مجله آلامتو

طرح سرشماري سراسري افراد بالاي صد سال در ژاپن به كشف غم انگيز بقاياي جسد يك زن يكصد و چهار ساله در كوله پشتي فرزند اين زن منجر شد.

بر اساس آماری که شهرداری های کل ژاپن ارائه دادند، بیش از سیصد شهروند که قاعدتا باید بالای صد سال عمر داشته باشند، ناپدید شده بودند.

طرح سرشماری سراسری افراد بالای صد سال در ژاپن به کشف غم انگیز بقایای جسد یک زن یکصد و چهار ساله در کوله پشتی فرزند این زن منجر شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، پلیس توکیو چند هفته پیش جسد مومیایی شده یک پیرمرد را که از سی سال پیش مرده بود روی تخت خوابش پیدا کرد و این در حالی بود که قبل از آن، ماموران شهرداری به تصور زنده بودن پیرمرد برای گفتن تبریک به منزل او رفته و با جسد مومیایی شده او روبرو شده بودند.

پس از این حادثه، شهرداری ها موظف شدند زنده بودن شهروندان بالای صد سال را بررسی و مراتب را گزارش کنند. بر اساس آماری که شهرداری های کل ژاپن ارائه دادند، بیش از سیصد شهروند که قاعدتا باید بالای صد سال عمر داشته باشند، ناپدید شده بودند.

پلیس توکیو روز جمعه بقایای یک زن یکصد و چهار ساله را در کوله پشتی فرزندش پیدا کرد؛ فرزند این زن به پلیس گفت مادرش از نه سال پیش مرده ولی وی پول لازم برای دفن او نداشته است و او مجبور شده است جسد مادرش را قطعه قطعه کرده و در کوله پشتی خود بریزد تا بتواند آن را تا زمانی که پول لازم برای دفن وی پیدا کند، نزد خود نگاه دارد ولی هنوز این فرصت فراهم نشده است.

از جمعیت یکصد و بیست و هفت میلیونی ژاپن، چهل هزار نفر بالای یکصد سال سن دارند.

در ژاپن رسم بر این است که شهرداری ها برای افراد بالای یکصد سال هدیه می فرستند و نکته جالب توجه در این است که فرزند پیرزن یکصد و چهار ساله قطعه قطعه شده هم در سال های اخیر بارها از این هدایا دریافت کرده است.

به نقل از : iribnews.ir
گردآوری: پایگاه تفریحی آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید