مجله «فارین پالیسی » به نقل از یک یادداشت سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، در سال‌های 2007 و 2008 خبر داده است که موساد در پوشش افسران اطلاعاتی آمریکا اقدام به استخدام مزدورانی از گروهک ریگی کرده است تا در ایران اقدام تروریستی انجام دهند.

تروریست های «ریگی» در کجا استخدام می شدند؟

به گزارش «تابناک» «مارک پری» در فارین پالیسی آمده است که این اقدام موساد در سال‌های 2007 و 2008 انجام شده است و باعث خشم مقامات آمریکایی و به خصوص جرج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا شده است.

در این گزارش آمده است که عوامل موساد با استفاده از دلارها و پاسپورت آمریکایی وانمود کرده‌اند که از اعضای سیا هستند. بر طبق این گزارش، عملیات استخدام بیشتر در لندن و زیر دماغ مقامات اطلاعاتی آمریکا اتفاق افتاده است.

 

یک مقام آمریکایی با ابراز خشم از این رفتار موساد گفته است که فعالیتهای آنها تقریبا آشکارا انجام می‌شد و آنها هیچ اهمیتی به نگرانی‌های آمریکایی در این باره نمی‌دادند. بر طبق این گزارش، چنین رفتاری جورج بوش را کاملا عصبانی کرده بود. این اقدام اسرائیلی‌ها می‌توانست بر روابط شکننده آمریکا و پاکستان اثرات نامطلوبی بگذارد که در آن زمان به خاطر انجام اقدامات تروریستی از خاک آن تحت فشار شدید ایران بود.

این حوادث، در جامعه اطلاعاتی آمریکا این تردید را تقویت کرد که اسرائیل بیش از آن که همراه آمریکا باشد به صورت بازیگری مزاحم منافع آمریکا در آمده است. سیا، موساد و کاخ سفید تاکنون به این گزارش مجله آمریکایی که خبرهای مربوط به صحنه داخلی آمریکای آن از اعتبار خاصی برخوردار است، واکنشی نشان نداده‌اند.

گفتنی است که از بین عملیاتهای تروریستی فراوان گروهک ریگی، موارد زیر در سالهای 2007 و 2008 اتفاق افتاده است:

حمله به ماموران نیروی انتظامی    ۱۳۸۵/۱۱/۱۲    تقاطع بلوارهای بزرگمهر و معلم شهر زاهدان    قتل ۴ مامور پلیس و یک شهروند

حمله به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران با خودروی حامل مواد منفجره    ۱۳۸۵/۱۱/۲۵بلوار ثارالله شهر زاهدان    شهادت ۱۳ نفر و زخمی شده ۳۰ تن دیگر از اعضای سپاه و مردم عادی

حمله به پاسگاه مرزی نگور    ۱۳۸۵/۱۲/۸    منطقه نگور     شهادت ۲ مامور مرزبانی و به گروگان گرفتن ۴ نفر دیگر و انتقال آنها به پاکستان

حمله گروهک به جمعی از نیروهای سپاه ۱۳۸۶/۴/۲۸    روستای دومک-منطقه کورین    ۱۱ مامور سپاه پاسداران کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند

حمله به خودروهای عبوری    ۱۳۸۶/۵/۲۸    جاده چابهار به ایرانشهر    گروگانگیری ۲۱ غیرنظامی و انتقال آنها به پاکستان

ترور مهدی توکّلی(روحانی)    ۱۳۸۶/۷/۱۰  روستای افتخارآباد شهرستان خاش شهادت وی توسط دو راکب یک موتور

حمله به پاسگاه مرزی    ۱۳۸۷/۳/۲۳    منطقه سراوان    گروگانگیری ۱۶ مامور مرزبانی و انتقال آنها به پاکستان که بعدا 15 تن از آنها ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

ترور ابراهیم کریمی(معاون دادگستری سراوان)    ۱۳۸۷/۳/۲۷شهادت وی

ترور فضل‌الله شهبازی(دادستان عمومی و انقلاب خاش)    ۱۳۸۷/۷/۶    شهرستان خاش    ناموفق بود و وی زخمی شد

ترور مولوی شیخ علی دهواری(امام جمعه مسجد صدیق اکبر)    ۱۳۸۷/۸/۲۰    شهرستان سراوان

حمله انتحاری به صبحگاه مشترک نیروی انتظامی    ۱۳۸۷/۱۰/۹    شهرستان سراوان    عبدالغفور ریگی (برادر کوچک عبدالمالک) با انفجار بمب همراه خود ۴ نفر از پرسنل نیروی انتظامی را به شهادت رساند و ۱۲ نفر دیگر نیز مجروح کرد.

منابع آگاه افشای چنین اطلاعاتی در زمان حاضر و پس از آنکه پس از دو تن دیگری از دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران بر اثر یک عملیات تروریستی به شهادت رسیدند را حاکی از تلاش آمریکا و انگلیس برای تبرئه خود از دخالت در این عملیات تروریستی می دانند در حالی که همه نگاه ها در این عملیات تروریستی حتی در سطح جهانی متوجه انگلیس ، آمریکا و رژیم صهیونیستی است . مدارک و اسنادی ک در این زمینه منتشر شده است و همچنین اعترافاتی که عبدالمالک ریگی در این زمینه داشته ، شکی در این زمینه باقی نگذاشته است که استفاده از نیروهای  آنان برای خرابکاری در ایران هم زمان با همکاری نیروهای اطلاعاتی آمریکا ، انگلیس و رژیم اسرائیل صورت گرفته است .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید