فال ماه تولد فال عشق با اسم حروف ابجد فال تناسب اندام
فال شخصیت شناسی فال گروه خونی فال چای فال شمع
فال عدد شانس فال رنگ شانس فال قهوه فال رنگ چشم
فال سفر فال شغل آینده فال ورق فال شب یلدا

آيا طلا را با هدف سرمايه‌گذاري بخريم؟
تحليل‌گران بين‌المللي از آينده بازار طلا مي‌گويند

در حالي كه قيمت‌هاي طلا به ركورد جديدي رسيده، بسياري از كساني كه پيش از اين نگران بودند طلا را به قيمت خيلي بالايي خريداري كنند و براي سال‌ها حاضر به سرمايه‌گذاري بر روي آن نبودند، تغيير عقيده داده‌اند.

آیا سرمايه‌گذاري در طلا عاقلانه است ؟

به گزارش ايسنا ، با تحول بازار در هفته‌هاي اخير، حتي بدبين‌ترين سرمايه‌گذاران نيز استراتژي‌هاي خود را تغيير داده‌اند و صعود بي وقفه طلا كه در تازه‌ترين ركورد خود به بالاي هزار و 910 دلار در هر اونس رسيد، تا اندازه‌اي به دليل تغيير باور اين افراد بوده است.

كارگزاري آنلاين “اي تريد” مي‌گويد: مشتريانش سه برابر بيشتر از بزرگ‌ترين صندوق سرمايه‌گذاري طلا، در ماه اوت در مقايسه با مدت مشابه در ماه ژوييه، خريد و فروش كردند و البته بيشتر به جاي فروش، خريد كردند.

اسكات كارتر، مدير اجرايي گولداين اينترنشنال نيز كه يك شركت فروش طلا در سانتامونيكاي كاليفرنياست، عنوان مي‌كند: شركتش شاهد افزايش حدود 20 درصدي فروش سكه، شمش و ساير اشكال فيزيكي طلا از زماني بوده كه موسسه “استاندارد اند پورز” رتبه اعتبار مالي آمريكا را در پنجم ماه اوت كاهش داد.

از نظر بسياري از كارشناسان، اين يك شاخص معكوس نهايي است كه نشانه رسيدن قيمت‌هاي طلا به سطح بالاست. هنگامي كه سرمايه‌گذاران خرد هجوم مي‌آورند، تصور بر اين است كه بازار وارد قلمرو حباب شده است. جان گاگل، مشاور مالي در شارلوت ان سي مي‌گويد مردم بدون توجه به قيمت و تنها به اين دليل كه همه اين كار را انجام مي‌دهند، به سمت طلا هجوم مي‌آورند.

بر اساس گزارش وال استريت ژورنال، شهرت طلا به عنوان پناهگاه مطمئن، جذابيتش را افزون‌تر كرده است بويژه كه بازارهاي سهام و اوراق قرضه همان‌طور كه اكنون هستند، بي ثبات به نظر مي رسند اما اين فلز به سختي در برابر فراز و نشيب خود مصمون است.

قيمت‌هاي طلا پس از اينكه به قيمت تطبيق داده شده با تورم بالاي دو هزار و 400 دلار در هر اونس در سال 1980 رسيد، طي دو سال بعد بيش از 50 درصد كاهش يافت و هنوز هم به آن بهاي تطبيق داده شده با تورم بالا نرسيده است. به تازگي نيز دارايي‌هايي كه پناهگاه مطمئن شمرده مي شوند افت كرده‌اند. قيمت نقره پس از اينكه در اواخر آوريل به 49 دلار در هر اونس رسيد، در طي يك هفته 30 درصد كاهش يافت.

با اين حال به دليل اينكه طلا گرايش دارد در طول ركودهاي اقتصادي درازمدت يا دوره‌هاي تورمي كه هر دو همچنان احتمال‌هاي واقعي در آمريكا هستند، عملكرد خوبي داشته باشد، برخي پيش‌بيني مي‌كنند طلا در سال جاري به حركت صعودي ادامه مي‌دهد.

تحليلگران بانك “جي پي مورگان چيس” مي‌گويند: طلا تا پايان سال جاري ممكن است حداقل به دو هزار و 500 دلار در هر اونس برسد كه ركورد جديدي از نظر شرايط تطبيق يافته اسمي و تورمي است.

فيليپ استريبل، استراتژيست بازار ارشد در “ام اف گلوبال”، هم به سرمايه‌گذاراني كه براي نخستين بار وارد سرمايه‌گذاري طلا مي شوند، اتخاذ يك استراتژي كند ولي مداوم را توصيه مي‌كند. وي مي‌گويد: هر ماه نيم درصد از سرمايه خود را از بخش‌هاي ديگر خارج كرده و وارد طلا يا صندوق سرمايه‌گذاري فلزات ارزشمند كنيد.

بازنشر : آلامتو

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید