waltonآلیس در ۷ اکتبر سال ۱۹۴۹ در نیوپورت ایالت آرکانزاس آمریکا متولد شده است. وی از وارثان و دختر موسس وال مارت، سام والتون و خواهر رابسون و جیم والتون است. برادر دیگر او جان والتون در سال ۲۰۰۵ بر اثر حادثه هواپیما جان خود را از دست داد….

آلیس فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی و اقتصادی از دانشگاه ترینیتی در سان آنتونیوی ایالت تگزاس است. او کار خود را در مدیریت مالی به عنوان تحلیل‌گر equity و مدیر مالی شرکت «فرست کامرس» شروع کرد. او سپس به عنوان نایب رییس و سرپرست تمام فعالیت‌های مربوط به سرمایه‌گذاری گروه بانک آروست مشغول به کار شد.

خانم والتون در سال ۱۹۸۸ یک بانک سرمایه گذاری فعال در بخش‌های مدیریت مالی شرکت، مدیریت مالی ساختاریافته و عمومی، مدیریت مالی مبادله املاک و فروش و تجارت را با نام شرکت Llama تاسیس کرده و خود نیز به عنوان رییس و مدیر ارشد اجرایی آن مشغول به کار شد. او برای مدتی نیز واسطه معاملات بازرگانی ای.اف. هوتون بود.

خانم والتون نخستین رییس و نیروی گرداننده شورای آرکانزاس شمالی می‌باشد. این سازمان توسعه اجتماعی نقشی مهم در تضمین و تحکیم توسعه فرودگاه محلی آرکانزاس شمالی داشته است. در واقع خانم والتون سرمایه اولیه برای پروژه ساخت این فرودگاه را تامین کرده بود و هیات‌مدیران فرودگاه حاکمیت وقت، این فرودگاه را به خاطر حمایت خانم والتون از توسعه حمل و نقل در منطقه،‌ فرودگاه آلیس ال. والتون نامید.

خانم والتون همچنین در سال ۲۰۰۱ به عنوان عضو رسمی‌تالار اشخاص مهم و خاص صنعت هوایی آرکانزاس انتخاب شد. آلیس والتون در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۴ به کنگره محافظه‌کاران آمریکا مبلغ ۶/۲ میلیون دلار اهدا کرد.

خانم والتون در فعالیت‌های بشردوستانه نیز حضوری فعال دارد که اصلی‌ترین آن عضویت هیات‌مدیره بنیاد خانواده والتون است. این بنیاد که به انجام فعالیت‌های بشردوستانه می‌پردازد، توسط سام و همسرش هلن والتون در شهر کوچکی در آرکانزاس پایه‌گذاری شد. سام به قدرت یک فرد برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود و جامعه باوری عمیق داشت.

وی عمیقا به دستیابی به موفقیت اعتقاد داشت که این موفقیت علاوه بر موفقیت در کار شرکت شامل تعهدات بشر دوستانه نیز می‌شد. فلسفه سام و هلن والتون از تاسیس این بنیاد از تجربه زندگی در شهر کوچکی در شمال غربی آرکانزاس حاصل شده بود که به آنها ارزش مشارکت و همکاری و اهمیت تحصیلات در جامعه را آموخته بود و به آنها این درک را داده بود که سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های بشردوستانه می‌تواند تغییر قابل‌ستایشی در جامعه ایجاد کند.

در حال حاضر این بنیاد و خانواده والتون به دنبال پیروی از همان اصول و ارزش‌ها و گسترش فعالیت‌های خیرخواهانه شان هستند. در سال ۲۰۰۷ این بنیاد در زمینه سرمایه‌گذاری در امور خیریه مبلغی بالغ بر ۲۴۱ میلیون دلار اهدا کرده است.

وی همچنین در هیات مدیره دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس و هیات علمی‌ مدرسه تجارت و مدیریت دانشگاه آرکانزاس نیز فعالیت دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ کرسی ای را در بخش مدیریت مالی به نام آلیس ال. والتون تخصیص داد که دانشگاه را به واسطه دانشکده مدیریت تجارت آن، در رسیدن به تعالی تحصیلی در سطح ملی و جهانی یاری می‌داد.

همچنین بخوانید: ثروتمند ترین زنان جهان

دیدگاه انسان‌دوستانه خانم والتون همچنین باعث تاسیس پایگاه تابستانی منحصر به فردی در آرکانزاس شمالی به نام «وارایگل» شد که هر ساله کودکان زیادی با پیش‌زمینه‌های اقتصادی اجتماعی مختلفی را گرد هم می‌آورد.

خانم والتون دامنه فعالیت‌های بنیاد خانواده والتون را با تاسیس موزه هنر آمریکا، کریستال بریج، به بخش هنر نیز گسترش داده است. این موزه که نخستین محل برای نهاد هنر ملی می‌باشد، به هنر و هنرمندان اهدا شده و مکانی برای یادگیری و تجمع هنرمندان نیز می‌باشد. آلیس والتون همچنین در هیات‌مدیره موزه آمون، کارتر در تگزاس و شورای معتمدین گالی ملی هنر در واشنگتن دی. سی. عضویت دارد.

خانم والتون به شدت به سوارکاری علاقه‌مند است و در حال حاضر در مینرال ولز در ایالت تگزاس زندگی می‌کند. وی در سال ۱۹۸۹ دچار حادثه اتومبیل شده و با یک خانم تصادف کرد که بعدا بر اثر جراحات شدید از دنیا رفت.

خانم کریستی روث والتون که به همراه آلیس والتون با ثروت ۶/۱۷ میلیارد دلاری خود در جایگاه نخست ثروتمندترین زنان جهان و جایگاه دوازدهم ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد، همسر جان تی. والتون است. جان والتون یکی از پسران سام والتون موسس فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت است که در سال ۲۰۰۵ در گذشت.

کریستی والتون ۵۴ ساله، این ثروت هنگفت را پس از مرگ همسرش به ارث برده است. خانم کریستی والتون نیز مانند آلیس والتون به کارهای خیرخواهانه می‌پردازد و یک خانه ۷ جریبی با نام سنت‌دیگو را به موسسات خیریه بخشیده است. وی هم‌اکنون در جکسون، ویومینگ به همراه پسرش لوکاس زندگی می‌کند.

جان توماس والتون، همسر کریستی والتون در ۸ اکتبر سال ۱۹۴۶ در نیوپورت ایالت آرکانزاس متولد شد. او در زمان حیات خود رییس «ترو نورث پارتنرز»، یک بنگاه سرمایه‌گذاری بود.

جان از دبیرستان بنتون‌ویل فارغ‌التحصیل شد. او در آن مدرسه یک ستاره فوتبال بود. وی پس از فارغ‌التحصیلی، برای ادامه تحصیل به کالج ووستر در شهر ووستر ایالت اوهایو رفت، اما در سال ۱۹۶۸ کالج را برای پیوستن به ارتش آمریکا، رها کرد. جان در طول جنگ ویتنام، به عنوان عضوی از گروه تحقیق و جست‌وجو در ارتش خدمت می‌کرد. وی پس از بازگشت از ویتنام آموزش خلبانی دید و پرواز را یاد گرفت.

سپس به عنوان خلبان برای وال مارت مشغول به کار شد، اما پس از مدتی شرکت را رها کرد تا با هواپیماهای سمپاشی روی مزارع کتان بسیاری از ایالت‌های جنوبی کار کند. وی همچنین یکی از شرکا در تاسیس شرکت ساتلاک، یک شرکت وسایل و تجهیزات هوایی بود. این شرکت در استفاده از تکنولوژی مسیریابی ماهواره‌ای (GPS) در صنعت سم‌پاشی کشاورزی پیشتاز بود.

جان والتون سپس به سنت دیگو نقل مکان کرد و در آنجا شرکت کورسر مارین که نوع خاصی از قایق‌های بادبانی تولید می‌کرد، تاسیس کرد. او مدتی در کلرادو نیز زندگی کرد. جان به اسکی، دوچرخه سواری در کوهستان، کوهنوردی، موتور سیکلت‌سواری و ورزش‌های پر هیجان دیگر بسیار علاقه داشت.

جان والتون در سال ۱۹۹۸ به عنوان عضوی از «میزگرد بشردوستی» والتون و به همراه یکی از دوستانش صندوق کمک هزینه تحصیلی برای کودکان را برای کمک به ادامه تحصیل کودکانی که از خانواده‌های کم‌درآمد بودند و فرستادن آنها به مدارس خصوصی، تاسیس کرد. وی حتی پس از تاسیس این صندوق همچنان به حمایت مالی خود از آن ادامه داد.

جان والتون در ۲۷ ژوئن سال ۲۰۰۵ زمانی که هواپیمای آزمایشی‌اش که وی خلبان آن بود، در جکسون در ویومینگ سقوط کرد، جان خود را از دست داد. هواپیمای جان در ساعت ۱۲:۲۰ به وقت محلی و درست کمی ‌بعد از برخاستن از فرودگاه جکسون هول سقوط کرد. بعدها گزارش شد که والتون قبل از پرواز تنظیمات هواپیما را ناقص انجام داده که باعث شده وی نتواند ارتفاع هواپیما را کنترل کرده و سقوط کند.

مجله فوربز درست کمی ‌قبل از مرگ جان والتون، ثروت خالص وی را ۲/۱۸ میلیارد دلار برآورد کرده بود. وی در آن زمان به همراه برادرش جیم در جایگاه چهارم ثروتمندان ایالات متحده و یازدهمین فرد ثروتمند جهان قرار داشت. بازماندگان وی همسرش کریستی و پسرشان لوکاس و همچنین دو برادرش جیم و اس. رابسون و خواهرش آلیس‌والتون هستند.

میلیاردری دیگر از خانواده والتون‌ها ساموئل رابسون والتون متولد سال ۱۹۴۵ در تولسا در ایالت اوکلاهامای آمریکا، بزرگترین پسر سام والتون، نیز با ثروت ۶/۱۷ میلیارد دلاری خود به همراه آلیس و کریستی والتون در جایگاه دوازدهم ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد. وی در حال حاضر رییس کمپانی وال مارت در سطح جهانی است. راب در کالج ووستر تحصیل کرده و سپس در سال ۱۹۶۶ از دانشگاه آرکانزاس با مدرک لیسانس مدیریت اجرایی در کسب و کار فارغ‌التحصیل شد.

راب والتون در سال ۱۹۶۹ از دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک مدرک دکترای حقوق گرفت و به عنوان عضوی از بنگاه وکالتی که امور حقوقی وال مارت را انجام می‌داد، تا زمان مرگ پدرش مشغول به کار شد. او دو روز پس از مرگ پدرش در ۷ آوریل سال ۱۹۹۷ به عنوان رییس هیات مدیره وال‌مارت انتخاب شد. اخیرا با انجام شراکت‌های والتون با گروه‌های بین‌المللی حفاظت از محیط زیست، وال مارت به شرکتی طرفدار محیط‌زیست تبدیل شد.

وال مارت حتی پس از رکود اقتصادی اخیر در دنیا نیز به واسطه گستردگی در سطح جهان و قیمت‌های پایین کالاهایش همچنان بزرگترین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای دنیا باقی مانده‌است. این شرکت با بیش از ۱/۲ میلیون کارمند و ۷۲۰۰ شعبه در سرتاسر جهان به حدود ۲۰۰ میلیون مشتری خدمات ارائه می‌کند. نکته قابل توجه این است که ثروت خانواده والتون‌ها بالغ بر ۵۰میلیارد دلار است که مجموعا از ثروت بیل‌گیتس ۲۵درصد بالاتر است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید