روانشناسان مي‌گويند اعتياد به اينترنت و بازي‌هاي شبكه‌اي يا سوء استفاده از اينترنت به زودي در طبقه بندي آسيب شناسي بيماري‌هاي رواني به عنوان يك اختلال رواني معرفي خواهد شد.

اعتياد به اينترنت در رديف اختلالات رواني !

مشكل سوء كاربرد اينترنت شامل اختصاص دادن ساعات طولاني به استفاده از شبكه و بازي‌هاي آنلاين، كارشناسان بهداشت رواني را بر آن داشته است كه اين عادت غيرطبيعي را در آينده بعنوان يك اختلال رواني معرفي كنند. به اين ترتيب والدين ترغيب مي‌شوند فرزندان خود را كه به اينترنت و بازي‌هاي شبكه‌اي اعتياد پيدا كرده‌اند نزد روانشناس و مشاور ببرد تا هرچه زودتر اين گونه رفتارهاي افراطي و اختلال آور را در فرزندانشان تعديل نمايند.

به گزارش شبكه خبري تورنتو نيوز، سيما هينگورراني يك روانشناس باليني و متخصص تروما درماني در اين مقاله خاطرنشان كرد: من بيماري داشتم كه يك دختر نوجوان 12 ساله بود و به دليل اعتياد شديد به اينترنت نمي‌توانست به مدرسه برود. اين دختر نوجوان در ساعات پاياني شب صفحه اينترنت را باز مي‌كرد و سرگرم سايت‌هاي اجتماعي مي‌شد و 4 تا 5 ساعت در نيمه شب مشغول كار با اينترنت بود تا جايي كه صبح‌ها ديگر نمي‌توانست به مدرسه برود و درس بخواند.

به دليل رفتارهاي مشابه و بيمارگونه، بسياري از كارشناسان سلامت روان معتقدند كه اين قبيل عادات بايد تحت درمان قرار بگيرند تا بهداشت رواني فرزندانمان را در سالهاي آتي زندگي به خطر نيندازند.

گردآوری و بازنشر : آلامتو
منبع : ایسنا

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید