مجله آلامتو

Sarah Wiley

ما همیشه مدل‌هایی را که با وجود سنی در حدود 40 سال، هنوز هم نیروی جوانی دارند و می توانند با مدل‌های جوانتر رقابت کنند را تحسین کرده‏ایم. با این تصور که مدل بودن در چنین سنی می تواند دشواری بسیاری را به همراه داشته باشد.

اما اینطور که پیداست حتی مدل های مسن تری هم در این صنعت مشغول به فعالیت هستند و به آرامی اما با قاطعیت در حال گذاشتن اثر خود بر کلیت این صنعت اند. سارا وایلی، زنی است که در سن 66 سالگی بسر می برد. ولی این موضوع مانع از آن نشده که بروی جلدِ جدیدترین شماره از مجلۀ Stella ظاهر بشود. مطمئنا او برای هنرمندی در زمینۀ آرایش که می خواسته خوانندگان را در مورد آرایش کردن پوست‌های پیرتر راهنمایی کند، یک مدل فوق العاده بوده است. (اگر که کنجکاو شده اید، نظر این هنرمند چنین است: زنان بین 45 تا 60 سال می بایست از زدنِ رژ لب قرمز خودداری کرده و هرچقدر که سن بیشتری پیدا می کنند از خط چشم و برنزه کننده کمتر استفاده نمایند.)

سارا ویلی

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ وایلی که موهای خاکستری و قیافه‌‏ای به شدت طبیعی دارد، مطمئنا یک مدلِ فشن عادی به حساب نمی آید. او تازه در سن 57 سالگی به واسطۀ یک عکاس حرفه‏ای وارد دنیای مد شد. این عکاس بعد از اینکه تصویر او را همراه با نوه هایش دید به سراغ این زن رفت و از او دعوت به همکاری کرد.

اما اینطور که برای ما معلوم شد این قضیه چندان هم نادر نیست – وایلی به تلگراف گفت که تعداد مدل های مسن بیشتر از تصور ما است؛ مدل هایی با موهای خاکستری و بدن ها و پوست های جاافتاده تر که بیشتر از هر زمان دیگری فعال هستند. این مثال می تواند نمایانگر این باشد که توجه نسبت به این زنان تا چه حد بالا رفته است: یکی از این زنان مسن به عنوان مدل در به نمایش گذاشتن لباس های جوان پسند زارا همکاری کرده است.

یکی از زنان جوانتر که در حرفۀ مدلینگ فعال است، از این موضوع ابراز خوشحالی کرده و اینگونه اظهار داشته است “این اتفاق بسیار خوبی است که می توانیم تصاویر زنان جاافتاده را هم بروی مجله ها ببینیم و فقط با دخترهای جوان روبرو نباشیم – زنان درست و حسابی که زندگی ها و تقاضاهای خود را دارند.” ما هم همین نظر را داریم. گاهی چهره های فوق العاده‏ای مانند وایلی لازم هستند تا به ما یادآور شوند که زیبایی و جوانی همیشه کلمه هایی هم معنی نیستند و می توان در سنین بالاتر نیز شادابی و زیبایی را حفظ کرد. آیا شما هم فکر می کنید که این زنان مسن از جذابیت منحصر به فرد خود برخوردارند؟ نظر خود را برای ما بفرستید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

۱ دیدگاه

  1. واقعا زیبا بود و می توان در سن بالا هم جذاب و شاداب و زیبا ماند، چرا مردها درسنین بالا هم احساس جذابیت می کنند و اعتمادبه نفس شان بالاست ، زنان چرا باید فکر کنند همین که سن شان بالا رفت دیگر زیبا و جذاب نیستند؟

نظر خود را بیان کنید