مجله آلامتو

daesh

گروه تروریستی داعش بسیاری از رشته های دانشگاهی و برخی از واحدهای درسی در دانشگاه موصل را خلاف شرع دانست و تعطیل کرد.

بر اساس تصمیم سرکردگان داعش دانشجویان پسر و دختر از هم جدا شده‌اند ، تمام دروسی که در آنها از دموکراسی و مدنیت سخن به میان می‌آمده است شرک به خدا و خروج از شریعت اسلامی خوانده شد و ملغی شد.
 
یکی از اساتید دانشگاه موصل خبر داد: داعشی‌ها رشته های حقوق، علوم سیاسی و شاخه‌های هنر را تعطیل کرده‌اند زیرا تحصیل در این رشته‌ها را با اصول اسلامی در تضاد می‌دانند ضمن اینکه از استادان دانشگاه خواسته‌اند به طور رسمی اسم “جمهوری عراق” را از کتاب ها و برگه های امتحانی حذف و به جای آن “دولت اسلامی”را جایگزین کنند چنانچه دستور دادند وزارت آموزش عالی باید به دیوان آموزش تغییر نام داده شود و دانشگاه تفکیک جنسیتی شود.
 
وی افزود: البته تعداد دانشجویان بسیار اندک است زیرا بسیاری از خانواده‌ها از حضور فرزندانشان در دانشگاه جلوگیری می‌کنند.
 
40 نیروی نظامی وابسته به داعش در دانشگاه موصل مستقر شده است. این نیروها دختران را وادار می‌کنند چهره هایشان را بپوشانند ضمن اینکه منابعی خبر داده‌اند افراد مسلح داعشی با زیر نظر داشتن دانشجویان، گاه به ربودن دختران زیبا اقدام می‌کنند.
 
در خبر دیگری از عراق آمده است دیوان معارف وابسته به گروه داعش، بیانیه‌ای را در استان نینوا منتشر کرد که در آن آمده است درس تربیت بدنی از مدارس برچیده و به جای آن درس “تربیت جهادی” جایگزین شود.
 
بر اساس تصمیم ذوالقرنین، مسئول دیوان معارف همچنین دروس جغرافیا، تاریخ و تربیت ملی نیز از مدارس نینوا حذف شده است.
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید