دلیل آرایش بیش از حد زنان چیست؟

چرا برخی خانمها بیش از حد آرایش می کنند؟
(امتیازی ثبت نشده است)

girls-makeup,آرایش بیش از حد

وقتی زنی همیشه آرایش غلیظ می‌کند و به آرایش خود شدیداً وابسته است، نشان دهنده پیامی بسیار عمیق‌تر از جهات مختلف است.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمان؛ زنی که آرایش غلیظ می‌کند و شدیداً به آن آرایش وابسته است (یعنی نمی‌تواند بدون آن نوع آرایش از خانه خارج شود)، نشان دهند این است که چیزی را پنهان می‌کند، چیزی که ممکن است فقط ظاهری نباشد (مثل چروک‌های پوست یا احساس عدم زیبایی).

آن زن چیزی از درون خود، وجود درونی خود را پنهان می‌کند. چیزی که درمورد آن احساس کمبود می‌کند، مثل اعتمادبه‌نفس، دوست داشتن و پذیرش خود.

یادتان باشد، ظاهر هر شخص تا حدی نشان دهنده درون اوست و اگر زنی قصد دارد چیزی را در ظاهر خود پنهان کند، منعکس‌کننده سطحی بسیار از ظریف‌تر از چیزی است که در درون خود می‌خواهد پنهان کند.

برای خیلی خانم‌ها آرایش مثل یک پوشش، یک ماسک، تغییر قیافه، یک حفاظ می‌ماند.

خیلی از خانم‌هایی که بخاطر اینکه تصور می‌کنند به اندازه کافی زیبا نیستند، به آرایش کردن های غلیظ وابسته هستند، با اینکار در واقع افسوس و ناراحتی خود را بخاطر آسیب زدن به دیگران در جامعه بخاطر ظاهر نازیبایشان نشان می‌دهند. با آن آرایش غلیظ می‌خواهند بگویند که از زشت بودن خود متاسف هستند.

خیلی ناراحت‌کننده است که زنان بسیاری در جامعه امروز تصور می‌کنند که باید چیزی را بپوشانند زیرا نشان می‌دهد که در ترس مداوم از دیده شدن به صورت طبیعی خود هستند. بدترین اتفاقی که ممکن است برای این افراد بیفتد این است که دیگران چیزی که زیر این لایه‌های ضخیم آرایش هست را ببینند — خود واقعی آنها را.

این افراد به جای اینکه این مشکل را ریشه‌ای برطرف کنند، سعی در پنهان کردن آن دارند.

از نظر متافیزیکی، صورت (روی) به معنی رویارویی با چیزهای مختلف در زندگی بوده است و خیلی‌ها واقعاً دوست ندارند با چیزی در زندگی رویارو شوند و خیلی وقت‌ها هم علت آن این است که این مسائل برای آنها دردناک است. ممکن است قبلاً توسط این مسائل ضربه خورده باشند و ازآنجاکه افراد ضعیفی هستند، به جای برخورد با این مسائل از آنها فرار می‌کنند. و هر چه بیشتر فرار می‌کنند، بیشتر با این مسائل روبه‌رو می‌شوند زیرا چیزی که از آن فرار کنیم، همیشه به دنبالمان می‌آید.

در مورد زنانی که بدنی زیبا اما صورتی زشت دارند صادق است که برای پوشاندن صورت خود از آرایش بسیار زیاد استفاده می‌کند. این هم همان است، این زن ضربه خورده است و از درون، ذهن، روح و روان آسیب دیده است.

یک زن می‌تواند صورت خود را بپوشاند اما نمی‌تواند مشکلات خود را پنهان کند زیرا به مرور زمان سر باز کرده و خود را نشان خواهند داد.

اگر مشکلات و مسائل زنی بررسی نشده و حل نشود، به بخشی از شخصیت او تبدیل شده و قادر به سرکوب کردن آنها نخواهد بود درست مثل اینکه نمی‌توانید شخصیت و طبیعت خود را سرکوب کنید زیرا شامل رفتارهای شماست و رفتارها و اعمال شما در ارتباط با احساساتتان می‌باشد.

همه انسان‌ها محرک‌های احساسی دارند که ممکن است مورد آسیب قرار گیرند و وقتی آسیب ببینند، واکنشی از عمق وجود ما و از هسته مرکزی‌مان صورت گرفته که نشاندهنده چیزی جز حقیقت نخواهد بود، چه زشت و چه زیبا، و به همین دلیل است که نمی‌توانید خود واقعی‌تان را مخفی کنید، چه سالم باشد و چه ناسالم.

در آخر باید بگوییم، از آنجا که همیشه برای هر قانونی استثناهایی هم وجود دارد، درمورد زنانی که آرایش غلیظ می‌کنند هم استثنا وجود دارد. خیلی از زن‌ها به دلایل بسیار پیش‌پا افتاده و ابتدایی دوست دارند زیاد آرایش کنند اما سرشار از اعتمادبه‌نفس هستند و خود را بسیار دوست داشته و پذیرفته‌اند.

درنتیجه، تجربیات آنها در زندگی کاملاً متفاوت است زیرا از درون قوی هستند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

5 دیدگاه

 1. مشگل ما اینه که چون فقط صورتمون باید به دل بشینه میریم دنبال ارایش در صورتی که موهای قشنگو اندام وقد خوبمونو کسی نمیبینه!توی کشورما اکثرا دنبال صورت خوشگل هستن (محصوصا پسرا!البته اگه خودشونم یه متر شال دور سرشون بپیچن هم تعریفی ندارن)

 2. آرایشدر حد متعال وملایمش تو محیطهای عممی خوبه..امابیش از اندازه واعا نشان هنده کمبوده

 3. به نظر منکه آدم اگر بتونه اعتماد به نفسش رو قوی کنه ، نیازی به تمجید دیگران برای داشتن حسی برتری و بهتر بودن نداره.
  وقتی که اینجوری خلق شدیم پس یکم فکر کنیم به این نتیجه میرسیم که نباید ازش بیزار باشیم و با انواع روش ها از خود واقعیمون فرار کنیم.

 4. با اي نظرمخالفم خانومي مه ارايش ميكنه دوست داره زيباتر بشه،كلا انسان مخصوصاخانوم هادرهمه زمان ومكان هابه دنبال زيباترشدن هستند،همه انسانهاكه زيباخلق نشده اندبعضي ها درصورتشان عيبي دارندكه ارايش اين فرصت روميده كه زيباتربشن مثلادوستمزيباست اماپوست فوق العاده بدي داره يعني پراز جاي جوش كه باكرم وپنكك طوري زيباميشه كه دكترهاهم نتونستن اينكاروكنن،اصلاچيكارخانوم هاداريم بيايم دست از سرهمديگه برداريم بابابه ارايش كردنم گيرميدن اااااح يكي دوس داره يكي نداره كلاانسان دنبال زيباييه

  • محبوبه در

   صدرصد نظرتوقبول دارم مردم ماباهمه چيزكاردارند مخصوصاخانم هاا اي باباخداوندزيباست وزيبايي رادوست دارد پس هرچه زيباتربهتر

نظر خود را بیان کنید