مجله آلامتو

اولین نمونه از اسکناس های جدید پلاستیکی عرضه می شود!

اولین نمونه از اسکناس های جدید پلاستیکی 50 و 100 دلاری ، طی نوامبر 2011 و مارچ 2012، وارد بازار خواهند.

شفاف: اسکناس های جدید که از نظر جنس لطیف تر بوده و به سختی قابل تا کردن هستند، از نوعی پلیمر ساخته شده و جایگزین اسکناس های کاغذی فعلی خواهند شد.

با اینکه چاپ اسکناس های پلاستیکی، تقریبا، دو برابر کاغذی ها، هزینه در بر دارد( 19 سنت بابت هر اسکناس)، اما دوام آنها، 2.5 برابر آنها خواهد بود.

جیم فلاهرتی، وزیر اقتصاد به همراه مارک گارنی، زییس بانک مرکزی، در مراسم رونمایی اسکناس های جدید، آن را یک رویداد بزرگ فرهنگی نامید که بیانگر تجربه قابل توجه کانادایی است.

دولت محافظه کار در بودجه سال 2010، حرکت به سمت اسکناس های کاغذی را به تصویب رسانده بود.

در طرح اسکناس های 100 دلاری، تصاویر مربوط به تحقیقات کشف انسولین ودر اسکناس 50 دلاری که سال آینده توزیع می شود، تصویر یکی از کشتی های مشهور قطبی کانادا ، نقش بسته است. اما سایر المان های قبلی، از جمله چهره رابرت بوردن، نخست وزیر دوره 1911 تا 1920 کانادا و ویلیام لیون مکنزی کینگ، دو دوره نخست وزیر در اسکناس ها، باقی خواهند ماند.

نکته قبل توجه در طرح های جدید، وجود بخش شفاف و بی رنگ در داخل اسکناس هاست.

اولین نمونه از اسکناس های جدید پلاستیکی عرضه می شود!

این گزارش حاکیست، انتظار می رود، اسکناس های 20، 10 و 5 دلار نیز، تا پایان سال 2013 وارد بازار گردند.

با اینکه مطالعات تولید اسکناس های پلیمری، از سال 2004 در کانادا آغاز شده، اما چاپ اسکناس های جدید، در استرالیا انجام خواهد شد.

در این کنفرانس، کمیسر پلیس سلطنتی نیز ، تدابیر وسیع امنیتی موجود در اسکناس های جدید را تشریح کرد.

هم اکنون حدود 30 کشور جهان از اسکناس های پلیمری استفاده می کنند. از دیگر مزایای مهم آنها، می توان به قابل بازیافت بودن ماده مورد استفاده اشاره کرد.
منبع:shafaf.ir

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید