بود .

بایکال با متهم کردن تلویحی دولت اردوغان به انجام کارهای جاسوسی و پرونده سازی برای رقبای سیاسی ، ادعا کرد که انتشار این ویدئو بدون اطلاع دولت ممکن نبوده است .

بایکال در اظهارات خود موضوع ارتباط خود با زن مزبور را رد یا تایید نکرد ، اما گفت که کسانی با ورود بدون مجوز به حریم خصوصی دیگران و با برداشتن تصویر از خصوصی ترین جنبه های زندگی افراد ، با مونتاژ کردن تصاویر و در کنار هم قرار دادن آنها سعی دارند تا به هر نحوی شده از رقبای خود انتقام بگیرند و تلاش های حزب او را برای به چالش کشیدن حزب حاکم عدالت و توسعه را تضعیف کنند .

اردوغان این اتهامات بایکال را رد کرده و طی اظهاراتی اعلام کرد که شخصا مخالف انتشار چنین تصاویر غیر اخلاقی بوده است و دستور داده  است تا از  انتشار این ویدئو جلوگیری شود.

جامعه مذهبی ترکیه از انتشار این ویدئوی غیر اخلاقی به شدت شوکه شده و دادستان کل این کشور دستور پیگیری عاملان فیلمبرداری و انتشار چنین ویدئویی را صادر کرده است .

دولت ترکیه به سرعت این ویدئو را از فضای وب جمع کرده است و دسترسی به این ویدئو در فضای وب امکان پذیر نیست اما برخی از کاربران اینترنت این ویدئو را ضبط کرده و در وبلاک های شخصی خود به نمایش گذاشته اند .

این ویدئو نخستین بار در یک سایت اینترنتی به نام ” خبر وقتیم ” منتشر شد و به سرعت در فضای وب انتشار یافت و روی شبکه یوتیوب قرار گرفت .

گردآوري : گروه آلامتو
به نقل از : عصر ايران

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید