مجله آلامتو

یک شرکت سرشناس صنعتی در ژاپن از نخستین هواپیمای تجاری ساخت این کشور طی نیم قرن گذشته رونمایی کرد.

شرکت میتسوبیشی که در سراسر جهان به تولید خودرو و ماشین آلات صنعتی شهرت دارد اکنون یک گام فراتر گذاشته و وارد عرصه هواپیماسازی شده است.

به تازگی هواپیماسازی میتسوبیشی که از زیر مجموعه های این غول صنعتی به شمار می آید نخستین هواپیمای پیشرفته ساخت این کشور طی 50 سال اخیر را به دنیا معرفی کرده است.

این هواپیما که «MRJ» نام دارد در کلاس جت های تجاری قرار می گیرد و قرار است در ابعاد مختلفی ساخته شود.

این هواپیماها بین 76 تا 92 مسافر گنجایش دارند. از این حیث این محصول جدید رقیب جدی برای هواپیماهای پرکاربردی نظیر «Bombardier» و «Embraer» به شمار می آید.

گروهی از مهندسان ژاپنی در تأسیسات صنعتی میتسوبیشی واقع در ناگویا پس از هفته ها تلاش برای مونتاژ و رنگ آمیزی نهایی بدنه موفق شدند از این محصول جدید رونمایی کنند.

قرار است بهار سال آینده نخستین پرواز آزمایشی این هواپیما در ژاپن و آمریکا (واشنگتن) انجام شود.

شرکت میتسوبیشی اعلام کرده که تاکنون 375 مورد ثبت سفارش برای این هواپیما دریافت کرده است که از مهمترین آنها می توان به خطوط پروازی از میانمار و میامی (آمریکا) اشاره کرد.

پیش بینی می شود نخستین سری از تحویل این هواپیمای پیشرفته از سال 2017 آغاز شود. این درحالی است که در ابتدا برآورد می شد تحویل این هواپیماها از سه سال پیش آغاز شود.

میتسوبیشی مدعی است که این محصول جدید در قیاس با مدل های رقیب سر و صدای کمتری تولید کرده و در عین حال مصرف سوخت به مراتب کمتری نیز دارد.

این امتیازات خاص صرفا به دلیل بهره گیری از موتورهای فوق مدرن «Pratt» و «Whitney» در این محصول جدید دیده می شود.

MRJ

MRJ

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید