مجله آلامتو

آبمدیر دفتر نظارت کنترل کیفیت آب تهران گفت: در زمان حاضر، کیفیت آب تهران در حد استانداردهای بین المللی 1053 و استاندارد ملی ایران است.

به گزارش ایسنا، احمد مشیری امروز در جریان دومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اظهار کرد: در زمان حاضر، کیفیت آب شهر تهران مطابق با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده و وزارت بهداشت نیز 100 درصد کیفیت آب استان را تایید کرده است.

وی افزود: خوشبختانه امروز می توانیم با اطمینان بگوییم کیفیت آب تهران در حد استانداردهای بین المللی 1053 و استاندارد ملی ایران است.

مشیری ادامه داد: اگر بخواهیم آب شهر تهران را با آب شهرهای بزرگ جهان مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم که کیفیت آب تهران نزدیک به کیفیت بهترین آب های بسته بندی شده در جهان است.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه آب تهران از پنج سد مهم (لار، لتیان، کرج، ماملو و طالقان) که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، تامین می شود، این شهر دارای بهترین آب ممکن است.

مشیری همچنین در خصوص هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که در حال برگزاری است، گفت: نوآوری هایی در این نمایشگاه به چشم می خورد که 100 درصد بومی است و توانمندی های متخصصان جوان کشورمان را به نمایش گذاشته است.

وی ادامه داد: یکی از ابزارهای مهمی که دفتر کنترل کیفیت باید در اختیار داشته باشد، ابزار تست سریع است که خوشبختانه نمونه هایی از این ابزار در این دوره از نمایشگاه به چشم می خورد.

وی گفت: به علت اینکه در برخی شرایط بحرانی و زلزله نیاز داریم که کیفیت آب را در لحظه تست کنیم، در این نمایشگاه چندین نوآوری در این زمینه به چشم می خورد که نتیجه تلاش صنعتگران کشور است.

هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید