مجله آلامتو

دكتر مسعود كيمياگر در گفت‌وگو با ايسنا، درباره ميوه بهاره گوجه سبز اظهار كرد: گوجه سبز در دسته ميوه‌هايي قرار دارد كه به دليل ترشي و خوش طعم بودنش بويژه مورد علاقه كودكان است و چون زماني برداشت مي‌شود كه هنوز حاوي قند بالايي نيست و كالري پاييني هم دارد ميوه خوش خوراك و كم ضرري است.

فواید گوجه سبز برای دندان ها و لثه !

وي همچنين ادامه داد: بايد توجه داشت كه قبل از مصرف خوب شسته شود چرا كه ممكن است گوجه سبز آلوده به فضله پرندگان باشند چون پرنده‌ها در باغ‌ها فراوان هستند و از ميوه‌هايي مانند گوجه سبز، چغاله بادام و توت كه پوست غيرخوراكي ندارند تغذيه مي‌كنند بنابراين بايد از تميز بودنشان اطمينان داشته باشيم.

عضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي، همچنين درباره احتمال ابتلا به برخي بيماري‌ها در صورت آلوده بودن گوجه سبز و يا مصرف بيش از حد آن گفت: اگر ميوه‌ها خوب شسته نشوند، احتمال ابتلا به بيماريها عفوني گوارشي و در برخي موارد مسموميت‌هاي غذايي در افراد وجود دارد و مصرف زياد اين ميوه موجب ايجاد عوارضي نظير حالت تهوع و دل به هم خوردگي و سردرد مي‌شوند.

دكتر كيمياگر در پايان توصيه كرد: خوب است كه عادت كنيم ميوه‌هايي مانند گوجه سبز، چغاله بادام، خيار، پرتغال و انار را با نمك استفاده نكنيم و روي ميوه‌ي كودكان نمك نپاشيم چرا كه ذائقه از دوران كودكي شكل مي‌گيرد.

گردآوری : آلامتو

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید