مجله آلامتو

آیا بازاریابی پیامکی برای شما مناسب است؟

از تاثیر بازاریابی پیامکی در کسب‌و‌کار خود مطمئن شوید

Feature

به گزارش آلامتو به نقل از پیام افراز ؛ آیا پشیمانی‌های خود در طول زندگی را به خاطر دارید؟ آن زمان‌هایی که شانس به در خانۀ شما آمده بوده و شما در را بروی آن باز نکرده‌اید؟ مسلماً هیچکس دوست ندارد یک فرصت عالی را از دست بدهد و یکی از این فرصت‌ها امکان دست یافتن به یک روش بازاریابی خوب و جامع است. اگر که از بازاریابی پیامکی یا سرویس پیام کوتاه برای تبلیغ تجارت یا سازمان خود استفاده نکنید، به احتمال زیاد یک فرصت عالی بازاریابی برای افزایش مشتریان و ایجاد یک رابطۀ صمیمانه با آنها را از دست داده‌اید.

امروزه هیچکس بدون تلفن همراه خود از خانه بیرون نمی‌اید. بنابراین وقتی که از پیامک استفاده کنید، تمام مشتریان در دسترس شما خواهند بود. مشخص شده است که ۹۰% از پیامک‌ها ظرف ۱۵ دقیقۀ بعد از ارسال خوانده می‌شوند. در مقایسه با این درصد، فقط ۲۰ درصد از دریافت‌کنندگان یک ایمیل آن را باز می‌کنند و به علاوه مشتری باید به کامپیوتر دسترسی داشته باشد.

پیامک یک فناوری ارتباطی است که به صورت وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک راه بسیار ساده برای ایجاد رابطه با مشتریان است. به علاوه، پیامک به شما اجازه می‌دهد یک مکالمۀ دو طرفه با مخاطب خود داشته باشید و او را هم در تبلیغات خود درگیر کنید. بگذارید آنها با شما همکاری کرده و به این ترتیب احساس بهتری در موردتان پیدا کنند. برای مثال می‌توانید به آن دسته از برنامه‌های تلویزیونی فکر کنید که از نظرسنجی پیامکی برای جذب بیننده استفاده می‌کنند.

پیامک همچنین یک روش موثر برای جمع‌آوری شماره تلفن و آدرس ایمیل افراد است. این روش ارتباطی مثل یک جفت کفش سیاه عمل می‌کند که به هر لباسی می‌آیند. اس‌ام‌اس می‌تواند خدمات رسانه‌های سنتی مثل تلویزیون، رادیو، پرینت و … را بهبود بخشد و فرصت دهید تا مخاطب آنها با موضوع درگیر شود به جای اینکه فقط تماشا کند، بشنود یا بخواند. برای تجارت‌هایی نیز که ترافیک مشتری آنها در یک مکان مشخص است (رستوران‌ها و فروشگاه‌ها) با ارسال پیامک و ارائه انواع تخفیف از این طریق می‌توان مشتریان بیشتری را به محل کار خود کشاند.

چگونه می‌توانید مطمئن شوید به بازاریابی پیامکی نیاز دارید؟

  • اگر که مخاطبان شما همیشه به دنبال کاغذ و قلم هستند تا جواب پیام شما را بدهند، شما به بازاریابی پیامکی نیاز دارید.
  • اگر هنوز از کاغذ و قلم برای یادداشت ایمیل مشتریان و ارسال انبوه ایمیل به آنها استفاده می‌کنید، به بازاریابی پیامکی نیاز دارید.
  • اگر که ایمیل‌های شما واکنشی دریافت نکرده یا نادیده گرفته می‌شود، به بازاریابی پیامکی نیاز دارید.
  • اگر که مخاطبان شما به سختی می‌توانند آدرس وب‌سایت شما را به خاطر داشته باشند، به بازاریابی پیامکی نیاز دارید.
  • اگر که استراتژی بازاریابی فعلی شما آنقدر جواب نمی‌دهد و امیدی برایتان نمانده است، مطمئنا به بازاریابی پیامکی نیاز دارید.
  • و …
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

۱ دیدگاه

  1. کاج طلایی در

    برخی به اشتباه می گویند که بازاریابی پیامکی در حال تضعیف است و دیگر کاربرد سابق را ندارد اما اینگونه نیست. ما همچنان برای اطلاع رسانی و جذب مجدد مشتریانمان از این شیوه بازاریابی استفاده می کنیم و بازده مناسبی می گیریم.

نظر خود را بیان کنید