مجله آلامتو
مرد جنایتکار که بهترین دوست خود را به خاطر طلب 80 میلیونی به قتل رسانده بود، کنار قبر مادرش اعتراف کرد و دست به خودکشی زد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، ساعت سه بامداد 17 فروردین امسال از طريق مركز فوریتهای پلیسی110 يك فقره كشف جسد در اتوبان خرازی – بلوار پژوهش، در داخل جوي آب به كلانتري181 عوارضي اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسي هاي اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی ناشناس ، فاقد هرگونه مدارک شناسایی ، حدودا60 ساله ، پيچيده در داخل پرده و بسته شده با طناب است که با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و به دستور قاضی رودگر ، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در شرایطی که تحقیقات برای شناسایی هویت جسد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم جامع پلیس که هیچگونه شکایتی نیز در خصوص اعلام فقدان با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود ، 25 فروردین از طریق کلانتری 205 شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا را داشته و از سوی مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی در قالب وصیت نامه پیدا شده که خود را قاتل یکی از دوستانش معرفی کرده و مدعی شده جسد را در غرب تهران رها کرده است   .

با توجه به خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس 40 ساله پرداختند. با توجه به اعترافات سیروس ، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس به نام سعید 55 ساله، ساکن خیابان آفریقا شدند که بر اساس اطلاعات به دست آمده تشکیل خانواده نداده بود و تنها برادرش نیز در خارج از کشور زندگی می کند .

متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی ، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : از حدود 15 سال پیش با سعید دوست هستم و بواسطه اینکه هر دو نفر مجرد هستیم ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتیم تا اینکه در سال 82 مبلغ 80 میلیون تومان از سعید قرض گرفتم و به علت عدم توانایی در بازپرداخت این مبلغ ، او از من شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم .  پس از گذشت دو سال ، سعید به صورت “یوم الادا” رضایت داد و من از زندان آزاد شدم . همچنان باهم دوست بودیم تا اینکه سعید درخواست طلب خود را مطرح کرد .

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت 9 و 30 دقیقه 16 فروردین قرار بود تا به همراه سعید ، برای دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج برویم . حدود ساعت 11 و 30 دقیقه ، در اتوبان شهید خرازی در مسیر حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با یکدیگر بحث کردیم . در حالیکه عصبانی شده بودم ، از  سعید خواستم تا ماشین را نگهدارد و من در یکی از خیابان های فرعی از ماشین پیاده و حدودا 5  دقیقه ای پیاده روی کردم . در این زمان ، سعید برای دلجویی نزد من آمد و دو نفری در نزدیکی یک تپه نشسته و مدتی باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی دوباره با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردیم . درحالیکه کنترل خود را از دست داده بودم ، این بار با سنگ ضربه ای به سر سعید زدم که بر روی زمین افتاد و بلافاصله با چاقویی که همراه داشتم ، چندین ضربه به سعید زدم .

متهم در خصوص نحوه رها کردن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت به حالت طبیعی ، ابتدا تمامی مدارک شناسایی سعید را برداشتم تا قابل شناسایی نباشد . سپس جسد را در داخل پرده ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر آنرا داشت . پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی آن با طناب ، به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم . قصد داشتم تا جسد را در شهرستان قزوین رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر مسیر دادم اما محل مناسبی برای رها کردن جسد پیدا نکردم و دوباره به سمت تهران بازگشتم . حدود ساعت 9 شب شده بود که در تاریکی شب و در بلوار شهید خرازی جسد را از ماشین پیاده و در داخل جوی آب قرار دادم.

متهم درباره اقدام به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل نیز به کارآگاهان گفت : پس از رها کردن جسد خودرو سعید را در منطقه ولنجک در یکی از کوچه های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم . حدودا یک هفته بعد به تهران آمدم و خودرو سعید را از ولنجک برداشته و به بهشت زهرا رفتم . ابتدا به زیارت قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم ، در همانجا وصیت نامه ای تنظیم و خود را قاتل بهترین دوست خود معرفی کردم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید