مجله آلامتو

عوارض جانبی افسردگی

تاثیرات افسردگی بر سلامتی

رفتارهايي مثل غم‌ زدگي ، بدبيني و نااميدي وقتي با هم همراه شوند در دانش روانپزشكي به افسردگي تعبير مي‌شوند كه در حال حاضر شايعترين اختلال رواني در جهان به شمار مي‌آيد اما برخي از پزشكان ادعا كرده‌اند كه اين اختلال مي‌تواند عوارض جانبي مثبتي نيز داشته باشد.

افسردگي ، عوارض جانبي مثبت دارد ؟!

به گزارش ايسنا ، نتايج يك مطالعه جديد از سوي دكتر بتينا وون هلورسن از متخصصان روانپزشكي در دانشگاه باسل سوئيس و دستياران وي نشان مي‌دهد افرادي كه به افسردگي مبتلا هشتند از ساير همتايان سالم خود در تصميم‌گيري‌هاي پياپي و مداوم بهتر عمل مي‌كنند.

همچنین بخوانید: برای درمان افسردگی چه بخوریم؟


اين روانپزشكان دريافتند شركت‌ كنندگان در آزمايش كه به لحاظ باليني مبتلا به افسردگي بودند يا درمان شده بودند در تصميم‌گيري‌ها و اقدامات مربوط به انجام يك بازي رايانه‌اي خيلي بهتر از افراد سالم عمل مي‌كردند.

به گزارش روزنامه اينديپندنت، در حالي كه روانپزشكان و روانشناسان مدتها در مورد عوارض جانبي مثبت و افسردگي ترديد داشتند اما مطالعه جديد براي اولين بار اين ترديد را به يقين تبديل كرده است. اين افراد در گزينش‌هاي خود به گونه‌اي عمل مي‌كنند كه سود بيشتري عايدشان مي‌شود و بهتر در اين شرايط تصميم مي‌گيرند.

جزئيات اين مطالعه در مجله «روانشناسي غيرعادي» به چاپ رسيده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید