مجله آلامتو

iran

تیم ملی فوتبال ایران بعد از آنکه در نخستین دیدار خود در بیستمین دوره جام جهانی برابر نیجریه به تساوی رسید، حالا باید خود را برای دیداری آماده کند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بزرگترین و یکی از مهمترین دیدارهایی است که تیم ملی در این سطح از رقابت‌ها با آن روبرو خواهد بود.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، نتیجه ای که تیم ملی ایران برابر نیجریه کسب کرد از دید بسیاری اهالی فوتبال و کارشناسان یک نتیجه خوب و قابل قبول بود اما فوتبالی که ارائه داد موافقان و مخالفان بسیاری داشت. برخی اعتقاد دارند اگر تیم ملی در این دیدار با سیستمی هجومی تر بازی می کرد این امکان را داشت که برابر تیم نیجریه به پیروزی برسد. برخی اما خلاف این را عنوان می کنند و اعتقاد دارند اگر کی روش ایران را با ترکیبی دفاعی به میدان نمی فرستاد، شاید تیمش با اختلاف چند گل نتیجه را به حریف واگذار می کرد.

هر چه بود کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران و تنها تصمیم گیر در مورد سیستم و نحوه بازی، موفق شد با تدابیرش یک امتیاز از نیجریه بگیرد. اتفاقی که باعث خوشحالی هواداران فوتبال شد اما از سوی دیگر خشم نیجریه‌ای ها و برخی منتقدان را هم به همراه داشت. با این حال برای تیم ملی ایران مهم این است که حالا از یک بازی در جام بیستم یک امتیاز کسب کرده و می تواند امیدوارتر به دو دیدار آینده بیندیشد.

اما قطعا دو دیدار آینده برابر آرژانتین و بوسنی به مراتب شرایطی سخت تر از دیدار اول خواهند داشت. اول اینکه تیم ملی ایران باید به مصاف آرژانتین با آن همه ستاره و سابقه در فوتبال دنیا برود. دوم اینکه حالا دو حریف آینده از تیم ایران شناخت خوبی پیدا کرده اند و کی روش ناچار است برای این دو بازی تدبیر جدیدی بیندیشد.

کی روش بارها عنوان  کرده برای هر بازی تفکرات خاص همان بازی را دارد. شاید به همین خاطر است که در نشست خبری اش عنوان کرد احتمال دارد برای دیدار با آرژانتین تغییراتی را در ترکیب تیم ملی ایجاد کند. حال سوال اینجاست که او می خواهد چه تغییراتی را در ترکیب تیم ملی ایجاد کند. او قطعا رازهایی خواهد داشت که تا چند ساعت مانده به دیدار با آرژانتین کسی بجز خودش از آن باخبر نخواهد بود.

یکی از سوالاتی که پیرامون تیم ملی ایران برای دیدار با آرژانتین مطرح می شود این است که آیا کی روش دروازه بان تیمش را برای این دیدار دست نخورده باقی می گذارد؟ او در نشست های خبری اش از عملکرد علیرضا حقیقی ابراز رضایت کرده اما در یکی از اظهار نظرهایش هم عنوان کرد که حقیقی می توانست دروازه بان مناسبی برای دیدار با نیجریه باشد. شاید به خاطر همین اظهار نظر است که برخی احتمال می دهند او بخواهد از یک دروازه بان چابک تر روی حرکات زمینی استفاده کند.

اساس کار نیجریه ای ها ارسال های بلند بود که طبیعتا حقیقی با توجه به قد و قامتی که دارد می توانست در این بخش به تیم ملی کمک کند. اما آرژانتینی ها بیشتر از عمق و روی زمین خود را به دروازه ایران نزدیک خواهند کرد. شاید از این حیث کی روش بخواهد از رحمان احمدی استفاده کند که روی زمین قدرت بالاتری نسبت به حقیقی دارد و در خروج های تک به تک موفق تر است.

یکی از موارد دیگری که در مورد ترکیب تیم ملی مطرح می شود این است که آیا کی روش در این بازی به هاشم بیک زاده بازی خواهد داد یا خیر؟ این بازیکن از بند مصدومیت رها شده و در تمرینات روزهای گذشته تیم ملی هم آمادگی خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. بیک زاده یکی از سوژه های اصلی پیرامون دیدار ایران و آرژانتین بوده اما اینکه کی روش از او در این دیدار استفاده کند یا نه، مشخص نیست و یکی از رازهای کی روش هم همین است.

از سوی دیگر بازیکنانی که در دیدار برابر نیجریه به میدان رفتند عملکرد خوب و قابل قبولی برابر این تیم داشتند و توانستند هر آنچه کی روش خواسته بود را در زمین پیاده کنند. با این حال سرمربی تیم ملی تاکید کرده که احتمالا برای دیدار با آرژانتین تغییراتی را در ترکیب تیم ملی انجام خواهد داد. حال او کدام بازیکن را می خواهد از ترکیب اصلی اش کنار بگذارد در ابهام است.

کی روش نشان داده برای هر بازی برنامه خاصی دارد و از بازیکنان به درستی استفاده می کند. باید دید رازهای سرمربی ایران برای دیدار با آرژانتین چگونه رمز گشایی خواهد شد و کدام بازیکنان این شانس را پیدا می کنند که رودرروی مسی و یارانش بایستند و البته به فکر کسب افتخاری دیگر برای ایران باشند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید