مجله آلامتو

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاين، رابرت راسل پس از يافتن اتومبيلش به پليس لس آنجلس گفت: از زمان سرقت اتومبيلش در سال 1970 كه يك اوستين هيلي مدل سال 1967 هرگز از جستجو براي يافتن آن دست نكشيده بود.

راسل كه يك مشاور بازرگاني بازنشسته 66 ساله است در گفت و گويي با روزنامه دالاس مورنينگ نيوز خاطرنشان تاكيد كرد كه اين اتومبيل را به مبلغ 3000 دلار از يك دوست خريده بود و برايش يك ارزش احساسي داشت زيرا از اين اتومبيل هنگام دعوت به خواستگاري از همسر آينده اش استفاده كرده بود.

پس از سرقت اتومبيل، راسل سال ها در جستجوي آن بود و با ظهور اينترنت دامنه جستجويش را گسترش داد. وي هرگز اميد يافتن آن را از دست نداده و اطمينان داشت كه اتومبيل ناپديد نشده است.

او كه مرتب به سايت eBay مراجعه مي كرد سرانجام اتومبيل محبوبش را يافت. راسل بلافاصله با نمايشگاه اتومبيلي در بورلي هيلزكه آن را به فروش گذاشته بود تماس گرفت. وي توضيح داد كه نمره پلاك اتومبيل با مال وي مشابه بوده، كارت شماره گذاري اش و سوئيچ اصلي آن را در اختيار دارد اما نسخه شكايت نامه سرقت اتومبيل را گم كرده است.

رابرت سپس با پليس فيلادلفيا تماس گرفت و متوجه شد كه اتومبيلش در بايگاني اتومبيل هاي به سرقت رفته “اف بي اي” وجود ندارد زيرا در هنگام شكايت شماره پلاك آن به درستي وارد سيستم نشده بود.

سرانجام شكايت نامه راسل پيدا شده و اشتباه اف بي آي نيز تصحيح شد و رابرت توانست با كمك مقامات اتومبيل محبوبش را پس از 42 سال دوري پس بگيرد.

امروز ارزش اتومبيل اوستين هيلي رابرت 23 هزار دلار است و به خوبي كار مي كند. وي قصد دارد پس از تعميرات جزئي به ياد روزهاي خوش ايام خواستگاري از سينتيا كه امروز همسرش است با وي سوار بر اتومبيل بازيافته اش به گردش دور و درازي برود. مترجم: بهرام افتخاري.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید