مجله آلامتو

با کفش محیط زیستی آدیداس آشنا شوید

یک ابتکار برای دوستی با محیط زیست

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas

شرکت آدیداس تصمیم گرفت در اقدام جالبی کفش هایی تولید کند که مواد سازنده آن همگی از زباله های دریایی بازیافت شده اند.

مجله مهر: آلودگی سواحل دریاها و اقیانوس ها، همیشه یکی از صحنه های آزار دهنده برای مردم و به خصوص فعالان محیط زیست است که در همه جای دنیا وجود دارد. با وجود همه تلاش ها برای رفع این معضل اما ریختن زباله در کنار دریاها همچنان امری بدیهی برای عابرین به حساب می آید.

شرکت آدیداس با همکاری یک سازمان محیط زیستی در ساخت یک کفش کتانی به طور کامل از زباله های دریایی، پلاستیکی و حتی تورهای ماهیگیری خراب و ضبط شده از شکارچیان غیرقانونی استفاده کرده است و قرار است این کفش نمادی از اهمیت دادن به محیط زیست و ترویج استفاده از الیاف بازیافتی باشد.

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-6.jpg

تورهای ماهیگیری یکی از منابع مهم آلودگی بصری و زیستی در کنار دریاها و اقیانوس ها هستند که حالا این شرکت تجاری بزرگ از آنها به شکل الیاف بازیافتی برای تولید کفش های ورزشی خود استفاده می کند.

رویه این کفش ها به طور کامل از پلاستیک های بازیافتی و الیاف خالص سبز ایجاده شده است. پایه این مواد نیز از مواد پایدار و محکم است.

recycled-fish-net-ocean-trash-sneakers-adidas-2.jpg

شرکت آدیداس در گذشته بارها متهم به زیر پاگذاشتن قانون «صلح سبز» و آلوده کردن محیط زیست بود و حالا این اقدام گامی در جهت اصلاح چهره تجاری کمپانی آدیداس است.

این کفش قرار است برای استفاده در سال ۲۰۱۶ وارد چرخه تولید شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید