مجله آلامتو

خودرو سه چرخ

محققان خودروی سه چرخه پیشرفته ای ساخته اند که نه تنها می توان آن را در زمره فناوری های مفهومی دانست بلکه نسل جدیدی از خودروهای لوکس و کاربردی نیز به شمار می آید.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، این خودروی سه چرخ که Laguna نام دارد محصول تفکر خلاقانه محققان خودروسازی Vanderhall است.

آنها برای ساخت بدنه این خودرو که دارای شاسی از جنس آلومینیوم است از فیبر کربن استفاده کرده اند تا نشان دهند این خودرو تا چه حد بر مبنای اصول پذیرفته شده فناوری های نوظهور ارایه شده است.

خودروی سه چرخ Laguna

این خودروی سه چرخ تنها ۷۰۳ کیلوگرم وزن داشته و اگرچه نسبت به محصول شناخته شده دیگری یعنی Morgan حدود ۱۷۸ کیلوگرم سنگین تر است اما قابلیتهای حرکتی بیشتر و ساختار هوشمندانه قابل توجهی دارد.

شاسی آلومینیومی این خودرو موجب شده تا مرکز ثقل آن در نقطه پایینی قرار گرفته و در نتیجه پایداری بیشتری در پیچها و سرعتهای بالا داشته باشد.

بدون شک بخش قابل توجهی از پایداری این محصول سه چرخ در حین حرکت مربوط به تایرهای پهن آن می شود.

خودروی زیبای vanderhall-laguna

موتور این خودرو ۱.۴ لیتری بوده و جالب اینکه توان قابل توجه ۲۰۰ اسب بخار دارد. شرکت سازنده اطلاعات دقیق تری درباره موتور توربوشارژ این خودرو منتشر نکرده است.

Laguna مجهز به جعبه دنده اتوماتیک شش دنده است و با قیمت قابل توجه ۷۷ هزار دلار در زمره خودروهای نسبتا گران دنیا قرار می گیرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید