مجله آلامتو

با چه مردانی نباید ازدواج کرد؟

10 نوع مردی که نباید با آنها ازدواج کرد
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

مردانی که نباید با آنها ازدواج کرد

ازدواج خوب است اما نه هر ازدواجی. به بیان دیگر می توان گفت ازدواج با بعضی ها گران تمام می شود. این مطلب نگاهی می اندازد به 12 گروه از مردانی که ازدواج با آنها برای زنان گران تمام می شود…

هوسبازها: مردان هوسباز، امروز عاشق هستند و فردا فارغ! آنها خودشان هم نمی‌دانند دنبال چه هستند. این افراد عاشق عاشق‌شدن هستند نه دنبال تشكیل زندگی واقعی. آنها برای جذب طرف مقابل، وعده وعیدهای زیادی می‌دهند. برخی از این مردان در یك زمان، با چند نفر در ارتباط هستند و برخی دیگر بعد از ازدواج، با فرد دیگری رابطه برقرار می‌كنند. معمولا اگر رابطه این مردان به ازدواج هم ختم شود، احساس رضایت نمی‌كنند.

هفت‌خط‌ها: چنین مردانی سر و ته هر چیزی را با زبان‌بازی هم می‌آورند. معمولا هم به دنبال دختران ثروتمند هستند. معمولا به كارهای خلاف قانون دست می‌زنند و دنبال كارهای شرافتمندانه نیستند. آنها هنگام گردش یا مسافرت، خرج ‌را با زیركی به گردن دیگری می‌اندازند.

افراد معتاد و دائم‌الخمر: اعتیاد چه به موادمخدر باشد چه به موادمحرك یا قمار، اعتیاد است. معمولا مردان قمارباز، همیشه طلبكارند و می‌خواهند همه چیز را بدون زحمت به دست آورند. حتی فكر می‌كنند بالاخره روزی شانس می‌آورند و در بازی قمار برنده خواهند شد. گرچه آنها همیشه قول می‌دهند این رفتار را ترك كنند، اما نمی‌توان خیلی روی قولشان حساب كرد.

آنها معمولا یا بسیار بی‌خیالند یا پرخاشگر. افراد معتاد و دائم‌الخمر ثبات رفتاری ندارند و با این توجیه كه در حال خود نیستند، رفتارهای بدشان را رفع و رجوع می‌كنند. نداشتن ثبات شخصیت، یكی از عواملی است كه می‌تواند در فروپاشی زندگی نقش داشته باشد.

بیكارها و لاف‌زن‌ها: مردانی كه این خصوصیت رفتاری را دارند، دائم از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. در هیچ كاری نمی‌مانند و پشتكار ندارند ولی به شدت از خودشان، كارهایشان و توانایی‌هایشان داد سخن سر می‌دهند. درواقع این افراد همه كاره و هیچ كاره‌اند.

دمدمی‌مزاج و بی‌اراده: چنین مردانی حتی توانایی اداره یك زندگی ساده‌ را ندارند، «بله‌قربان‌گو» هستند و نمی‌توان به عنوان تكیه‌گاه به آنها تكیه كرد. معمولا افرادی كه از نظر شخصیتی به بلوغ كامل نرسیده‌اند یا بی‌اراده هستند و اعتماد به نفس پایینی دارند، بیشتر مستعد مصرف الكل و استعمال موادمخدر هستند. درحالی كه یكی از شرایط ازدواج، این است كه مرد توانایی مدیریت زندگی زناشویی و مسوولیت‌پذیری داشته باشد.

مردان وابسته: این مردان به جای مشورت‌گرفتن از دیگران، فقط دنبال پیروی بی‌چون و چرا از نظر دیگران هستند، مخصوصا پدر و مادرشان. از خودشان استقلال رای ندارند و اعتمادبه‌نفسشان پایین است. عمل نكردن به وعده‌ها و گفته‌ها و اضطراب از دیگر ویژگی‌های رفتاری این مردان است.

مردان خسیس: آنها همیشه به این فكرند كه چطور می‌توانند كمتر خرج كنند. مردان خسیس با این تصور كه مقتصدبودن خوب است و نباید بی‌‌دلیل و بی‌چون و چرا پول خرج كرد، از آنچه ذخیره و پس‌انداز كرده‌اند، لذت نمی‌برند و استفاده بهینه نمی‌كنند. این منطق كه به فكر فردا، روز مبادا و آینده بچه‌ها هستیم، درست نیست.

مردان كسل‌كننده: مردان كسل‌كننده، نه اهل تفریح و گردش هستند نه مهمانی و معاشرت. آنها نه خودشان اهل بگو و بخند هستند و نه به شما اجازه خندیدن می‌دهند. مردانی كه چنین خصوصیت رفتاری‌ای دارند، نه عصبانی‌اند، نه پرتحرك و سرزنده. آنها به هر فعالیتی بدبین هستند؛ از ورزش و رفتن به سینما و پارك گرفته تا گردش و مهمانی و مسافرت. درواقع آنها اهل هیچ چیز نیستند.

رنجورنماها: مردانی كه با انجام هر كاری احساس رنجش‌خاطر و دایم ناله می‌كنند، آنها از همه چیز شكایت و همیشه احساس بیماری و ناخوشی دارند. معمولا مرتب سركار نمی‌روند و بیشتر هدفشان از ازدواج، به دست آوردن فردی با خصوصیات اخلاقی مادرشان است. درواقع آنها به دنبال مادردارشدن هستند تا زن گرفتن! بیشتر این افراد، وقت خود را صرف ایستادن جلوی آینه می‌كنند یا اینكه ولو می‌شوند و به حد افراطی دنبال دارو و درمان هستند.

بدبین‌ها: افراد بدبین و مبتلا به پارانویید، به همه چیز شك دارند، مخصوصا در مورد مسایل ناموسی و اقتصادی. آنها طوری طرف مقابل را بازخواست و مواخذه می‌كنند كه به نوعی بی‌حرمتی و بی‌احترامی تلقی می‌شود ولی معمولا به طرف مقابلشان می‌گویند: «به تو اعتماد دارم اما به جامعه نه!» این مردان با گوش كردن به اخبار حوادث، مدام در پی شنیدن اخباری درباره خیانت و… هستند.

سلطه‌جوها: مردان سلطه‌جو انتظار دارند هر چه می‌گویند، طرف مقابلشان اطاعت كند. خوی آنها زورگویی و سلطه‌جویی است. بیشتر هم با پرخاشگری كارشان را پیش می‌برند. مدام دنبال گرفتن تایید از شریك زندگی‌شان هستند و برای او تعیین تكلیف و از كارش انتقاد می‌كنند تا جایی كه احساس بی‌ارزشی كند و به مرور زمان اعتمادبه‌نفسش را از دست دهد.

گرفتارها: افرادی كه غرق كارند قبلا با كار و حرفه خود ازدواج كرده‌اند. درحقیقت ازدواج با این افراد، ازدواج دوم محسوب می‌شود. شاید با ازدواج با چنین مردانی، در ابتدا از اینكه همسر آینده‌تان فقط درگیر كار است یا اینكه وقتش را به بطالت نمی‌گذراند، احساس خوبی داشته باشید ولی همسرتان حتی با دستیابی به پول، شهرت و موقعیت هم در كنارتان نخواهد بود و همیشه نبودش را احساس خواهید كرد. این افراد همیشه دلمشغولی‌ كارشان را دارند، حتی در سفر و ماه عسل. فكر و روان آنها كنار همسرشان نیست و اصلا توجهی به او ندارند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید