مجله آلامتو

چگونه بفهمیم طرف مقابلمان دوستمان دارد یا نه؟

از کجا بفهمیم فردی که انتخابش کرده ایم از ما خوشش نمی آید؟
(9 رای, امتیاز میانگین: 3٫44 از 5)

چگونه بفهمیم مارا دوست دارد یا نهguy-too-keen-turn-off

اینکه مطمئن باشیم طرف مقابل از ما خوشش نمی آید بسیار بهتر از آن است که نادانسته در یک رابطه یک طرفه بمانیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ در بعضی مواقع، دو نفر که با هم در یک رابطه عاطفی قرار دارند به علاقه طرف مقابل خود شک می کنند و نمی دانند که آیا شریکشان واقعا دوستشان دارد، یا فیلم بازی می کند.

مسلما هیچ کسی نمی توان فردی دیگر را برای آغاز دوستی یا ماندن در یک رابطه احساسی فریب دهد. دروغ و دوروئی صفت هایی هستند که خیلی سریع خود را نمایان می کنند و موجب می شوند تا طرف مقابل رفتن را بر ماندن ترجیح دهد.

اما از کجا می توان فهمید که کسی که قرار است به تازگی رابطه ای را با او آغاز کنیم واقعا به ما علاقه مند است؟ بدون شک، نشانه هایی برای تعیین این مساله وجود دارد. به طور مثال، اگر کارهایش از روی بی‌میلی باشد، یا وقتی در کنار هم هستید، سرد و بی تفاوت رفتار می کند، شک نداشته باشید که مشکلی این وسط وجود دارد و باید به آن رسیدگی کنید.

در این راستا، ما در ادامه این مطلب، نشانه های عمومی و واضح رابطه هایی که یکی از دو طرف تمایلی به ادامه آن را ندارد را توضیح داده ایم تا اگر در چنین رابطه ای هستید، هر چه سریع تر به آن پایان بخشیده و پرونده اش را برای همیشه ببندید. تمامی این نشانه ها را دکتر روانشناسی موسوم به «ماری پری» که بنیانگذار و مشاور ارشد موسسه «لاو رایت» است بیان داشته است.

برای آگاهی از این که آیا فردی که انتخاب کرده اید، همان حس مشابه شما را دارد یا خیر در ادامه با ما همراه باشید.

بی پاسخ گذاشتن پیام ها، تماس ها و ابراز احساسات

پرواضح است که در شروع یک رابطه جدید، اگر طرف مقابلتان چندین ساعت یا حتی چند روز پیام یا تماس شما را پاسخ نداد، یعنی علاقه ای به این کار ندارد. در واقع باید گفت یعنی از شما خوشش نیامده و برایش مهم نیستید.

البته لازم است اشاره کنیم که این روزها مردم به دلیل مشغله های زیاد کار و زندگی ممکن است گاهی با تاخیر مسئولیت های زندگی شخصی خود را انجام دهند. اما همچنان می توانند چند دقیقه از وقتشان را برای اشخاص و کارهایی خالی کنند که حائز اهمیت است.

بنابراین، ادامه دادن چنین رابطه ای بی فایده خواهد بود و در نهایت به شکست و جدایی منجر می شود.

قرار دادن شما در اولویت های آخر زندگی

وقتی طرف مقابل شما تماشای مسابقه فوتبال، تلفن و چت کردن با دوستان یا … را به شما ترجیح می دهد و این کار را تکرار می کند، یعنی شما اولویت آخر زندگی او بشمار می روید. دکتر پری در این رابطه می گوید: «وقتی یک نفر دوست ندارد با شما وارد مکالمه شود و به دنبال راهی برای فرار یا عدم پاسخ‌گویی است، یعنی از شما خوشش نمی آید.»

از شما فاصله می گیرد

وقتی با او قرار می گذارید و دقیقه نود آن را کنسل می کند، مطمئن باشید که پیشنهادهای بهتری داشته یا حوصله بیرون آمدن با شما را ندارد. وقتی شما برای کسی اهمیت داشته باشید، او هرگز اجازه نخواهد داد که احساس تنهایی کنید یا حتی این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که آیا مرا دوست دارد یا خیر!

بنابراین، بهتر است زمان خود را برای فردی خرج کنید که برایتان ارزش و اعتبار قائل است و از رابطه ای که طرف مقابل همیشه حس بد می دهد، بیرون بیایید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

4 دیدگاه

  1. دیانا در

    من سیزده سالمه میدونم زوده ولی اول سال از یه دختر نهم خیلی خوشم اومد و عاشقشم شدم اونم کلی مغرور بازی در اوردم و شب و روز کارم گریه شده بود تا اینکه یه دختر هشتم دیدم که خیلی بهتر از اون بود خیلی مهربونه بام خوبه ولی گاهی پقتا اخلاقش مث اولیع میشه و من میترسم که تو اینیکی ام شکست بخورم نمی دونم چطوری باید باهاش ارتباط بر قرار کنم اطفا راهنماییم کنید کل زندگیمو گرفته برام از هر چی با ارزش تره

  2. هنوز بچه ای عزیزم تو معنی عشقو خیلی مونده تا بفعمی.من ب این میگم یه حس زودگذر و احمقانه اونم به یه مرد متاهل!!

  3. فاطمه در

    از دی ماه بود که به دندون پزشکی رفتیم اول هیچ حسی بهش نداشتم اما بعدش فهمیدم دلم پیشش گیره . مثلا یه روز که رفتیم داشتم با لبام ور میرفتم ( پوستشو میکندم) خیلی با آرامش و مهربونی گفت یا برو یه کرم بخر یا رژ بزن ولی بیرون نزنی گناه داره . من همینطوری عاشقش شدم اون یه چیزی داره که هیچکس نداره حتی وقتی خوشگلترین و بهترین مرد رو میبینم بازم عاشق اونم اینم بگم زن داره بچشم میره کلاس سوم. منم 14 سالمه . اون متولد 1340 میدونم سنش زیاده اما تا اخر دنیا به هر جا که برسم عاشقشم . اینم بگم هر وقت من میبینه میگه کجایی دلم برات تنگ شده بود یا یه بار نوبت مامانم بود من دو ماه ندیده بود به منشیش گفت بگو بیاد تو ببینمش تو رو خدا کمکم کنین خواب شب و روز ندارم

    • سلام عزیزم این ها عشق های زودگذر که بین سن چهارده سال تا هجده سال اهمیت نده وکاملا نمیگم فراموش کن ولی سعی کن بهش کمتر فکرکنی ااگر دیدی رابطه ای از همون اول غیرمنطقی ویک جاش لنگ میزنه بدون ازاول اشتباه من خودم دقیقا عاشق یک مرد متاهل درسن هفده سالگی شدم اون هم مثل این آقا حرف های عاشقانه میزد اون حتی یک قدم جلوتر رعت خواستگاری کرد ولی برای این که دلت قرص قرص بشه نماز امام زمان بخون دورکعت بیشترنیس توگوگل نوشته چطوری بخونی

نظر خود را بیان کنید