اپرا وينفري از زندگي حقيرانه تا ثروتي باور نكردني !

اپرا وينفري از محبوب ترين و مشهورترين مجري هاي حال حاظر دنيا كه گذشته اي باور نكردني داشته است. در كودكي سختي هاي فراواني ديد و توانست با پشت سرگذاشتن سختي ها به آينده اي درخشان دست پيدا كند.

اپرا درآمدی افسانه‌ای داشته و ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی‌تبار قرن بیستم است همچنین او اولین بیلیونر سیاهپوست در جهان بوده است. ثروت اپرا را در حدود ۲/۴ میلیارد دلار تخمین زده اند. درآمد او در سال ۲۰۱۰ میلادی ۳۱۵ میلیون دلار بوده‌است و این بیشترین درامد در بین برنامه‌های تلویزیونی امریکایی به نقل از مجلهٔ فوربس است.

 

تصوير خانه اپرا در كاليفرنيا

 

تصاوير منزل اپرا در آريزونا . اپرا بالغ بر 100 ميليون دلار املاك شخصي دارد.

اپرا وینفری در ۲۹ ژانویه ۱۹۵۴ در می‌سی‌سی‌پی، از مادری نوجوان به دنیا آمد. مادرش ورنیتا لی ۱۸ ساله خدمتکار بود. پدرش ورنن وینفری ۲۰ ساله در ارتش خدمت می‌کرد. ۹ ساله بود که مردی از اقوام به او تجاوز کرد و مدتی بعد هم مورد آزار جنسی دوست مادر و اقوام دیگر قرار گرفت.

مادرش تصمیم داشت او را به کانون اصلاح و تربیت بفرستد، ولی شانس با اوپرا یار نبود و ظرفیت مدرسه تکمیل بود. دیگر راهی نبود جز اینکه با پدرش زندگی کند. به همین دلیل در سال ۱۹۷۱ نزد پدرش در نشویل رفت. 

او در سال ۱۹۶۷ از خانه گریخت. در سال ۱۹۶۸ در پی آزارهای جنسی در ۱۴ سالگی باردار شد ولی بچه خود را از دست داد و پسری مرده به دنیا آورد.

مرگ فرزند برای او ضربه سختی بود ولی با خود عهد کرد که زندگی‌اش را تغییر دهد. پدر هم تصمیم گرفت با انضباط و سخت گیری به او کمک کند تا بتواند زندگی‌اش را دگرگون کند. او تحصیلاتش را ادامه داد و پدرش او را تشویق می‌کرد که همیشه بهترین باشد.

اوپرا مجبور بود هفته‌ای یک کتاب بخواند و مطلبی درباره آن بنویسد.  در ۱۷ سالگی گزارشگر رادیو نشویل شد. برای اینکه بتواند به کار در رادیو وتلوزیون ادامه دهد، برای تحصیل به دانشگاه تنسی رفت و در رشته هنرهای نمایشی و ارتباط کلامی مشغول به تحصیل شد و همزمان، به طور نیمه وقت در رادیو محلی مشغول به کار شد. و امروز او یکی از مشهورترین و ثروتمندترین مجری های دنیا به شمار می رود.

 

بین خواستن و توانستن چقدر فاصله است ؟ هر کسی میتواند با اراده ای محکم خواستن را به توانستن تبدیل کند …

 

آلامتو ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

6 دیدگاه

  1. سلام میخواستم بدونم آیا میشه به طریقی پیام ما به خانوم آپرا برسه یعنی وبلاگ مربوط به ایشان چیست اگرممکنه راهنمایی کنید لطفا ممنون میشم میخوام هرطور شده بهش بگم که اون ی زن فوق العاده است و ای کاش میشد بیاد ایران ای کاش ما هم چنین خانومی رو تو ایران داشتیم .

  2. چطوری میتونم خصوصی باهاش صحبت کنم.مدیریت سایت لطفاراهنمایی کنید.

نظر خود را بیان کنید