مجله آلامتو

نمایشگاه خودروی ژنو همواره محلی برای خودنمایی طراحان خودرو، داوری درباره خودروهای عجیب و غیر معمول بوده که امسال نیز این رویه تکرار شد.

اما در كنار این خودروهای عجیب و غریب و تخیلی كه در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند، خودروهایی با ظاهر و كارایی خیره كننده نیز به چشم می خورد كه بازدیدكنندگان را هیجان‌زده می كند. 10 خودروی مورد توجه در این نمایشگاه را می توان در بخش زیر دید:

1- وننو ساخت شركت لامبورگینی: وننو، خودرویی كه به نظر می رسد همه نگاه ها را در این نمایشگاه به خود جلب كرده است. این نمونه از آونتادور، نمونه قبلی شركت ایتالیایی سازنده ، بسیار جذابتر است و ویژگی ها و قیمت آن چشم های بینندگان را خیره كرده بود. با این تفاسیر به نظر وننو سال ها در خاطر خواهد ماند.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

2- ویزیو ساخت شركت سوبارو: اگر یك نكته در نمایشگاه ژنو دیر كشف شد، خودروی زیبای شركت سوبارو، ویزیو بود كه نگاه ها را متوجه قابلیت بالای خودروسازان ژاپنی كرد. دستگاه انتقال قدرت دیزلی-الكتریكی، سیستم دو دیفرانسیلی چهار چرخ، سیستم های پیشرفته ای هستند كه در این خودرو از آن ها بهره گرفته شده است. اما طرح بدنه هنرمندانه آن كاری جدید و قابل ستایش بود.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

3- دیفندر ساخت شركت لندرور: تیم حرفه ای مهندسی در شركت لندرور موتور ریزلی و مخزن سوخت این خودرو را با یك موتور الكتریكی و یك باطری 300 ولتی لیتیومی جایگزین كردند. این موتور 94 اسب بخار توان و 243 پوند-فوت نیروی گشتاوری تولید می كند و می تواند 50 مایل این خودرو و تمام سرنشینانش را جابجا كند. البته این خودرو الكتریكی همچنان لندرور است و می تواند 12 تن را در شیب 13 % بكسل كند.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

4- XL1 ساخت شركت فولكس واگن: تقریبا غیر ممكن است كه با دیدن این خودرو تحت تاثر قرار نگیرید. با تفاوت های عمده با شركت هم پیمانش‌(بوگاتی ویرون)، مهندسی دقیق XL1 به گونه ای قدرت نمایی طراحان شركت فولكس واگن محسوب می شود.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

5- وریس ساخت شركت رولزرویس: به غیر از یرخی ویژگی های وریس از قبیل رسیدن به سرعت 60 مایل در ساعت در 4.4 ثانیه و سرعت حداكثر 155 مایل در ساعت كه به آن هیبت خاصی بخشیده است چیزهایی كه رولزرویس را رولز رویز می كند بزرگی و هیبت و با اغراق می توان به شكوه ملوكانه آن اشاره كرد.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

6- كوروت استینگری ساخت شركت شورولت: سالن نمایشگاه در لحظه پرده برداری از این خودرو با استقبال خوبی مواحه شد. ظاهر ترسناك و دو نفره آن تشویق بازدید كنندگان را در پی داشت.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

7- گرن توریسمو ساخت شركت بی ام و‌: با یك نگاه جزئی به سری 3GT این شركت می توان دریافت كه این خودرو در بین خودروهای مورد علاقه در ژنو قرار دارد. مخصوصا نسبت به سری 5GT طول این خودرو با 4.3 اینچ فضای بیشتر بین دو محور آن نسبت به دیگر خودروهای سری 3 كه چهار سرنشین دارند 8 اینچ بیشتر است. این خودرو تابستان وارد بازارهای آمریكا می شود.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

8- اف تی 86 ساخت شركت تویوتا: با اینكه تصور نمی شد بسیاری جذب این خودرو شوند، در حالی كه این خودروی دو نفره در كشور آمریكا به اندازه خودرو Scion اف آر-اس فروش داشته است، به گزینه ای برای خریداران تبدیل شده كه رد كردن آن دشوار است. این خودرو با موتوری سرزنده و چهار سیلند و دیفرانسیل عقب و با چرخ هایی باریك ظاهری فریبنده پیدا كرده است تا تابستانی ناتمام را با آن سپری كنید.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

9- پی1 ساخت شركت مك لارن: در اینكه طرح پی 1 طرحی پیچیده و مدرن – كلاسیك است ، هیچ شكی نیست. عكس های این خودرو خود بخشی از داستان را روایت می كنند. در سكوی شركت مك لارن در ژنو نبوغ در طراحی پی 1 نگاه ها را به سمت خود جذب می كند و بازدیدكنندگان را به یاد نمونه مجلل اف 1 ال ام در رنگ زرد آن می اندازد.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

10- فراری‌: ستاره گستاخ این دوره از نمایشگاه ژنو فراری با 949 اسب بخار و تكنولوژی گازوئیل-الكتریكی كه جایگزین تكنولوژی گیج‌كننده خودرو انزو در مسابقات توردو فرانس شده و ساخت سازنده خودروهای فورمول1 ایتالیایی است. شركت فراری 499 دستگاه از این خودروی میلیون دلاری تولید كرده است.

ماشین های لوکس نمایشگاه ژنو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

۱ دیدگاه

  1. سلام به همه دوستان : هر کاری میکنم حتی توی خواب هم یه همچین ماشینایی رو نمی بینم چقدر بدبختبم ما .

نظر خود را بیان کنید