مجله آلامتو

بهترین موزه های جهان کدامند؟

با ۱۰ موزه ی برتر دنیا بیشتر آشنا شوید
(امتیازی ثبت نشده است)

یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های هر سفری دیدن موزه‌هاست که نشانگر فرهنگ و تمدن آن منطقه است و دیدن آنها واقعاً لذت بخش است.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در بازدید از بیشتر کشورهای کهن همچون مصر ، یونان و … شاید دلیلی بهتر از دیدار از موزه های ملی برای سفر به آن کشورها وجود نداشته باشد.اما در کنار آنها موزه هایی وجود دارند که نماد کل تمدن، فرهنگ و تاریخ جهان هستند و هیچگاه نباید بسادگی از کنارشان گذشت.با ما همراه باشید تا به ۱۰ مورد از مهمترین آنها اشاره ای داشته باشیم.

10. موزه‌ ملی باستان‌شناسی

این موزه محل نگهداری از شاهکارهای یونان باستان است و مجموعه‌ بی‌رقیب آن شامل یک پوزئیدون برنزی متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد می‌شود.

9. پرادو

این موزه گنجینه‌ای با ارزش از مجسمه و نقاشی است اما مهم‌ترین مجموعه‌ی آن، مجموعه شاهکارهای هنرمندان اسپانیایی چون گویا، ال گرکو و ولاسکز محسوب می‌شود.

8. موزه‌های واتیکان

مجموعه موزه‌های واتیکان شامل گنجینه‌های بی‌قیمتی است که هوش از سر هر بیننده‌ای می‌پراند. نگین این مجموعه کلیسای سیستین میکلانژ است.

7. موما یا موزه‌ هنرهای مدرن

موما مهم‌ترین موزه‌ی هنرهای مدرن در دنیا است و آثاری از قرن نوزدهم تا به امروز را در خود جای داده است. آثار مهمی چون دوشیزگان آونیون از پیکاسو و شب پر ستاره از ونگوگ در این موزه قرار دارند.

6. موزه‌ی مِت

مت یک موزه‌ی برجسته با آثاری از دوره‌های اسلامی، مصر باستان، یونان، سرخپوستان، نقاشی‌های اروپایی و به طور کل آثاری از ما قبل تاریخ تا قرن بیست و یکم است.

5. اوفیتزی

قصری متعلق به قرن شانزدهم میلادی که در حال حاضر خانه‌ صدها شاهکار هنری دوره‌ی رنسانس از جمله تولد ونوس اثر بوتیچلی است.

4. موزه‌ مصر

همان‌طور که از نامش هم پیدا است، در این موزه آثار باقی مانده از هنر و تمدن مصری را خواهید دید. در میان هزاران گنجینه‌ی موجود در این موزه مثل اتاق مومیایی‌ها، می‌توان مصنوعات بجا مانده از مقبره‌ توت‌عنخ‌آمون را مشاهده کرد.

3. موزه‌ بریتانیا

در این موزه میلیون‌ها اثر هنری از گوشه و کنار جهان به نمایش گذاشته شده است. گالری‌های آن آثاری از تمدن‌های مصر باستان، تمدن رومی‌ها، آسیا، آفریقا و اروپای قرون وسطی را تحت پوشش قرار می‌دهند. گل سر سبد این آثار مجسمه‌های مرمرین الگین بوده که قبل‌ها در پارتنون آتن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

2. آرمیتاژ

این موزه‌ بسیار بزرگ دارای بزرگ‌ترین مجموعه‌ی نقاشی دنیا بوده و در آن از تاریخ عصر حجر تا به الان قابل مشاهده است. اتاق‌های طلایی این موزه جز بهترین قسمت‌هایش است.

1. لوور

با اینکه باید اغلب اوقات در صف‌های بسیار طولانی منتظر بایستید تا نوبتتان شود، بازدید از لوور به این انتظارهای طولانی می‌ارزد. این موزه بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌ی دنیا است. آثاری چون مونالیزا گل سر سبد دیگر آثار آن هستند و در آن می‌توان هزاران اثر به جا مانده از تمدن‌های باستانی، یونان، ایران، رم و مصر را مشاهده کرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید