مجله آلامتو

نوکیا در حال ساختن تبلت ویژه خود برای رونمایی در اوایل سال 2013 است. منابع نزدیک به کمپانی می گویند که تبلت نوکیا دارای پورت HDMI و دو پورت USB است و نمایشگر آن هم مانند سرفیس RT از نوع 10.1 اینچی خواهد بود. جالب تر اینکه گفته شده این تبلت برخوردار از قابلیت سلولار (استفاده از سیم کارت) نیز هست.

منابع خبری می گویند که بخش بزرگی از تلاش و تمرکز نوکیا در مورد تبلتش، معطوف به کاور دارای باتری داخلی است. گویا نوکیا می خواهد یک کاور ویژه ارائه کند که مانند جلد کتاب، تبلت را در بر بگیرد. این کاور با نصب در محل مورد نظر، یک کیبورد و پایه برای ایستادن را در اختیار قرار می دهد.

نوکیا یک باتری هم در داخل کاور قرار می دهد تا در زمانی که باتری خود تبلت تخلیه شد، مورد استفاده قرار بگیرد. گفته می شود که باتری خود تبلت تا 10 ساعت استفاده مداوم را تاب می آورد و از امکان شارژ سریع -تا 50% ظرفیت- در زمانی کوتاه برخوردار است.

خبرها حاکی از آن است که کمپانی فنلاندی در ابتدا برنامه ساخت تعداد محدودی از این تبلت را دارد و احتمالاً در آینده نسخه ویندوز 8 آن را هم خواهد ساخت اما اولین تبلت، از پردازنده ARM و سیستم عامل ویندوز RT استفاده می کند. احتمالاً نوکیا در کنگره جهانی موبایل (7 تا 10 اسفند) این تبلت را رونمایی خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید