مجله آلامتو

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از مشرق، رفع کردن سر درد به روش‌های مختلفی قابل انجام است به طوری که بسیاری از بیماران سعی می‌کنند تا بدون دارو و قرص این مشکل را بر طرف کنند؛ در این میان راه‌های نیز وجود دارند که خیلی ساده هستند و می‌تواند به سرعت سر دردتان را به کمک آن بهبود دهید.

– غذاهایتان را درست انتخاب کنید

انتخاب درست غذاهایی که می‌خورید می‌تواند به شما در داشتن یک زندگی بدون سر درد کمک کند؛ فست فود از جمله مهمترین غذاهایی هستند که باعث سردرد می‌شوند و همچنین از خوردن غذاهایی که سرخ شده‌اند یا دودی شده‌اند نیز خودداری کنید؛ چرا‌که میزان خطر سردرد در بدن شما بیشتر می‌شود.

– نفس عمیق بکشید

یکی از بهترین راه‌های از بین بردن سردرد نفس‌های عمیق است که می‌توانید بکشید و به کمک آن باید اکسیژن کافی به سرتان برسانید؛ این راه یکی از ساده‌ترین و همچنین در دسترس‌ترین روش‌هاست؛ نفس عمیق باعث می‌شود تا میزان زیادی از هوا به طور همزمان وارد رگ‌های شما شود و به راحتی از سردرد نجات می‌یابید.

– تکنولوژی تعطیل

بسیاری از ما ها همیشه یک تکنولوژی نزدیک به خودمان داریم؛ این وسیله می‌تواند تلفن همراه و یا لپ‌تاپ باشد که در مواقع افزایش سردرد بهتر است تا آنها را خاموش کنیم؛ این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا استرس‌های زیادی به شما وارد شود و همچنین این استرس به دستگاه‌های داخلی از جمله سر شما فشار وارد می‌کند؛ با خاموش کردن تکنولوژی‌ها حتی برای چند دقیقه نیز می‌توانید به راحتی از شر سردرد رها شوید.

– موهایتان را بشویید

با شستن سر و موها می‌توانید تا میزان زیادی از سردردهای به وجود آمده جلوگیری کنید؛ توجه داشته باشید که شانه کردن موها نیز می‌تواند باعث ایجاد سردرد شود و بهتر است هر چند روز یکبار آنها را زیاد شانه نکنید و بگذارید تا حالت خودشان را داشته باشند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید