مجله آلامتو

جوزف سپ بلاتر بامداد امروز چهارشنبه در حالی وارد ایران شد که علی کفاشیان رئیس، مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام و همچنین ماجد رئیس توسعه منطقه‌ای فوتبال آسیا و دیوید بورخا رئیس توسعه فوتبال آسیا برای استقبال از رئیس فیفا در فرودگاه حاضر بودند.

هواپیمای بلاتر 4:50 بامداد وارد ایران شد و مراسم استقبال در پاویون دولت فرودگاه مهرآباد انجام شد و طی آن بلاتر گفتگوی کوتاهی با علی کفاشیان، مهد محمدنبی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و جواد نکونام انجام داد.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

در ابتدا علی کفاشیان اقدام به معرفی هیات ایرانی کرد و بلاتر گفت که همه حاضران را می‌شناسم. پس از آن رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به کفاشیان گفت: خوشحالم پس از دو سال که قول داده بودم، سرانجام اینجا حضور دارم و این دومین حضورم در ایران است.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

بلاتر حضور تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2014 برزیل را بار دیگر به کفاشیان و محمدنبی تبریک گفت و هچنین عملکرد تیم فوتبال نوجوانان ایران در جام جهانی نوجوانان را مورد ستایش قرار داد و دلیل عدم صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی نوجوانان امارات را انسجام زیاد تیم نیجریه دانست.

بلاتر از علی دایی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال و روند آماده‌سازی‌‎اش برای جام جهانی سوال کرد که علی دایی گفت شرایط بد نیست اما تیم برای حضور قدرتمند نیاز به کار بیشتری دارد.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

برنامه امروز رئیس فدراسیون جهانی فوتبال دیدار با رییس جمهور، حضور در مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین المللی همایش علم و فوتبال و حضور در ضیافت شام فدراسیون فوتبال خواهد بود.

شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم امروز ساعت 12 ظهر وارد تهران خواهد شد.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال همچنین قبل از ورود به ایران در گفتگو با سایت رسمی فیفا در مورد برنامه های این سفر گفت: مردم ایران از اینکه تیم ملی کشورشان به جام جهانی 2014 برزیل صعود کرده بسیار خوشحالند.

وی اضافه کرد: این موفقیت شور و هیجان زیادی در این کشور به راه انداخته است. افتخار این را خواهم داشت که با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ملاقاتی داشته باشم و در مورد آینده فوتبال ایران با او گفتگو کنم.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

بلاتر درباره مرحله پایانی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2014 هم گفت: شگفتی‌های زیادی در انتخابی جام‌جهانی رخ داده است و در رقابت‌های باقی‌مانده هم باید منتظر شادی‌ها و غم‌ها برای کشورهای مختلف باشیم. باید راهی بیابیم تا به وسیله آن و بدون نیاز به انجام بازی‌های پلی‌آف، تیم‌های صعود کرده به رقابتهای انتخابی جام‌جهانی را در همان مرحله گروهی مشخص کنیم.

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

سپ بلاتر وارد تهران شد + عکس

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید