مجله آلامتو

نزدیک به سه سال است که این بازیگر در هیچ کدام از فیلمهای ایرانی ایفای نقش نکرده است و حضورش در سینما تنها منحصر به سینمای هالیوود شده که همین امر هر از چندگاهی منجر به انتشار اخبار ضد و نقیضی در رابطه با بازگشت این بازیگر به سینمای ایران شده است.

بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران از حرف تا واقعیت !

پس از آنکه گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران در سال 87 با بازی در فیلم “یک مشت دروغ” به جمع بازیگران هالیوودی پیوست اخبار ضد و نقیض زیادی در رابطه با خداحافظی این هنرپیشه از سینمای ایران منتشر شد.

به گزارش دادنا، گلشیفته فراهانی که متولد 19 تیر 1362 در تهران است کار خود در سینما را در سال 1376 با فیلم “درخت گلابی” به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز کرد. وی که فارغ‌التحصیل رشته موسیقی است در فیلم‌های دیگری نظیر مانه، بوتیک، اشک سرما، به نام پدر، میم مثل مادر، گیس بریده، سنتوری و درباره الی نیز حضور داشته است.

او که جوان‌ترین بازیگری است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را در سن 14 سالگی به دلیل بازی در فیلم “درخت گلابی” دریافت کرده ‌است برای فیلم اشک سرما برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از هشتمین دوره جشن خانه سینما شد و برای فیلم بوتیک جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بزرگ سه قاره (در نانت فرانسه) را بدست آورد.

اما نزدیک به سه سال است که این بازیگر در هیچ کدام از فیلمهای ایرانی ایفای نقش نکرده است و حضورش در سینما تنها منحصر به سینمای هالیوود شده که همین امر هر از چندگاهی منجر به انتشار اخبار ضد و نقیضی در رابطه با بازگشت این بازیگر به سینمای ایران شده است.

در حالی که سال گذشته در همین روزها بحث بازگشت گلیشفته فراهانی به ایران دوباره مطرح شده بود و حتی صحبتهایی مبنی بر ساخت فیلم توسط این بازیگر در ایران بیان شده بود، جواد شمقدری معاون سینمایی در مصاحبه های مختلف اعلام کرد که وی می تواند به ایران بازگردد اما با تمام این حرف ها گلیشفته به ایران بازنگشت.

اما حالا دوباره و بعد از گذشتن نزدیک به یک سال با اظهارنظر محسن محسنی نسب مبنی بر اینکه مسئولان سینمایی ایران با بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران موافقت کرده اند، این جریان وارد فاز جدیدی شده است.

این کارگردن از تلاش برای حضور این بازیگر در ایران و بازی در فیلم “شانه دوست” خبر داد و به مهر گفت: مجتبی امینی مدیر تولید “شانه دوست” با گلشیفته فراهانی صحبت کرده، او برای برگشت به ایران تمایل نشان داده و صحبت‌هایی با علیرضا سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد برای حضور وی در ایران انجام دادیم که ایشان نیز موافقت کردند.

محسنی نسب در ادامه بیان کرد: به همین دلیل منتظر نتیجه نهایی این مذاکرات هستیم تا با قطعی شدن حضور وی دیگر بازیگران را مشخص کنیم. در هر صورت تا هفته آینده این موضوع مشخص خواهد شد.

حالا باید منتظر ماند و دید آیا این اظهارنظرها مانند سال گذشته همچنان در حد حرف باقی می ماند یا اینکه این بار رنگ واقعیت به خود می گیرد و شاهد بازگشت این بازیگر به سینمای ایران خواهیم بود.

به نقل از : دادنا

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

  1. دوستدار.گلشیفته در

    سلام.گلشیفته.عزیزم..چرا.برنمی.گردی.عزیزم.بیا.برگرد.سرزمین.خودت…کمی.هم.به.فکر.طرفدارانت.باش.عزیزم….یعقوب..09149591588***09399874009

    • انقدر دنبال داستان نباشید هرکس هرجوری که بخواد زندگی میکنه.اگه خوبه واسه خودشه اگرم بده واس خودشه.(صلاح مملکت خویش خسروان دانند)همه آدما مثل هم فکر نمیکنند پس منطقشونم یکی نیست.شاید منطقش میگه اینجوری بهتره.یا اینجوری زندگی کردنو دوست داره.به عنوان یه انسان که قدرت انتخاب و تصمیم گیری داره اونم میتونه خودش انتخاب کنه که چجوری زندگی کنه.شاید از نظر مثل گلشیفته ها دیگران ایراد اخلاقی دارن.مثل بعضیای دیگه که راجب اون اینجوری فکر میکنند.درسته که با آدما زندگی میکنه ولی واس اونا زندگی نمیکنه.هرکس یه جور لذت میبره.اگه قرار بود همه آدما از یه چیز لذت ببرن.لذت ها متنوع نبود.اوستا کریم همه چیزو برای آدما آفرید.بهشون عقل داد.راه درست و غلط رو به آدما نشون داد هرکی دوس داشته باشه راه راستو انتخاب میکنه هرکیم بخواد آدم بده میشه و مسئولیت کاراش با خودشه(قد تبین رشد من الغی- مشخص شده راه روشنی از تاریکی- آیت الکرسی )اگه همه خوب باشن بد بودن معنی نداره و باالعکس.به مشکلات خودتون رسیدگی کنید.نه شمارو تو قبر اون میذارن نه اونو تو قبر شما.عیسی به دین خود موسی به دین خود و نترسید جلوه ی ایرانو خیلیای دیگه هستن که خراب کردن.شاید اگه تو کشور خودش اون آزادی ای که میخواست داشت هیچ وقت خانوادشو ترک نمیکرد! کی دوس داره از خانوادش دور باشه؟

نظر خود را بیان کنید