مجله آلامتو

کمبود ویتامین و مواد مغذی دلیل ایجاد مشکلات پوستی

برخی آسیب های پوستی ناشی از کمبود مواد مغذی
(امتیازی ثبت نشده است)

کمبود ویتامین و مواد معدنی و مشکلات پوستیSummer-Glowing-Skin

برای برخی از مشکلات رایج پوستی بهتر است قبل از آنکه به پزشک مراجعه کنید رژیم غذایی تان را بررسی نمایید.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ اگر رژیم غذایی روزانه ما به صورتی باشد که مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنمان را دریافت کنیم، بنابراین این مواد به عملکرد بهتر بدنمان کمک خواهند کرد. اما در صورتی که این مواد مغذی را به اندازه کافی دریافت نکنیم، حتما مشکلاتی در بدن رخ داده و بدنمان به طرق مختلف این کمبود را نشان خواهد داد. نتایج این نقصان ممکن است در داخل یا خارج بدن ما اتفاق بیوفتد.

گاهی کمبود مواد مغذی روی پوست صورت ما تاثیر خواهد گذاشت. در این مطلب درباره برخی مشکلات پوستی که نشانگر کمبود مواد مغذی در بدن هستند صحبت کرده ایم.

رنگ پریدگی لب ها

لب های رنگ پریده نشان دهنده کمبود آهن در بدن ماست. منابع غذایی مختلفی برای دریافت آهن وجود دارد مثل گوشت قرمز، اسفناج، ماهی و … البته از برخی قرص های مکمل غذایی هم می توانیم استفاده کنیم ولی همیشه بهترین گزینه تامین آهن از منابع طبیعی یعنی همان مواد غذایی است.

ترک خوردگی گوشه دهان

ترک گوشه دهان ما می تواند نشان دهنده کمبود آهن، زینک و ویتامین B باشد. حتی گاهی نشان دهنده کمبود پروتئین در بدن نیز هست. از بهترین منابع غذایی برای تامین این مواد می شود به مرغ ارگانیک، تخم مرغ، ماهی سالمون و گوشت صدف اشاره کرد. از طرفی ویتامین C به جذب بهتر آهن کمک می کند، بنابراین فراموش نکنیم که سبزیجات سرشار از ویتامین C مانند کلم بروکلی، گل کلم و فلفل دلمه ای قرمز و همچنین میوه هایی مثل پرتقال و آلو را در طول روز مصرف کنیم.

کهیر ها و دانه های قرمز روی پوست صورت

دانه های قرمز‌ رنگ روی پوست صورت نشان دهنده کمبود ویتامین B7 یا بیوتن است. بدن ما برای هضم و سوخت ساز کربوهیدرات، آمینو اسید و چربی ها به ویتامین B7 احتیاج دارد و علاوه بر این ویتامین B7 باعث تقویت مو و ناخن هایمان نیز می شود. بهترین منبع برای تامین این ویتامن زرده تخم مرغ ارگانیک هستش پس مصرف به اندازه تخم مرغ رو فراموش نکنیم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید