مجله آلامتو

روزنامه مردم سالاری: با ادامه اعتراضات به تجاوز گروهي به يک زن 23 ساله در هفته گذشته، پليس هند اعلام کرد که برگزاري تجمعات اعتراضي در مرکز دهلي‌نو ممنوع است.

 پليس امروز (يکشنبه، 23 دسامبر) اعلام کرد که در محدوده کاخ رياست‌جمهوري در مرکز دهلي نو، محدوديت رفت‌وآمد اعمال مي‌شود و از تظاهرکنندگان خواست تا در بخش ديگري از شهر تجمع کنند.

تجاوز دسته‌جمعي به يک دانشجوي 23 ساله، افکار عمومي هند را ناآرام کرده است. اين واقعه روز يکشنبه 16 دسامبر در يک اتوبوس و در برابر پسر همراه اين دانشجو روي داده و شش مرد مست پس از بارها تجاوز به قرباني، او را با يک ميله آهني نيز به سختي مجروح کرده‌اند.

براساس اعلام پليس، اين زن براي نزديک به يک ساعت مورد تجاوز قرار گرفته است.متجاوزان سپس قرباني و پسر همراه او را از اتوبوس در حال حرکت بيرون انداخته‌اند. دختر جوان به بيمارستان منتقل شده و شرايط جاني او هم‌چنان وخيم گزارش مي‌شود.

 از زمان اين واقعه تاکنون، همه روزه اجتماعات مختلفي از سوي مردم خشمگين در شهرهاي هند براي مجازات عاملان اين تجاوز برپا مي‌شود. در آخرين مورد، هزاران نفر از مردم دهلي‌نو روز شنبه دست به راهپيمايي زدند. اين تظاهرات در پي تلاش گروهي از معترضان براي ورود به مقر رياست جمهوري به خشونت گراييد.

 پليس به روي تعدادي زن و مرد که قصد شکستن موانع موجود را داشتند، گاز اشک‌آور پرتاب کرد و در ادامه به روي آنها آب پاشيد. پاره‌اي از تظاهرکنندگان خشمگين نيز با سنگ به ماموران پليس حمله کردند. شرکت کنندگان در اين تجمع خواستار اعدام پنج نفري هستند که به ظن ارتکاب تجاوز هفته گذشته دستگير شده‌اند.

 پليس هنوز نفر ششم را پيدا نکرده است.تظاهرکنندگان شعار اجراي عدالت و به دار آويختن متجاوزان را مي‌دادند. آنها هم‌چنين خواهان تدابيري در سراسر هند براي تامين امنيت زنان شده و از مقامات دولتي ‌خواستند که مجازات تجاوز جنسي را تشديد کند و در پيگرد متجاوزان کوشاتر باشد.

 خبرگزاري‌ها مي‌نويسند که بيشتر تظاهرکنندگان روز شنبه دانشجويان و زنان بوده‌اند. برخي والدين فرياد مي‌کشيدند که جرات بيرون فرستادن دختران خود از خانه را ندارند. آنها از سياستمداران و نمايندگان مي‌خواستند که امنيت را به شهر بازگردانند. دولت هند از تظاهرکنندگان خواسته که آرامش خود را حفظ کنند.

 معاون وزير کشور هندوستان به شبکه محلي «سي‌ان‌ان» گفته که راه بررسي موضوع تجاوز و اعتراض به آن، گفتگو است نه هجوم به ساختمان‌هاي دولتي و خراب کردن موانع سر راه. دختر 23 ساله‌اي که مورد تجاوز قرار گرفته، دانشجوي پزشکي است و يکشنبه شب همراه پسري از دوستان خود سوار يک اتوبوس غيردولتي شده است.

 کمي بعد از سوار شدن، مردان حاضر در اتوبوس به دختر حمله مي‌کنند و پسر همراه او را به شدت کتک مي‌زنند. کس ديگري براي دفاع از آنها در اتوبوس حضور نداشته و راننده نيز همکار متجاوزان بوده است. نشريه «تايمز آو اينديا» چند روز پيش مقاله‌اي در اين زمينه با عنوان «شرم بر شهر» منتشر کرد و نوشت که دهلي‌نو، پايتخت تجاوز شده است.

 بنا بر آمار رسمي، در سال گذشته 572 مورد تجاوز جنسي در دهلي‌نو ثبت شده است. پليس هندوستان مي‌گويد که به طور ميانگين در هر 18 ساعت، يک زن مورد تجاوز جنسي در دهلي‌نو قرار مي‌گيرد. ميانگين ثبت مزاحمت‌ها و آزارهاي جنسي ديگر هر 14 ساعت يک‌ بار عنوان شده است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید