مجله آلامتو
اعضاي باندي كه تحت پوشش كارشناس سنگ‌هاي عتيقه به خانه يك شهروند مشهدي رفته و ياقوت 81 قيراطي او را به ارزش هشت ميليارد تومان سرقت كرده بودند، تحت تعقيب قرار گرفتند.
به سرقت رفتن ياقوت هشت ميليارد توماني در مشهد

به گزارش «جام‌جم»، رسيدگي به اين پرونده اوايل آبان امسال در پي شكايت فردي از چهار مرد به اتهام سرقت يك عدد ياقوت عتيقه در دستور پليس آگاهي خراسان رضوي قرار گرفت.

شاكي به پليس گفت: سال‌ها پيش يك ياقوت عتيقه 81 قيراطي به من ارث رسيد و آن را در گاوصندوق نگهداري مي‌كردم. هفته گذشته مرد غريبه‌اي كه خود را كارشناس و خريدار اشياي عتيقه معرفي مي‌كرد،چند بار با تلفن همراهم تماس گرفت و خواست تا ياقوت عتيقه راببيند.

وي اضافه كرد: كارشناس عتيقه ادعا كرد اگر اصل بودن ياقوت را تاييد كند، آن را به قيمت كلان از من مي‌خرد.

سرقت ياقوت 81 قيراطي

شاكي با اشاره به ماجراي سرقت گفت: پس از چند بار گفت‌و‌گو با آن مرد، روز حادثه او همراه سه مرد به خانه‌ام آمدند. من نيز ياقوت عتيقه را به آنها نشان دادم. وي اضافه كرد: همراهان مرد خريدار پس از مشاهده ياقوت خانه را ترك كردند.

وي افزود: من و مرد خريدار به حياط خانه رفتيم تا او در زير نور آفتاب درخشش ياقوت را ببيند. اما دقايقي بعد مرد خريدار مرا هل داد و از خانه فرار كرد. من در همين موقع به دنبالش رفتم ولي او با همدستانش با يك خودرو متواري شدند.

در پي اين سرقت، چهره‌نگاري رايانه‌اي از چهار سارق فراري انجام و تحقيقات براي دستگيري آنها آغاز شد تا اين‌كه پس از چند روز با سرنخ‌هايي كه در اين ارتباط به دست آمد يكي از متهمان فراري در جنوب شهر مشهد شناسايي و دستگير شد.

اعتراف نخستين سارق

متهم با انتقال به پليس آگاهي خراسان رضوي در بازجويي گفت: من و سه نفر از همدستانم ـ كه متواري‌اندـ چندي پيش اطلاع يافتيم مرد شاكي يك ياقوت عتيقه در خانه‌اش نگهداري مي‌كند. ما نيز نقشه سرقت آن را كشيديم. متهم اضافه كرد: يكي از اعضاي باند با معرفي خود به عنوان كارشناس اشياي عتيقه، شاكي را فريب داد و اعتمادش را جلب كرد تا با وي معامله كند.

وي اضافه كرد: ما پس از حضور در خانه مالباخته و ديدن ياقوت عتيقه خانه شاكي را ترك كرديم تا سركرده باند بر سر قيمت آن با فروشنده به توافق برسد كه او نيز با هل دادن شاكي ياقوت را دزديد و همه متواري شديم.

متهم افزود: همدستانم قصد دارند ياقوت عتيقه را بفروشند و آن را از كشور خارج كنند.

دستگيري سارقان يكي پس از ديگري

در پي اعتراف مرد متهم، همدستان او تحت تعقيب قرار گرفتند تا اين كه اوايل همين هفته يكي از متهمان در تهران شناسايي و دستگير شد.

متهم در بازجويي گفت كه در اجراي نقشه سرقت نقش داشته و ياقوت در اختيار سركرده باند است تا آن را در شهرستان كرج بفروشد.

به اين ترتيب سركرده باند دو روز پيش دستگير و در بازرسي از وي ياقوت 81 قيراطي كشف و ضبط شد.

بنابر اين گزارش، ياقوت دزديده شده تحويل مالباخته شد و متهمان با هماهنگي قضايي روانه زندان مشهد شدند. تحقيقات تكميلي از آنها براي دستگيري ديگر اعضاي فراري اين باند ادامه دارد.

كارشناسان سنگ‌شناسي نيز پس از بررسي ياقوت عتيقه، اصل بودن آن را تاييد و عنوان كردند اين ياقوت هشت ميليارد تومان ارزش دارد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید